Evinizi temizlerken evcil hayvanlarınızı da şımartacak temizlik ipuçları

Pandeminin başlangıcından bu yana birçoğumuz evlerimizde daha çok vakit geçirmeye başladık. Bu süreçte artan sosyal izolasyon durumumuzu telafi edecek çözümler aradık; yeni hobiler edindik, rutinlerimizi değiştirdik. Öyle ki evlerini minik patili dostlarıyla paylaşanlar bu konuda daha şanslıyken; evinde asla evcil hayvan bakamayacağını düşünenler de bu süreçte fikir değiştirdi.

Araştırmalara göre evcil hayvan sahipliğinde 2021 yılına kıyasla %20 büyüme gözlemlendi ve bugün dünya genelinde hanelerin %43’ünde evcil hayvan bulunuyor; hatta bu sayı her geçen gün artıyor. Sevimli halleri, koşulsuz sevginin en güzel örneklerinden olan patili dostlarımız şüphesiz ki evlerimizin neşesi. Ancak çoğumuz için evcil hayvan sahibi olmanın en büyük zorluklarından biri de derinlemesine temizlik. Yaşam alanlarımızı temiz tutmaya çabalarken patili dostlarımıza yeterli zamanı ayıramayabiliyoruz. Neyse ki, ev temizliği ve evcil hayvan teknolojisi konusunda uzman olan Dyson’ın en güçlü, akıllı kablosuz süpürgesi V15 Detect™ Absolute harika çözümler sunuyor. İşte Dyson V15 Detect™ Absolute ile temizliğin ipuçları:

Kir, toz ve tüyleri tespit edin

Temizliğe başlamadan önce muhtemelen ilk yaptığınız, tozların nerede toplandığını tespit etmek. Evcil hayvan tüylerinin ve tozların bulunduğu noktaları tespit etmek kolay, peki ya göremediklerimiz? Dyson, Işıklı Temizleme Başlığı ile görünmeyen tozları ve tespit edilmesi güç evcil hayvan tüylerini açığa çıkarıyor. Sert zeminlerde görünmeyen tozları gösteriyor, böylelikle gözünüzden hiçbir şey kaçmıyor.

Toz ve tüy seviyesine uygun olarak gücü ayarlayın

Evcil hayvanlarınızın evin bazı köşelerini daha çok sevdiklerini ve günün büyük bir kısmını orada geçirdiklerini fark etmiş olabilirsiniz. Haliyle minik dostlarınızın bu favori köşelerinde daha fazla tüyle ya da hayvan kepeğiyle karşılaşmanız olası. Bu nedenle eve dağılmış tüy ve tozları süpürürken hangi seviyede emiş gücü uygulamanız gerektiğini bilmeniz hem enerji verimliliği hem de doğru temizlik açısından oldukça önemli. V15 Detect™ Absolute Piezo sensörü sayesinde gücü toz seviyelerine göre akıllıca ayarlar.

Tüy dolanma probleminin önüne geçin

Temizlik sonrasında süpürgeye dolanan tüy ve saçları temizlemek için de ekstra bir efor ve zaman harcıyoruz. Ancak Dyson, her ihtiyaca yanıt veren teknolojisi sayesinde bu duruma da pratik bir çözüm getirerek Anti-Tangle teknolojisini sunuyor. Anti-Tangle teknolojisi sayesinde temizlik sonrasında saç ve tüyler başlık ucunda toplanmıyor ve başlık temiz kalıyor. Ek olarak Dyson, evcil hayvan teknolojileri konusundaki uzmanlığı ile tüm farklı ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan farklı başlık seçenekleri sunuyor. Saçların ve tüylerin fırçaya dolanmasını otomatik olarak önleyen Digital  Motorbar™ temizleme başlığı tüyleri hızlıca topluyor. Anti-tangle Mini Motorhead ise koltuk, kanepe, yatak, evcil hayvan yatağı gibi alanları hızla temizliyor. Böylelikle vaktiniz size ve minik dostunuza kalıyor.

Bonus: Evcil hayvanlarınızı şımartın

Yere dökülen tüyleri, hayvan kepeklerini süpürerek evinizi temizleme ve alerjik semptomlarınızın tetiklenmesini önleme fikri kulağa harika geliyor olsa da ‘peki ya evcil hayvanlarımızın üzerindeki tüyler alerjileri artırırsa’ diye düşünüyor olabilirsiniz. Evcil hayvanlarınızın yerlere dökülmemiş tüyleri, kepekleri de alerji semptomlarını kamçılayabiliyor. Ancak, evcil hayvan teknolojisinde uzman olan Dyson hem evcil hayvan sahipleri hem de minik patili dostlar için çığır açan bir özellik sunuyor: Evcil Hayvan Bakım Başlığı. Tüyleri dökülmeden doğrudan hazneye çeken bu başlık sayesinde tüyler evinize yayılmıyor. Üstelik, bu özel bakım başlığı sayesinde evcil hayvanlarınız da şımartıcı bir bakım keyfi yaşayabiliyorlar.

Evcil hayvan teknolojisinde uzman olan Dyson, Evcil Hayvan Bakım Başlığı ile hayatımızı kolaylaştırıyor. Temizliği evcil hayvanınız için daha huzurlu bir hale getirmek için akustik olarak tasarlanan bu başlık ile konforunuz artacak ve Dyson V15 Detect™ Absolute, yalnızca sizin değil, evcil hayvanlarınızın da tercihi olacak.

Derinlemesine temiz ve evcil hayvan dostu evler için Dyson V15 Detect™ Absolute ile hemen tanışmak için tıklayın.

*Bu yazı Dyson katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement