Evinizde kısa süre içinde mutlu olmanın yöntemleri

Evimizin hepimiz için ayrı bi değeri vardır ancak bazılarımız için mabed gibidir.

Araştırmalara göre evinde mutlu olan insanlar sosyal çevrelerinde daha açık, değişime daha yatkın ve daha ılıman karakterlere sahip oluyorlarmış.

Hemen kafanız karışmasın, eğer şuan evinizde huzurlu hissetmiyorsanız dahi bunu değiştirmenin yolları var!

1. Dışarıyı içeriye taşıyın.

Yeşil bitkilerin insanları sakinleştirdiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle evinizin etrafına saksılarda çiçekler, mutfağınıza yiyebileceğiniz otlar ve salonunuza bol yeşilli bitkiler koymak sizin stres seviyenizi düşürecektir.

2. Düzenleyin, düzenleyin ve düzenleyin.

Evinizin düzenli olması kafanızın karışıklığıyla paralel gidiyor desek inanır mısınız? Evet bazı araştırmalara göre özellikle giyinme dolabı karışık olan insanların kendi hayatlarında da düzensiz olduğu görülüyor.Bu nedenle kendinizi depresif hissetmemek adına düzenli olmayı bir pratik haline getirin. İşinize yaramayan şeyleri atın. Kısacası sadeleşin.

ev2

3. Herşeyi atın derken, anılarınızı saklayın.

Tamam temizlenin dedik ancak herşeyden kurtulun demedik! Eşyalarınızı düzenlerken mutlaka sizin mutluluğunuz arttıracak bir köşeniz olsun. Bu köşede fotoğraflar, mumlar, sevdiklerinizden gelen kartlar olabilir.

4. Bu koku nedir?

Kokular modunuzda gözle görülür bir değişiklik yaratır bu nedenle mutlaka farklı mumlar ve tütsüler yakmaktan kaçınmayın. Örneğin lavanta sizi sakinleştirecek, portakal kokusu enerji verecektir.

5. Renklerin gücünü kullanın.

Kokular gibi renklerde enerjinizi yükseltebilir bu nedenle fazla beyazdan arının. Evinize biraz renk getirin. Daha sonra bu renklere yakın aksesuarlar, yastık kılıfları, mumlar alın. Kısacası evinizde bir karakter yaratın. Aynı mumlar gibi renkleri de biraz araştırarak size iyi gelecekleri bulun; örneğin morun insanı sakinleştirmesi gibi.

ev1

Bonus:

Evin daha da neşelenmesini istiyorsanız mutlaka eve arkadaşlarınızı çağırın. Yeni tabaklar alarak onlara küçük ikramlarda bulunun. Arka planda sevdiğiniz bir müziği çalarak sevdiğiniz mumları yakın.

Kaynak:

mindbodygreen.com

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!