#EvdeBeraberiz: Tüm aile televizyon başına: Sinema keyfini eve getirecek mutluluk veren filmler 

Hazır hepimiz evdeyken, şöyle koltuğunuza rahatça kurulup bir film gecesi yapmak hoş olmaz mı? O zaman buyrun, karnınızın yalnızca kahkahalar atmaktan ağıracağı, kimi zaman mutluluktan kimi zaman da gülmekten yanak kaslarınızın kasılacağı ve “iyi ki izlemişim” diyeceğiniz mutluluk veren filmler listesine.

Okja (2017) IMDb Puanı: 7.3

Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho imzasını taşıyan Okja, küçük bir kız olan Mija ile dev arkadaşı Okja’nın hikayesini konu alıyor. Tilda Swinton ve Jake Gyllenhal’ın da oyuncu kadrosunda yer aldığı film, Mija’nın birlikte büyüdüğü hayvan dostunu korumak için her şeyi göze aldığı sevgi dolu bir hikaye.

Okja | Official Trailer [HD] | Netflix

Mükemmel gerçeklik için dev bir adım olan QLED 8K’nın 33 milyon piksellik görüntü teknolojisiyle bambaşka bir dünyaya yolculuk mümkün.

Klaus (2019) IMDb Puanı: 8.2

Netflix’in ilk animasyon filmi olan Klaus, tüm ailenin içini ısıtacak bir animasyon. Postacı Jasper ve oyuncakçı Klaus’un hikayesi üzerinden küçük bir iyilik hareketinin “dünyanın en mutsuz yeri” olan Smeerensburg’da dahi nasıl dönüştürücü bir etki yapabileceğini anlatan film, hem küçüklere hem de büyüklere iyi gelecek.

Klaus | Official Trailer | Netflix

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018) IMDb Puanı: 7.4

Çok satan bir kitaptan uyarlanan The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society, 2. Dünya Savaşı sonrasında yaşadıklarını bir kitaba dönüştürmek için yola çıkan yazar Elizabeth McKenna’nın hikayesini anlatıyor. Film dram türünde olsa da, Yeşilçam filmlerinin hissettirdiği sevgi, umut ve mutluluk duygularınızı canlandıracak.

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society | Official Trailer [HD] | Netflix

Dolemite is My Name (2019) IMDb Puanı: 7.3

Rudy Ray Moore’nin gerçek hayat hikayesinden uyarlanan filmde, Moore’nin yarattığı karakter Dolemite ile kendisine hayır diyenleri haksız çıkartacak bir başarı elde etmesine tanık oluyoruz. Eddie Murphy’nin başrolde olduğu film, 70’lerin ışıltılı günlerine de açılan bir pencere.

Dolemite Is My Name | Official Trailer | Netflix

Samsung QLED 8K’nın güçlü kontrast özelliği var olduklarını tahmin dahi etmediğiniz küçük detayları ortaya çıkararak, kendinizi her bir sahneye kaptırmanızı sağlıyor.

Aile Arasında (2017) IMDb Puanı: 7.8

Gülse Birsel’in ilk sinema yazarlığı deneyimi olan Aile Arasında, Demet Evgar, Engin Günaydın ve Erdal Özyağcılar gibi oyuncuları ile henüz filmi izlemeden dahi gülümsetmeyi başarıyor. Filmde Fikret ile tanıştıktan sonra hayatı değişen Solmaz ve ailesinin güldürürken düşündüren ağlatırken kahkahalar attıran hikayesine tanık olacaksınız.

Aile Arasında – Fragman

To All The Boys I’ve Loved Before (2018) IMDb Puanı: 7.2

Gençlik komedilerini sevenlerin ağzına bir parmak bal çalacak olan To All The Boys I’ve Loved Before, hoşlandığı kişilere yazdığı, gönderilmemiş gizli aşk mektuplarının ortaya çıkmasıyla hayatı değişen Lara Jean’in trajikomik hikayesini anlatıyor. Bildiğimiz romantik komedi filmlerinden uzak, ancak eğlenceli klişeleri ile kahkahalara bir o kadar yakın bu film eğlencelik filmler listenize mutlaka eklenmeli.

To All The Boys I've Loved Before | Official Trailer | Netflix

Ölümlü Dünya (2018) IMDb Puanı: 7.5

Komedi denildiğinde aklınıza absürt komediler geliyorsa, Ölümlü Dünya tam size göre. Ali Atay’ın yönettiği ve Ahmet mümtaz Taylan, Alper Kul, İrem Sak, Doğu Demirkol ve Sarp Apak gibi isimlerin oynadığı filmde, asıl mesleği kiralık katillik olan bir ailenin foyaları ortaya çıkınca girdikleri koşturmaca dolu maceraya tanık olacaksınız.

Ölümlü Dünya – Fragman

Quantum Dot teknolojisiyle %100 renk hacmi sunan Samsung QLED 8K ile filmlerin en renkli sahnelerinin tadını çıkarın.

The Meyerowitz Stories (2017) IMDb Puanı: 6.9

Adam Sandler ve Ben Stiller gibi, komediseverlerin keyifle izlediği iki ismi bir araya getiren The Meyerowitz Stories; babalarının yeni sanat eserinin bir sergide yer alması nedeniyle bir araya gelişiyle başlayan maceralarını anlatıyor. Marriage Story ve While We’re Young gibi filmleriyle de tanıdığımız Noah Baumbach’ın hem yazar hem de yönetmen koltuğunda olduğu filmde ayrıca Dustin Hoffman, Grace Van Patten, Sigourney Weaver da oyunculuklarıyla yer alıyor.

The Meyerowitz Stories (New and Selected) | Official Trailer [HD] | Netflix

The Ballad of Buster Scruggs (2018) IMDb Puanı: 7.3

Vahşi batı hikayelerini sever misiniz? Cevabınız evetse, önerimiz Coen Kardeşler’in vahşi batı hakkında yazdığı hikayelerden oluşan ve Netflix tarafından antoloji filmine dönüştürülen The Ballad of Buster Scruggs. Birbirinden bağımsız 6 hikayenin arka arkaya yer aldığı film, yerinde mizah dozu ve ilginç karakterleri ile gülerken düşünmenize ve hayatı sorgulamanıza da yol açabilir.

The Ballad of Buster Scruggs | Official Trailer [HD] | Netflix

Samsung QLED 8K ile film izlerken de #EvdeBeraberiz

Samsung TV‘lerle evinizi dev bir eğlence ortamına çevirmeye hazır mısınız? Hayata farklı bakmanızı sağlayacak Samsung QLED 8K televizyon modelleri ile tanışmak için tıklayın. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement