Evcil hayvanınızı da yanınızda götürebileceğiniz keyifli ve eğlenceli yaz tatili alternatifleri

Havaların ısınmasıyla birlikte yazın geldiği artık iyice kendini belli ediyor. Tatil planlarını önceden yapanlar harekete geçiyor, son dakikaya kalanlar kendine alternatif yaratmaya çalışıyor. Bazı evcil hayvan sahipleri ise tatil döneminde umutsuzluğa kapılıp alternatiflerin azlığından şikayet ediyor. Oysa evcil hayvanınızı da yanınıza alarak yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Sadece seçenekleri ortaya koymak ve evcil hayvanınızın karakterine göre bir seçim yapmak gerekiyor. İşte evcil hayvanınızı da yanınızda götürebileceğiniz keyifli ve eğlenceli yaz tatili alternatifleri:

1. Kano yapabilirsiniz

Evcil hayvanınız suyu seviyorsa, kano yapmak eğlenceli bir alternatif olabilir. İki kişilik kanoya birlikte binerek hem kendiniz hem de en yakın dostunuz için anısı bol bir aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Eğer köpeğiniz suyu seviyorsa, arada kanodan inmesine ve biraz yüzüp serinlemesine de fırsat verebilirsiniz.

2. Yüzmeye gidebilirsiniz

Suyu seven bir köpeğiniz varsa, birlikte yüzmeye gitmek çok eğlenceli olabilir. Ancak bunun için evcil hayvan kabul eden bir plaja gitmeniz veya halka açık, sizin kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir plaj bulmanız gerekebilir. Köpekler içgüdüsel olarak yüzebiliyorlar ancak bazı köpekler yüzmeyi çok severken bazılarının bundan hiç hoşlanmadığını unutmayın. Bu yüzden evcil hayvanınızın karakterine göre karar verin.

3. Kamp yapabilirsiniz

Evcil hayvanınızla tatil yapmak istediğinizde konaklama konusu önemlidir. Evcil hayvanınızla tatile çıkmadan önce size uygun bir konaklama tesisi bulmanız gerekir. Ancak kamp alanları bu konuda daha esnek olabiliyor. Evcil hayvan kabul eden pek çok kamp alanı var. Çadırınızı alıp evcil hayvanınızla birlikte kamp kurabilir, doğayla baş başa günler geçirebilirsiniz.

4. Bisiklet turuna çıkabilirsiniz

Evcil hayvanınızla birlikte bisiklet turun çıkmaya ne dersiniz? Hem farklı yerler keşfedeceğiniz hem fiziksel gücünüzü kullanacağınız bir tatil olabilir. Belki otomobile göre daha yavaş hareket edebilirsiniz ancak bu yavaşlık size birçok yer keşfetme fırsatı sunar. Ancak bisiklet turuna çıkmadan önce yol koşullarına uygun bir bisikletiniz olduğundan emin olmalısınız. Bisikletin arkasına takacağınız bir trailer ile evcil hayvanınız için hem güvenli hem de eğlenceli bir ortam oluşturabilirsiniz.

5. Road trip yapabilirsiniz

Evcil hayvanınızla birlikte road trip yapmak stresli ve masraflı olabilir. Ancak otomobil yolculuğu evcil hayvanınız için de keyifli bir alternatif olabilir. Varış noktasının değil yolculukta olmanın daha önemli olduğu road trip’ler size unutulmaz anılar getirebilir. Bu yolculuğu otomobille yaparak uygun noktalarda konaklama için çadır tercih edebilir veya evcil hayvan kabul eden otellerde konaklayabilirsiniz.

6. Karavan yolculuğu yapabilirsiniz

Karavanınız yoksa kiralayabilir ve hem konaklama hem de ulaşım problemini ortadan kaldırarak evcil hayvanınızla birlikte çok keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Üstelik istediğiniz yerde durup birbirinden güzel noktalar keşfedebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evcil hayvanınızla tatile gitmeden önce bilmeniz gerekenler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!