Evcil Hayvan Sahipleri için Elektrikli Süpürge Seçiminin Önemi

Pek çoğumuz için evcil hayvanla yaşamak koşulsuz sevgiyi, paylaşmayı, dostluğu ve şefkat duygusunu deneyimlemenin en güzel yollarından biri. Ancak evde tüylü bir ev arkadaşınızın olması demek dökülen tüyler ve bu tüylerin evdeki hareketle birlikte havaya saçılarak her yere dağılması demek. Özellikle evdeki diğer aile üyeleri alerji, astım solunum zorluğu gibi problemlerden muzdaripse, toz ve tüy sorunu zihninizde çok daha büyük bir soru işareti yaratıyor olabilir.

Evinizi paylaştığınız tüylü bir dostunuz varsa, temizlik söz konusu olduğunda, kullanım kolaylığı sunan pratik, güçlü ve etkili bir elektrikli süpürge seçiminin önemi tartışılmaz. Evcil hayvan tüyleri, alerjenler, tozlar derken elektrikli süpürgenizin bu anlamda gerçekten hayatınızı kolaylaştırması gerekiyor. Peki elektrikli süpüre satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar neler olmalı?

Pratik kullanımıyla tüm yüzeylerde rahatlıkla geçiş yapabilmeli

Evcil hayvan tüylerinin en büyük özelliği hemen hemen her zemine kolaylıkla ulaşıp bu zeminlerdeki tüm kir ve tozları evin her köşesine saniyeler içinde taşıyabilmeleri. Tüylerin bu kadar hızlı yayılmasını önlemenin en pratik ve etkili yoluysa, henüz odalar arası yolculuklarını tamamlamadan onlardan kurtulmak!

Dyson V11™ Absolute Extra kablosuz süpürgenin farklı yüzeyler için kullanılabileceğiniz pratik başlıklarıyla tüylerin girebileceği en dar ve zor alanları bile nokta atışıyla, derinlemesine temizleyebilmeniz mümkün.

Çoğumuz için ev süpürmek büyük, ağır ve odadan odaya geçerken sürekli priz değiştirmek zorunda kalacağımız o ağır makineyi yerinden çıkarıp tüm odalarda derinlemesine temizlik yapmak, dolayısıyla süpürmeye ekstra zaman ve enerji ayırmak demek. 

Evcil hayvanla birlikte yaşayanların her gün, hatta günde birkaç kez evi bu yöntemle süpürmesi oldukça yorucu olabilir. Bu nedenle kablosuz ve her yere kolaylıkla taşınabilen, hassas ya da sert tüm yüzeylerde aynı anda rahatlıkla kullanabileceğiniz, sürekli elinizin altında bulunan bir elektrikli süpürge, özellikle evcil hayvan sahibiyseniz hayat kurtarıcı olabilir.

Dyson mühendisleri, evcil hayvan sahiplerinin evlerini sık sık süpürme ihtiyaçlarını en kolay ve en etkili şekilde karşılayabilmek için durmaksızın çalışıyor ve her zaman daha iyi ve daha pratik makineler üretiyor. Dyson V11™ Absolute Extra kablosuz süpürgenin farklı yüzeyler için kullanabileceğiniz pratik başlıklarıyla tüylerin girebileceği en dar ve zor alanları bile nokta atışıyla, derinlemesine temizleyebilmeniz mümkün. Nasıl mı?

Dar ve ulaşılması zor alanlar için: Aralık temizleme başlığı

Aralık temizleme başlığını elektrikli süpürge haznesine kolayca takarak en ince kenarlara saklanmış tüyleri bile derinlemesine temizleyebilir, dolap üstleri gibi ulaşılması zor bölgelerde ise kablosuz süpürge borusuna takarak kullanabilirsiniz.

Yüzeyler arasında saniyeler arasında geçiş yapabilmek için: Kombinasyon başlığı

İkisi bir arada kullanımıyla yüzeyler arası geçişte pratik bir kullanım sunan kombinasyon başlığını dar alanların yanı sıra cam gibi çizilebilir ya da hassas yüzeylerde fırça başlığıyla birlikte kullanabilirsiniz. Özellikle patili dostlarıyla seyahat etmeyi sevenler ama her yolculuk sonrası arabasını detaylı olarak temizletmesi gerekenler için hayat kurtarıcı olacak bu başlık sayesinde koltuk aralarından kolaylıkla toz birikebilecek ön konsola kadar tüm yüzeyler arasında saniyeler içinde geçiş yapabilirsiniz.

Tüysüz koltuklar, kıldan arınmış yataklar için: Mini motorhead

Hayvan tüylerinin en sevdiği ve yüksek emiş gücüne sahip bir elektrikli süpürge olmadan asla ayrılmak istemediği yüzeyler tahmin edebileceğiniz gibi koltuk döşemeleri ve yatak çarşafları. Ancak sırf bu sebeple evcil hayvanınıza sarılarak film izleme ya da uyuma zevkinizden vazgeçmenize gerek yok. Dyson V11™ Absolute Extra kablosuz süpürgenin içinde kendine ait ayrı bir motor bulunan ana temizleme başlıklarının küçüğü mini motorhead ile inatçı kirleri ve tozu yatağınızdan ve tüm döşemelerinizden kolayca söküp alabilir, koltukta ya da yatakta evcil hayvanınıza sarılıp yuvarlanmanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Tozu mıknatıs gibi kendine çeken hassas yüzeyler için: Yumuşak toz temizleme başlığı

Özellikle cam eşyaların ve ahşap yüzeylerin üstünde biriken tüylerden toz alarak kurtulabilmek neredeyse imkansız. Evimizde belki de en çok kirlenen, ya da kirlerin ve tozun en çok belli olduğu bölgeler hassas yüzeyler. Dyson V11™ Absolute Extra kablosuz süpürgenin hasas yüzeyleri ve eşyaları zarar vermeden temizlemeniz için geliştirilmiş, yumuşak toz temizleme başlığı tozları oradan oraya uçuşmadan temizlerken, narin objelerinizi ve hassas yüzeylerinizi korumanıza yardımcı oluyor.

Yere yapışıp çıkmak bilmeyen çamurlu pati izlerine elveda demek için: İnatçı kir fırçası

Evcil hayvanıyla yaşayanlar, evin her yerinden her an kurumuş çamurlu pati izleri ya da ıslak mama kalıntıları çıkabileceğini çok iyi bilirler. Özellikle yaz aylarında havanın sıcak olmasıyla birlikte çok daha hızlı kuruyarak zemine yapışıp çıkmamak için direnen inatçı kirleri Dyson V11™ Absolute Extra kablosuz süpürgenin sert naylon kıllardan oluşan fırçasıyla rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Özellikle kapı önlerine ayakkabıdan ya da sevimli dostunuzun patilerinden bulaşan kurumuş çamurları ya da mutfakta yere dökülüp kuruyan kirleri bu başlık sayesinde silmeye ihtiyaç duymaksızın, rahatlıkla temizleyebileceksiniz.

Dyson V11™ Absolute Extra kablosuz süpürge eco modda çalışırken Yüksek Torklu temizleme başlığı içerisindeki Dyson DLS™ (Dynamic Load Sensor) teknolojisi sayesinde saniyede 360 kez fırça başlıktaki direnci kontrol eder ve farklı zemin tipine göre gücünü otomatik ayarlar. Böylece halıdan sert zemine geçerken başlık değiştirmenize de gerek kalmaz.

Güvenilir filtresiyle alerjenleri, toz ve kirleri içine hapsedebilmeli

Ev tozları, alerjenler ve kirler gözle görülemeyecek şekilde zemin, kanepe ve yataklar da dahil olmak üzere çeşitli yüzeylere yayılırken; ev içerisinde dolaşmak, koltuğa oturmak, perdeleri kapatıp açmak gibi en küçük hareketiniz bile 30 dakika boyunca havada kalabilen bu parçacıkların havaya karışmasına ve alerjik reaksiyonların tetiklenmesine neden olabiliyor.

Hem evdeki tüm yüzeylerde hem de evinizin havasında bulunan, tüylerle birlikte evinizin her yerine kolaylıkla yayılabilen tüm bu tozlardan, alerjenlerden ve kirlerden tam anlamıyla kurtulabilmek için yüksek emiş gücünün yanı sıra yakaladığı en küçük partikülü bile hapsedebilen, HEPA filtresine sahip bir elektrikli süpürgeye yatırım yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Dyson V11™ Absolute Extra kablosuz süpürge 0.3 mikronkadar küçük partiküllerin %99,99’unu hapsediyor ve dışarı temiz hava veriyor. Ayrıca Dyson V11™ Absolute Extra kablosuz süpürgedeki Radial Root Cyclone™ teknolojisi sayesinde Dyson patentli siklonlar tozun filtreleri tıkamaması için 79.000g güç kullanır ve bu sayede emiş gücünde hiçbir kayıp olmadan, tüm yüzeylerde rahatlıkla temizlik yapabilirsiniz.

Ancak tahmin edebileceğiniz üzere oradan oraya kolaylıkla uçuşabilen tüylerle baş edebilmek için evinizi yalnızca süpürmek yeterli olmayabilir. Evin içinden zamanla biriken toz ve alerjenlerin soluduğunuz havaya karışmasını önlemek için Dyson hava temizleyici fanlardan yardım alabilirsiniz. 

Dyson Hava Temizleyici Fanlar

Dyson Hava Temizleyici Fanlar, bulunduğu odadaki hava kirliliği seviyesini otomatik olarak algılar; tüyler ve alerjenler de dahil olmak üzere evdeki zararlı partikülleri ve kimyasalları algılayarak havayı temizler. İçerisindeki aktif karbon ve HEPA filtresi ile bırakın tozları, havanızı kirleten 0.1 mikron2 küçüklüğündeki partikülleri dahi yakalar.

 

Bu içerik Dyson katkılarıyla hazırlanmıştır. 

1Boost modda, EN 60312-1 5.11’e karşı test edilmiştir. 
2Bağımsız laboratuvar (IBR US) tarafından EN1822 test standartlarına göre 0.1 mikron boyutundaki partiküller üzerinde (DEHS) laboratuvar şartları altında test edilmiştir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement