Etkili bir egzersiz rutini elde etmenizi sağlayacak 4 yardımcı unsur

“Başlıyorum ancak devamı gelmiyor.”
“Yeterli motivasyonu bulamıyorum.” 
“Ben istiyorum ama şartlar el vermiyor.”

Bu cümlelerin hepsi birçoğumuz tarafından sıkça kullanılan mazeretlerden. Hele ki konu spora ve spora ayrılan zamana geldiğinde bahanelerimizin sonu gelmiyor. Suçlu biz değil bir başkası, ya da “şartlar” oluyor…

Şehir yaşantısı, iş hayatı, etrafımızdaki insanlar, kalabalık gibi unsurların çoğu bu tür bahanelerin ortaya çıkmasının birer nedeni olsa da bir şeyi başarmak ya da başaramamak tamamen bize bağlı. Eğer gerçekten hedeflerimize ulaşmak istiyorsak bizi ne zaman, ne insanlar ne de yorgunluk tutabilir. Ancak kimi zaman bizi biraz da olsa itecek, “başla” komutunu verecek yardımcı güçler arıyoruz. Konu spor yapmak olduğu zaman da bu “güçlerden” faydalanmamak için hiçbir neden yok.

İşte spor yapmanız için sizi motive edecek 4 yardımcı unsur:

Zaman yönetimini kendiniz için daha kolay bir hale getirin.
Artık tek bir saatle hem işlerinizi takip edebiliyor, hem “ben zamanı” yaratabiliyor hem de egzersizlerinizden maksimum verim alabiliyorsunuz.

Zaman yönetimi ulaşmak istediğiniz noktaya, kolayca ulaşabilmenizi sağlayan en önemli faktörlerden biri. Çoğu kişi gerçekten istediği şeylerin gerçekleştirememesinin nedeninin zaman bulamaması olduğunu söylüyor. Ancak doğru zaman yönetimiyle vakit ayıramayacağınız hiçbir şey yok. Teknolojinin başını alıp gitmesiyle zaman yönetimi daha da kolay bir hal almaya başladı. Günümüzde oldukça fazla insan tarafından tercih edilen işlevsel kol saatleri bu anlamda adeta hayat kurtarıcı bir hale geldi. Artık bir saatle hem işlerinizi takip edebiliyor, hem buluşmalarınıza zamanında gidebiliyor hem “ben zamanı” yaratabiliyor hem de egzersizlerinizden maksimum verim alabiliyorsunuz. Teknolojiden faydalanarak 24 saate bir sürü şey sığdırmak sizin için bir hayalse, zamanınızı olabildiğince etkili bir şekilde kullanabilmek ve egzersizlerinizden tam anlamıyla sonuç alabilmek de hedeflerinizden biriyse Garmin’in teknolojik saatleri tüm sorularınıza cevap olacak. 7/24 aktivite takibiyle Garmin saatleri egzersizlerinizden aldığınız verimi hesaplayarak size yol gösterirken, günlük işlerinizi de düzene sokmanıza yardımcı olacak. 

Kendiniz için en doğru atmosferi “siz” yaratın.

Motive olabilmek ve “moda girebilmek” için en önemli faktörlerden biri de atmosfer. Kalabalık spor salonları yoğun geçen bir iş günü sonrasında sizi spora gitmekten soğutuyorsa ya da henüz kendinize uygun bir spor salonu bulamadıysanız bunun da bir çözümü var; bu atmosferi kendiniz için yaratmanız mümkün. Life Fitness, bünyesinde yer alan uzun ömürlü ve üretimde en yüksek kalite standartlarını baz alan ürünleriyle, egzersiz alanınızı zamanın ötesine taşımak için ihtiyacınız olan tüm donanımı sizin için sağlıyor. 

Beslenme düzeninizi aktif yaşantınıza uygun bir hale getirin.
Seçtiğiniz sağlıklı ara öğünlerle açlık hissinizi bastırırken, ana öğünlerde de daha dengeli beslenebilirsiniz.

Doğru beslenmek, egzersiz rutinlerinizin sürdürülebilirliğini en çok etkileyen faktörlerden biri. Spor yaparken dengeli ve sağlıklı bir beslenme rutini edinmek, uzun vadede yalnızca egzersiz rutininizi değil, uyku düzeninizi, çalışma saatlerinizi, motivasyonunuzu, kısaca tüm hayatınızı da raya oturtabiliyor. Dengeli beslenme düzeni denince de akla hemen gün arasında adeta bir ihtiyaç olarak tükettiğimiz ara öğünler geliyor. Seçtiğiniz sağlıklı ara öğünlerle açlık hissinizi bastırırken, ana öğünlerde de daha dengeli beslenebilirsiniz. Rawsome katkısız, vegan, koruyucu madde içermeyen ve glutensiz sağlıklı atıştırmalıklarıyla “ara öğünlerde ne yesem” diye kara kara düşünenlerin yardımına koşuyor. Birçok farklı damak tadına hitap eden farklı tatlarıyla Rawsome atıştırmalıkları, uzun süre tokluk hissi verirken içerisinde barındırdığı besin değerleriyle de enerjinizi yükseltecek. 

Egzersiz rutinleriniz sırasında konforu elden bırakmayın.

Aktif bir hayatınız mı var? Her daim yanınızda spor kıyafetlerinizi gezdirmekten, oraya buraya kıyafet sıkıştırmaktan, spora koca koca çantalarla gitmekten yoruldunuz mu? Twinsaction’ın şık ve kullanışlı spor çantaları aktif hayatınıza stil sahibi bir konfor katacak. Farklı renk seçenekleri ve işe giderken gururla taşıyabileceğiniz estetik modelleriyle Twinsaction çantalarının konforuna alışacak ve bir daha bırakamayacaksınız. 

Yaşamınızı dönüştürecek tüm bu ürünlere ve çok daha fazlasına Uplifers Wellness Shop‘tan ulaşabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!