Eski zamanların en garip 13 buluşma önerisi

eski aşklar
Eski zamanların en garip 13 buluşma önerisi

Birçoğumuz anne-babalarımızın ya da bizden yaşça daha deneyimli insanların oldukça tuhaf ve farklı flört deneyimlerini dinlemiş ya da ilişkide dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili bitmek tükenmek bilmeyen önerilere maruz kalmışızdır. Bu önerilerin ne kadar uygulanabilir olduğu tartışma konusu olsa da, aslında birçoğu evrensel olarak işe yaramış taktiklerin zamanla değişime uğramış halidir. Yani, kuşaktan kuşağa uygulamaları farklı olan flört önerilerinin temelinde yatan mantık aslında hep aynı kalır.

Peki, yıllar önce insanlar başarılı bir flörtü nasıl tanımlıyordu? Eski insanlar partnerlerini etkilemek için ne gibi taktikler kullanıyorlardı?

1938 yılında Parade Dergisi’nde yayınlanmış olan bir makale, o zamanların popüler flört yöntemlerini anlatmak için, günümüzde oldukça komik ve cinsiyetçi sayılabilecek bir içerik hazırlamış. Öneriler o zamanın şartları ve alışkanlıklarıyla değerlendirilmediğinde birçoğumuz için, özellikle de kadınlar için, oldukça rahatsız edici görünüyor. Fakat bahsedilen davranışlar aslında evrensel olarak kabul görmüş nezaket kurallarından yola çıkılarak hazırlanmış.

Günümüzde birçok kadının 1930’lardaki kadın profilinden çok uzak olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hangi zamanlarda yaşıyor olursanız olun ilk buluşmanızda sarhoş olmamak, gittiğiniz yerdeki garsonlarla eski ilişkileriniz hakkında konuşmamak ya da beraber zaman geçirmekten sıkıldığınızı partnerinize belli etmemek gibi önerileri dikkate almanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

İşte 1930’lu yılların en çok kullanılan flört taktikleri;

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!