Erkeklerin meme uçlarının olmasının altında yatan ilginç bilimsel gerçekler – Video

erkek memesi
Meme uçları Olan Erkekler!

Kadınların ve erkeklerin cinsel anatomileri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterse de, aynı zamanda birbirine çok benzer özellikler de barındırır. Vücudun her parçasının ayrı bir işlevi olduğunu ve farklı şekillerde kullanıldıklarını biliyoruz. Peki erkeklerin emzirme ve üreme fonksiyonu olmadığı halde neden meme uçlarının olduğunu daha önce hiç düşünmüş müydünüz?

” İnsan vücudu, hangi kromozomlara sahip olursanız olun, anne karnında önce dişi olarak gelişmeye başlar.”

Bu soru döllenmenin ilk haftalarına, yani henüz cenin olduğunuz zamanlara bakılarak kolayca cevaplanabilecek bir soru. İnsan vücudu, hangi kromozomlara sahip olursanız olun, anne karnında önce dişi olarak gelişmeye başlar. Bu evrelerde kadın ve erkeğin ortak olarak sahip olduğu tüm ortak fiziksel özellikler şekillenmeye başlar. Göğüs uçlarının gelişimi de cinsiyetin henüz ayrışmadığı bu dönemde meydana gelir.

Cinsiyetteki farklılaşma çok geç bir zamanda olmaya başlamasa da, göğüs uölarının gelişimi farklılaşmanın olmadığı bir zamanda gerçekleştiği için erkek vücudunun kalıcı bir parçası olarak kalır.

Sizlere basitçe anlaşmaya çalıştığımız erkeklerin meme ucu gelişiminin daha bilimsel ve ayrıntılı açıklamasını aşağıdaki videoda eğlenceli görsellerle keşfedebilirsiniz;

We were all female

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!