Erkeklerin 30’undan önce vazgeçmesi gereken 5 parça

“Erkekler kaç yaşına gelirse gelsin her daim biraz çocuk kalırlar” diye bir söz vardır. Bu söz kısmen doğru olsa da, artık her biri birer stil ikonu gibi dolaşan erkekler en azından tarzlarıyla, kendinden emin birer yetişkin olduklarını dosta düşmana ilan ediyorlar. Tabii bu kitlenin yanında, erkek modası konusunda kafası karışık bir topluluk da var. 30 yaşınızın yaklaştığı günlerde, sizin de aklınızda stilinizle ilgili deli sorular varsa yazımızı mutlaka okuyun:

1.Hantal kaykaycı ayakkabıları

Eğer kaykay yapmak en favori hobiniz değilse, 19 yaşınızı yaşadığınız günlerde ortalığı kasıp kavuran bu ayakkabılardan vazgeçme zamanı çoktan gelmiş demektir. Sizi kaba ve fazla salaş gösterecek bu ayakkabılar yerine, ünlü markaların kauçuk tabanlı, minimal tasarımlı sneakerlarını tercih edebilirsiniz.

 Adidas'ın ikonik Stan Smith modeli
Adidas’ın ikonik Stan Smith modeli

2.Esprili / mesajlı iç çamaşırları

Üzerinde Sünger Bob baskısı ya da bir kelime şakası olan esprili bir boxer sizi gülümsetebilir anca yaş 30’lara dayanmışken bu çocuksu parçaları kullanmak kulağa biraz tuhaf gelebilir. O yüzden siz siz olan vücudunuzu saran, ve mümkünse Calvin Klein’in ikonik tasarımında olduğu gibi sade ve elegan seçimler yapın. Unutmayın, erkek modası sadece dış giyimden ibaret değildir!

Justin Bieber for Calvin Klein
Justin Bieber for Calvin Klein

3.Kolej tipi hoodie’ler

Farkındayız, hoodie yani kapüşonlu sweatshirt’ler dünyanın en konforlu giysileri arasında başı çekiyor. Size elbette hoodie giymekten vazgeçin demiyoruz. Fakat üzerinde X University ya da Y College gibi baskılar olan ve üzerinize bir beden büyük gelen bir sweatshirt giymek sizi kötü gösterebilir. Siz en iyisi kesimi vücudunuza uygun ve basic hoodieler tercih edin.

Cool hoodie modelleri
Cool hoodie modelleri

4.Baskılı tişörtler

Aslına bakarsanız baskılı tişört giyen bir kişi, seçimini iyi yaptığı takdirde son derece cool görünebileceği gibi; kötü bir seçimle hızla ergenlik yıllarına ışınlanabilir. “Üzerinde müzik grubu baskısı olan tişörtlerimden vazgeçmem” diyosanız vintage esintili kült tasarımlara yönelmelisiniz. Zira üzerinde alelade bir fontla Blink 182 yazan bir tişörtün sizi cool göstereceğini hiç sanmıyoruz.

Vintage baskılı tişörtler
Vintage baskılı tişörtler

5.Bol bereler

Arka kısmı enseye doğru sarkan bereler bir dönem o kadar popülerdi ki, bu bereler, erkek modasına yön veren David Beckham’dan tutun da Ryan Gosling’e kadar pek çok ünlünün kullandığı bir parça olarak akıllarda yer etti. 20’li yaşlar için pek de fena olmayan bu bere tipini, başı saran ve bir şapka gibi oturan berelerle değiştirmenin vakti sanıyoruz ki geldi.

Yeni nesil bereler
Yeni nesil bereler

Kaynak:

Fashion Beans

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Erkek modasında yeni ve iddialı dönem

Erkekler için kış modasında hatalardan kaçınma rehberi

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!