Erkekler için 2016 yazı için güneş gözlüğü seçme rehberi

Bir erkek ne giyerse giysin, şık ve hoş görünmesini sağlayan bir aksesuar varsa o da güneş gözlüğüdür! Siz de tek bir dokunuşla stilinize stil katmak istiyorsanız, güneşin iyiden iyiye ısıtmaya başladığı günleri fırsat bilerek 2016’nın en stil sahibi gözlük modellerine bir göz atın!

Aviator modelleri

Gelmiş geçmiş en efsane güneş gözlüğü modellerinden biri olan “Aviator” deyince akla ilk Tom Cruise’un Top Gun filmindeki o ikonik görüntüsü gelir. Hem nostaljik hem de modern bir havası olan bu modelin en büyük avantajı, çok yuvarlak / kare yüzler hariç hemen hemen her yüz biçimine uygun olmasıdır. Metal çerçeveli klasik aviatorlerden başka seçenekler arayanlar için ise kemik çerçeveli ve renkli alternatiflerle de daha sportif bir görünüm kazanmak mümkün.

Yeşil / mavi camlı modeller

Son birkaç sezonun parlayan yıldızı yeşil – mavi yansımalı camlar bu yaz da her yerde olacak gibi görünüyor. Takım elbiseden eşofmana hemen her tarz ve kıyafetle kombinlenebilen bu gözlükler erkekleri, iddialı ve dinamik bir havaya büründürüyor.

Transparan camlı modeller

70’li yılların ilk yarısında son derece popüler olan transparan camlı güneş gözlükleri bu sezon moda dünyasına geri dönüyor! Salaş ve asi bir rock n roll yıldızı gibi görünmek istiyorsanız, cilt tonunuza göre daha açık ya da koyu cam renklerini tercih etmelisiniz.

Yuvarlak çerçeveler

Oval ve hafif köşeli yüzlere çok yakışan yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri, özellikle uzun saçlı erkekler için biçilmiş kaftan! Hem blazer ceketlerle hem de jean & tişört kombinlerinizle harika sonuç veren bu klasik aksesuarı koleksiyonunuza mutlaka katın!

Wayfarer modeller

50’lerden beri modası geçmeyen en cool, en kullanışlı ve klasik modellerden biri de hiç kuşkusuz Wayfarer’dır. Hemen hemen tüm yüz biçimleri ile uyan bu modelin siyah camlı versiyonunu, her erkeğin koleksiyonunda en az 1 tane bulundurması gereken bir “must have” olarak gösterebiliriz.

Geometrik çerçeveler

Bundan sadece 1-2 sezon önce sadece kadınların rağbet ettiği geometrik modeller, bu seneden itibaren Moschino, Prada ve Louis Vuitton gibi moda devlerinin erkek koleksiyonlarında yerini aldı.

 

Kaynak:

thetrendspotter.net

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!