Erkek stilinden kendimize uyarlayabileceğimiz yaratıcı öneriler

Moda sektörü ve mevsimlere göre çıkan koleksiyonlar süper heyecan verici olmakla birlikte bazen insan bir tıkanma yaşar. Her şey aynı gelir, zaten moda da eskiyi yeniden yorumlayıp beklenmedik şekillerde karşımıza çıkarma sanatı değil midir? Böyle durumlarda, yeniden ilham almak için “moda” olanın ötesine bakmak gerekir. Şu sıralar ben de son iki aydır üye olduğum moda dergilerinin hiç birinin kapağını bile açmadığımı, çok sevdiğim moda bloglarını hiç ziyaret etmediğimi fark ettim.

Yeniden ilhamla kendim şarj etmek için rotamı modadan “stil”e çevirmeye karar verdim. Bu konuda düşünürken tumblr’da şu harika söze rastladım.

[quote_box_center]

“When you don’t dress like everyone else, you don’t have to think like everyone else”

(Herkes gibi giyinmezsen, herkes gibi düşünmezsin)

[/quote_box_center]

Bu söz ben de bir ışık yaktı. Belki de kendi oyun alanımın dışındaki parçalardan ilham almalıydım. Neden bazı giysiler sadece erkeklerin tekelinde olsun ki? Vaktiyle efsanevi şarkıcı Whitney Houston’ın dediği gibi “Erkeklerin dünyasında yaşıyor olsak bile kadın olmak güzel. Hem etek hem de pantolonu giyebilen cinsiyet biziz.” Biraz araştırma sonucu oldukça güzel fikirler ve uygulamalar buldum sizler için sevgili Uplifers okuyucuları.

still1

1) Smokin ve Takım Elbiseler- Smokin ve takım elbiseler “şıklık” kelimesinin sözlük anlamları bana göre. Doğru ceket ve pantolon kesimi, ayakkabı, saç ve makyaj ile smokin/takım elbise içerisinde seksi ve cool gözükmeyecek kadın yok. Nokta.

Özellikle Angelina Jolie ve Leighton Masteer’i gördükten sonra hafızamın bir yerlerine not düşüyorum ben de; bir gün ne yap yap smokin veya takım elbise giyeceğin bir ortam yarat. Bu erkeksi kombinasyonu seksi bir stiletto ile tamamlamak kadar çekici bir şey yok.

angelina

leighton

rihanna

2) Maskülen Botlar- Halihazırda soğuk havalar ülkenin dört bir yanını esir almışken maskülen botlar ve postalları çıkarmanın tam sırasıdır. Sert ve göz dolduran görünümleri ile, maskülen botlar stilinizde ilgi odağı olacaktır. O nedenle geri kalan giysileri tayt ve kazak gibi minimalde tutmakta fayda var. Ayrıca topuklu ayakkabı giyip acı çekmeden stilize görünmek için ideal parçalar. İster mini elbisenizle, ister taytınızla kombinleyin, erkeksi ve rahat şıklığın tadını çıkarın.

botlar

günlük

3)Pantolon Askıları- Erkeklere özgü olarak bilinen pantolon askılarını günlük stilinize uygulayarak beklenmedik bir hareket getirebilirsiniz. Hatta sadece pantolonlarla kullanmak yerine etek içeren kombinlere de renk katabilirsiniz. Günlük iş hayatında koyu ve tek renkleri tercih ederek hem stil sahibi hem de hafiften eklektik görünebilirsiniz. Güneş battıktan sonra gece hayatınız da limit sizsiniz. İster bol renkli, isterseniz simli, isterseniz neon pantolon askıları ile farkınızı gösterin.

still 6

still 5

4) Büyük ve Erkeksi Kol Saatleri- Öncelikle kişisel bir itiraf ile başlamak istiyorum ben analog saat okumayı zar zor başarıyorum. Dijital çağ çocuğuyum maalesef. Ancak özellikle vintage görünümlü ve büyük erkek saatlerinin dayanılmaz bir çekiciliği var. Zamanı göstermekten çok aksesuar gözüyle de bakınca; büyük ve erkeksi kol saatleri biz kızların ince bileklerinde hak ettiği değeri buluyor bana sorarsanız.

charlie saat adri saat

Zeynep Cansoylu Samancıoğlu
Gündüzleri çok uluslu bir firmada kozmetik kanalı müşteri yöneticisi. Geceleri saç & cilt bakımı, moda, trendler, gezme, yeme ve içme yazan araştırmacı blogger. Doğal ... Devam