Erkek modasında 2013 yazının geçiş rengi: Pembe

2013 İlkbahar-Yaz, renklerin fazlasıyla yer tutacağı bir dönem olacak. Metalik renklerin başlangıcı ve neon renklerin karmaşasıyla ortaya çıkan renk kavramı, bu yaz pembe ve tonları ile devam edecek.

Fuşya, somon, gül ya da pastel tonlar, genelde kadınların renk geçişleri arasında tercih ettiği renklerdir. Fakat bu yaz erkeklerin gardıroplarında ironik olarak bulunması gereken ve aranan bir ton olarak karşımıza çıkıyor.

İnce renk geçişleriyle pembe, hafif kumaşlar; beyaz, kirli beyaz ve açık gri ile birlikte dikkatli bir kombinasyon oluşturabilir. Renkli pantolon ve şortlara uygulandığında, dengeyi yakalamak için polo yaka t-shirt, Oxford model gömlek ve basic tasarımlar kullanabilir, hiç zahmete girmeden şık görünebilirsiniz.

Unutmamak gerekiyor ki, renklerin cinsiyeti olmaz. Kendinizi rahat hissettiğiniz ve üzerinize yakıştırdığınız renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Sezonun geçiş rengi pembe sizlerle…

Umut Kılınç
Grafik Tasarım mezunu, görselliği ön planda tutan, yaratıcı ve renkleri hayatından eksik etmeyen, hop orada hop şurada gez dolaş eğlen öğren mantığıyla yaşayan, mütevazi-çalışkan-üretken, ... Devam