“Engelsiz Sporcuyum” fotoğraf sergisi Galeri 5’te sizleri bekliyor

Anel Grup tarafından desteklenen, sanata ve sanatçıya değer veren ve her fırsatta destek olmayı amaç edinen Galeri 5, “Engelsiz Sporcuyum” fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. 5-17 Ekim tarihleri arasında sergilenecek fotoğrafları görmek isteyenler, Anel İş Merkezi’nde yer alan Galeri 5’i ziyaret edebilir.

"Engelsiz Sporcuyum" fotoğraf sergisi Galeri 5'te sizleri bekliyor
Engelsiz Sporcuyum fotoğraf sergisi

Ankara Koşuyor, Bu Kızlar Nereye Koşuyor?, Hareket Candır!, İstrunbul, Koşu Kadını, Marathonist, Rundiamo ve Running Academy’nin engelli bireylerin spor yapabilmeleri önündeki engelleri kaldırmak için Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile birlikte başlattığı Engelsiz Sporcuyum projesi; engelli bireylere spor yapmaları için ilham verirken, onları hayata engelsiz bir şekilde daha çok bağlamak; var olduğu sanılan farkları ortadan kaldırmak, engelleri aşmak, aralarından profesyoneller yetiştirip ülkemizi temsil etmelerini sağlamak, kendilerine olan güvenlerini arttırıp sosyal hayatta daha çok var olabilmelerini sağlamak amacı taşıyor. Bu amaçtan yola çıkarak, proje kapsamındaki sporcuların spor yaparken çekilmiş fotoğraflarından oluşturulan “Engelsiz Sporcuyum” fotoğraf sergisinde engelsiz spor ve sanat ziyaretçi ile buluşuyor.

"Engelsiz Sporcuyum" fotoğraf sergisi Galeri 5'te sizleri bekliyor
Engelsiz sporcular

Galeri 5 nasıl bir yer?

Anel İş Merkezi’nin zemin katında 98 metrekarelik bir alana sahip olan Galeri 5, Ocak 2010’da kapılarını açtı. Anel Grup’un sanata ve sanatçıya verdiği önem doğrultusunda hizmete açtığı Galeri 5, farklı sanat dallarında ulusal ve uluslararası sanatçıları sanatseverlerle buluşturuyor, sergiler düzenleyerek sanatın gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra güzel sanatlar eğitimi alan genç kuşak sanatçılara da yeteneklerini sergileme fırsatı sunuyor. Anel Grup, sanatın toplumsal yaşam ve eğitim açısından önemini gözeterek sanata ve kültürel faaliyetlere büyük önem veriyor, sürekli olarak düzenlediği sergilerle sanatçıları sanatseverlerle buluşturuyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!