En popüler egzersiz yöntemlerinden tüm vücut egzersiz sistemi: Tae Bo

Tae Bo (Total awareness excellent body obedience) Billy Blanks tarafından geliştirilen tüm vücut egzersiz sistemidir. Vücuttaki tüm kasları çalıştıran kardiyovasküler ve ritmik bir spordur. Düzenli yapıldığında bel çevresi bölgesindeki yağlar, kalça ve bacaklardaki selülitlerden eser kalmaz, kilo vermeye yardımcı olur. İçerdiği hareketler tüm vücut kas sisteminizin şekillenmesinde etkilidir. Zinde olursunuz, formda kalırsınız ve sağlıklı olursunuz. Daha klasik aerobik idmanında bir saatte 300-400 kalori yakarken, bir saatlik Tae Bo idmanında yaklaşık 2 kat fazla olarak 500-800 kalori yakarsınız.

Tae Bo ile zinde olursunuz, formda kalırsınız ve sağlıklı olursunuz.

Tae-Bo eğlenceli bir spordur, spor merkezlerinde genellikle hızlı tempolu dans müziği eşliğinde, koordineli hareketleri içeren, duruş ve dengeyi düzenleyen, vücudunuzdaki tüm sistemlere olumlu etkileri olan egzersizler bütünüdür. Hormonlarınız dengelenir, stresiniz azalır, vücudunuz rahatlar ve öfkeniz varsa yatışır.

Bahar ve yaz geliyor, fit olmak çoğumuzun isteği. Billy Blanks YouTube kanalı var, ismi “Billy Blanks Tae Bo® Fitness”, her biri yaklaşık 40 dakikalık Tae Bo videoları içeriyor. Ev ortamında da rahatlıkla yapabilirsiniz. Hareketlerin her birini muhteşem yapmaktan öte, nefes alıp vermeye devam ederken, nefeslerinizi kesmeden hatta bazen videoya göre daha yavaş yaparak (onlar hareketi 2 defa yaparken siz 1 defa yaparak) deneyin, videolardan bir tanesini aşağıdan izleyebilirsiniz: 

Billy Blanks Celebrity Fit Sculpt

 

İlginizi çekebilir: Bel ve boyun ağrıları için McKenzie bel programı nedir, faydaları nelerdir?

Referanslar:
1.http://www.wiki-zero.com/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvVGFlX0Jv Erişim tarihi:04.03.2018.

2.Billy Blanks Tae Bo Fitness. https://www.youtube.com/channel/UCMGIp3jifsoufZv_y8_c1Qg  Erişim tarihi: 04.03.2018.

Emsal Salık Tıp Doktoru
Tıp doktoru, Histoloji-Embriyoloji Uzmanı, Klinik Ayak Refleksoloji Uzmanı, Shiatsu Uzmanı, bass gitaristim. Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi mezunuyum. Artı Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ... Devam