Eğlenceli tarifler: Çilekli romantik muhallebi

Dolabı açtım. 3 gündür yoğun iş temposundan yüzüne bakamadığım çilekler, hafif pörsümüş yüzlerini yana çevirdiler. Meğerse bana küsmüşler. Bu çilekler hep ilgi bekliyor, çok romantikler! Hemen aldım onları, bir güzel yıkadım. Sonra dengesiz bir aşık gibi onlara biraz acı çektirmek istedim ve onları alıp nedensiz yere rondoya attım. Acıdan eriyip iyice püre haline gelene kadar rondonun düğmesine basmaya devam ettim. Bir rahatladım, sormayın!

çilekli1

Rahatlık büyük bir pişmanlığa dönüştü. Hemen rondonun kapağını açtım. Ama artık çok geçti, Hepsi kendinden geçmişti. Kokularını içime çeke çeke onları bir kenara bıraktım.

Ben en iyisi bir muhallebi yapayım. Bu kadar romantizm yeter dedim. Sütü, pirinç ununu ve şekeri karıştırdıkça karıştırdım, o muhallebi kıvama gelene kadar kafam çok karıştı.

fotoğraf 3 fotoğraf 4

Pişen muhallebiyi kaselere koyup biraz soğuttum. Üzerlerine çilek pürelerini koyarak onları bir güzel süsledim. Evde nane yaprağı yoktu, üzerine süs olarak koyamadım. Evde Çukurcuma’dan alınmış antika bir kaşık da yoktu, ben de Ikea’dan aldığımı koydum, öyle fotoğraf çektim. Artık idare edin. Romantizmi evlerinizden eksik etmeyin!

cilekli romantik muh

Malzemeler

1 kg çilek (ayıklanıp püre haline getirilecek)

Muhallebi için:

1 lt süt

5 çorba kaşığı pirinç unu

3 çorba kaşığı şeker

 

Yazarın diğer eğlenceli tariflerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Mutfak Salakları
Mutfak Salakları, Nur-Burak Tunay çiftinin sürekli workshoplara katılıp, mutfakta sanat eseri gibi yemekler yapan uyuz arkadaşlarına karşı kurdukları bir yemek grubu. Hep rock grupları ... Devam