Dyson’dan ev temizliğinde yeni lazer teknolojisi: Dyson V15 Detect Absolute™ ve Dyson V12 Detect Slim Absolute™ kablosuz süpürgeler

Pandemi dönemi, günlük alışkanlıklarımızdan sosyal hayatımıza, çalışma şekillerimizden alışveriş alışkanlıklarımıza pek çok şeyi etkisi altına aldı ve hayatımızı neredeyse kökten değiştirdi. Bu dönemde hepimizin hayatında ortak olarak değişen en önemli konu ise, temizliğe bakış açımız. Hem kendimizin hem de sevdiklerimizin güvenliği için, daha sağlıklı ve temiz evlere sahip olmak pek çoğumuzun ortak önceliği. Ancak bunu yaparken temizliği hayatımızın merkezine almak değil; etkili ve pratik çözümlerle, derinlemesine temizlik sunan teknolojileri keşfetmek istiyoruz.

Kullanıcıların %89 gibi büyük bir çoğunluğunun ürün seçiminde sağlığı önceliklendirdiğinin bilincinde olarak hareket eden Dyson; var olan üstün teknolojilerine 3 yeni teknoloji ekliyor ve ev temizliği anlayışını değiştirecek 2 farklı ürünle karşımıza çıkıyor: V15 Detect Absolute ve V12 Detect Slim Absolute.

Yeni V15 Detect Absolute™ ve V12 Detect Slim Absolute™’un 3 yeni teknolojisi

Dyson V15 Detect Absolute™ ve V12 Detect Slim Absolute™

V15 Detect Absolute™ ve V12 Detect Slim Absolute™, yalnızca Dyson’da bulunan güçlü filtrasyon sistemi, azalmayan emiş gücü, Hyperdymium motorve karbon fiber iplikler gibi var olan temel teknolojilerin yanı sıra, yeni geliştirilen lazer teknolojisi, Piezo sensörü ve anti-tangle özellikleriyle ön plana çıkıyor. 

1. Lazer teknolojisi: Görünmeyeni görünür yapar

Değişen temizlik anlayışıyla, artık ev temizliğinde güvene ve ispata ihtiyaç duyuyor, etkili ve derinlemesine temizlik ile evlerimizin gerçekten temizlendiğinden emin olmak istiyoruz. Güzel haber: Dyson Slim Fluffy başlık ucunda bulunan lazer teknolojisi, artık gözle görülmeyen tozları bile görmenizi sağlıyor.

Dyson V15 Detect Absolute™ ve V12 Detect Slim Absolute™’de bulunan Lazer teknolojisi (Görsel: V12 Detect Slim™’)

İnsan gözünün diğer renklere kıyasla daha parlak gördüğü yeşil renkli lazerin yüksek kontrastı ve doğru açıyla yerleştirilmiş özel lens, lazer ışığını bir yelpaze şeklinde yayarak sert zeminlerdeki normalde göremediğiniz partikülleri ve mikroskobik tozları açığa çıkarıyor.¹

2. Piezo sensörü: Tozları analiz eder

Yeni teknoloji Piezo sensörü; toplanan toz partiküllerini saniyede 15.000 kez sayıyor ve büyüklüklerini ölçüyor. Toplanan partiküllerin oluşturduğu akustik titreşimleri elektrik sinyaline çeviren bu sensör sayesinde, kablosuz süpürge daha fazla toz tespit edildiğinde akıllıca tepki veriyor; gücü, toz seviyelerine göre otomatik olarak ayarlıyor ve gerektiğinde emiş gücünü artırıyor.3

Dyson V15 Detect Absolute™ ve V12 Detect Slim Absolute™’de bulunan Piezo sensörü (Görsel: V15 Detect™’)

Yeni Piezo teknolojisi yakalanan partikülleri ölçüp sınıflandırırken, bir yandan da LCD ekran üzerindeki çubuklarla gerçek zamanlı olarak raporluyor. Eviniz temizlendikçe, toz miktarlarının gösterge çubukları da düşüyor ve size temizlik esnasında nelerin yok edildiğini gösteriyor. 3 LCD ekrandaki çubukların sınıflandırması ise şöyle:

 • >10µm: Alerjen ve polen boyutundaki partiküller
 • >60µm: Mikroskobik toz ve deri döküntüsü boyutundaki partiküller
 • >180µm: Toz akarı ve ince kum boyutundaki partiküller
 • >500µm: Şeker tanesi ve pire boyutundaki partiküller

3. Anti-Tangle özelliği: Saçların fırçaya dolanmasını engeller

Anti-Tangle teknolojisi, özellikle süpürge kullanımında her yere dolanan ve zor temizlenen saçları, bir problem olmaktan çıkarıyor. Dyson V15 Detect Absolute’te yer alan Yüksek Torklu Temizleme Başlığında, saçın fırçaya dolanmasını engelleyen 56 adet diş yer alıyor. Anti-Tangle özellikli Yüksek Torklu Temizleme Başlığı, tüm zeminlerdeki toz ve saçları tıpkı bir fırça gibi sararak, saçların kablosuz süpürge başlığına dolanmasını önlüyor.

Dyson V12 Detect Slim Absolute’te ise, anti-tangle özelliği geliştirilmiş yeni mini motorhead başlığı ile birlikte geliyor. Anti-tangle mini motorhead, uzun saçları ve evcil hayvan tüylerini hızlıca topluyor ve konik fırça ile beraber saçları doğrudan hazneye yolluyor. Mini motorhead başlığı V12 Detect Slim Absolute’un yanı sıra V15 Detect Absolute’te de bulunuyor.

Dyson V15 Detect Absolute™’te ve V12 Detect Slim Absolute™’de bulunan Anti-tangle mini motorhead 

Gelelim Dyson V15 Detect™ ve Dyson V12 Detect Slim™ arasındaki benzerlik ve farklara:

V15 Detect Absolute™ Dyson’ın en güçlü, akıllı kablosuz süpürgesi olarak ön plana çıkarken; V12 Detect Slim Absolute™ en güçlü, kompakt kablosuz süpürge olma özelliğini taşıyor.2

 • Eklenen yeni teknolojilerin yanı sıra, Dyson’ın alışmış olduğumuz azalmayan emiş gücü, Hyperdymium™ motor, filtrasyon teknolojisi ve karbon fiber özellikleri hem V15 Detect Absolute hem de V12 Detect Slim Absolute’de yer alıyor.
 • Hem V15 Detect Absolute™ hem de V12 Detect Slim Absolute™, lazer teknolojisi, Piezo sensörü, toz analizi gibi yeni teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Ayrıca her ikisi de emiş gücünü otomatik olarak ayarlıyor ve temizliğin kanıtını LCD ekranda gerçek zamanlı olarak raporluyor.
 • Görünmeyen, görünür yapan ve Dyson soft-roller başlık ucunda bulunan lazer teknolojisi, her iki üründe de yer alıyor.
 • V15 Detect Absolute™ ve V12 Detect Slim Absolute™’te yer alan Dyson’ın gelişmiş tam makine filtrasyonu tozu yakalıyor; 0,3 mikron (µm) kadar küçük mikroskobik partiküllerinin %99,99’unu hapsediyor ve dışarı daha temiz hava veriyor. 7
 • Her iki üründe yer alan antistatik karbon fiber iplikler ve karbon fiber silindir fırça, sert zeminlerdeki toz partiküllerini toplarken, 815 sert naylon fırça kılı kilim ve halılara gömülmüş kiri çıkarmak için derinlere iniyor ve derinlemesine temizlik sağlıyor.
 • Aralık temizleme başlığı, inatçı kir fırçası, kombinasyon başlığı, yumuşak toz alma fırçası, Anti-tangle Mini Motorhead, mobilya altı adaptörü, her iki ürünün de kutusunda yer alan aksesuarlar arasında. 
Laser Slim Fluffy™ temizleme başlığı
 • En güçlü ve hafif Dyson olan V12 Detect Slim Absolute™, evin her yerini kolayca temizlemeniz için yalnızca 2,2 kg’lık kompakt bir makine olma özelliği taşıyor. V15 Detect Absolute™ ise 3 kg ağırlığında.
 • V15 Detect Absolute™ Hyperdymium motoru 240 AW’lık emiş gücüne, V12 Detect Slim Absolute™ ise 150AW’lık emiş gücüne sahip5. Diğer yandan her ikisi de eco mod’da 60 dakikaya kadar azalmayan emiş gücü sağlıyor.4 
 • V12 Detect Slim Absolute™’un toz haznesi 0,35L; V15 Detect Absolute™’un haznesi ise 0,77L’ye kadar çıkıyor.
 • V15 Detect Absolute™’in kutusunda Anti Tangle Yüksek Torklu temizleme başlığı yer alırken,  Dyson V12 Detect Slim Absolute™ Direct Drive temizleme başlığı ile birlikte geliyor. V15 Detect Absolute™’te yer alan Yüksek Torklu temizleme başlığı, anti-tangle özelliğine sahip 56 adet dişi bünyesinde barındırıyor. 

Dyson kablosuz süpürgelerin, duvar askı ünitesi, temassız hazne boşaltma, kolay bakım ve tak-çıkar batarya gibi pratik kullanımını destekleyen ek özellikleri ise her iki üründe de mevcut.

Lazer teknolojisi ile görünmeyen tozlar görünür oldu

Ev temizliğinde hem pratik hem de etkili yöntemleri deneyimlemek istiyor; evinizin gerçekten temizlendiğinden emin olma ihtiyacı duyuyor veya ev temizliğinde yeni teknolojileri keşfetmekten keyif alıyorsanız; Dyson V15 Detect Absolute™ ve V12 Detect Slim Absolute™’le tanışmanızın zamanı geldi.

 

1. Lazer teknolojisi sert zeminler için tasarlandı. Lazerin etkisi ortamdaki aydınlatma koşulları, toz tipi ve yüzeye göre değişiklik gösterir.
2. V15 Detect™ için: Emiş gücü, IEC 62885-4 CL5.8 ve CL5.9 uyarınca, esnek giriş noktasında, Boost modda hazne tamamen doldurularak test edilmiştir. V12 Slimiçin: Ortalama gövde boyutlarının altındaki diğer Dyson kompakt kablosuz süpürgelerle karşılaştırılmıştır.
3. En yüksek kesinlik Auto modda sağlanır. Otomatik rampa özelliği sadece Auto modda geçerlidir. Testler, Dyson’ın şirket içi test verilerine göre ortalama hane içi kullanıma dayanmaktadır. Mikroskobik toz, 100 mikrondan küçük partiküller olarak tanımlanır.”
4. Sert zeminlerde Eco modda geçerlidir. Gerçek çalışma süresi; güç modu, zemin türü ve/veya kullanılan başlıklara göre değişir.
5. Emiş gücü, IEC 62885-4 CL5.8 ve CL5.9 uyarınca, Boost modda hazne tamamen doldurularak test edilmiştir.
6. Yedek batarya ve şarj cihazı, Dyson’ın internet sitesinden ayrıca satın alınabilir.
7. Filtrasyon, bağımsız üçüncü taraf olan SGS – IBR Laboratories US tarafından, laboratuvar ortamında, ASTM F1977-04’e karşı Boost modda test edilmiştir.
8. Emiş gücü, IEC 62885-4 CL5.8 ve CL5.9 uyarınca, Dyson’a ve bağımsız üçüncü tarafa ait laboratuvarlarda, Boost modda hazne tamamen doldurularak test edilmiştir.
9. Dyson internet sitesinde bulunan kullanım kılavuzundaki talimatlara başvurun.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!