Duvarlar dile geliyor: Her daim modunuzu yüksek tutacak “mindful” dekorasyon önerileri

Yaşıyoruz. Yaşadıkça ilerlemek, büyümek, “gerçekleştirmek” istiyoruz. Bazen büyük adımlar atmak istiyoruz ancak ayağımız gitmiyor, bazen risk almak istiyoruz ama korkuyoruz. Bazen ne yapmak istediğimizi bilmiyoruz ve bazen kafamızda dönüp duran, kendimize bir türlü söyleme cesareti bulamadığımız o motivasyon cümlesini “duymak için neler vermezdim” diyoruz. Ve bazen sadece iyi hissetmek istiyoruz. 

Her insan hayatın beraberinde getirdiği zorluklara ayak uydurmaya ve yarattığı girdabın içinde ayakta kalmaya çalışırken, bir yandan hayallerini gerçekleştirmek ister. Hayallerimiz, tutkularımız ve isteklerimiz, bize umut veren en güçlü şeylerdir ve bazı zamanlarda okuduğumuz bir cümle ya da gördüğümüz bir görsel, ihtiyacımız olan tüm ilhamı bize verir.

Günümüzde iç mekan dekorasyonunda en çok dikkat edilen şeylerden biri duvarlara asılan tablolar. Kafelerde, restoranlarda, mağazalarda ve evlerde duvarlara bir hikaye ve bir anlam katmak yaşam alanlarını derinleştirir. Siz de sabahları sizi “iyi hissettiren” duvarlara uyanmak istemez miydiniz?

İşte her daim modunuzu yüksek tutacak birbirinden güzel tablolar:

Doğayı ve tüm renklerinizi evinize taşıyın.
İster koltuklarınızın tam üstüne, ister televizyonunuzun durduğu o uzun duvara, ister mutfağınıza yerleştireceğiniz bir ya da birkaç dekoratif tablo, yaşam alanınıza sandığınızdan çok daha fazla hayat verebilir.

Bomboş bir oda düşünün. Şimdi o boş odanın tam ortasına, yemyeşil bir bitki koyduğunuzu hayal edin. Nasıl, oda artık nefes alıyor, değil mi?

Birçoğumuz şehir hayatında akıp giderken, doğa özlemiyle yanıp tutuşuruz ve doğaya duyduğumuz özlemi bize hatırlatan bir şeyler olsun isteriz. Yeşili, pembeyi, moru görmek isteriz. İşte boş duran o büyük duvarlarınız tam olarak bunun için var. İster koltuklarınızın tam üstüne, ister televizyonunuzun durduğu o uzun duvara, ister mutfağınıza yerleştireceğiniz bir ya da birkaç dekoratif tablo, yaşam alanınıza sandığınızdan çok daha fazla hayat verebilir. Siz de evinizde doğadan birer parça barındırmak, dekorasyonunuzu yeşille zenginleştirmek istiyorsanız yaprak, çiçek, ağaç çizimlerinden faydalanabilirsiniz. Yatak odasında bitki beslemenin pek sağlıklı bir şey olmadığını biliyoruz. Ancak bu, o güzel, iç açıcı görselleri duvarlarınıza asamayacağınız anlamına gelmiyor…

Motive olmak için kelimelerin gücünden faydalanın.
Sizi motive eden, güçlendiren bir cümleyi devamlı görmek, zihninizde yeni bir algı oluşmasına yardımcı olur.

Rutinler, sorumluluklar, günlük hayatın koşuşturmacası derken bizi güçlendirecek şeyler duyma ihtiyacı hissederiz. Böyle zamanlarda neden kelimelerin gücünden faydalanmayalım?

Bazen “hadi, yapabilirsin!” cümlesini duymak bile birçok şeyi değiştirebilir. Ne var ki her zaman bize bunları söyleyecek birileri olmuyor yanımızda ya da biz kendimizi motive edecek güce sahip olamayabiliyoruz. Sizi motive eden, güçlendiren bir cümleyi devamlı görmek, zihninizde pozitif bir algı oluşmasına yardımcı olur.

Evinizde her daim sanata yer açın.
Günlük hayatın koşuşturmacasında hayal gücünüzü beslemeyi, ona kulak vermeyi ihmal ediyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda evinizin dekorasyonu, kurtarıcınız olabilir.

“Hayal edebildiğiniz her şey, gerçektir.”Pablo Picasso

Hayal gücümüz, sahip olduğumuz en büyük hazinedir. Ne zaman ki bir şeylerin tükendiğiniz, yolunda gitmediğini ve değişmesi gerektiğini düşünürüz, o zaman hayal gücümüz devreye girer ve bize yeni yollar yaratır, umut verir. Günlük hayatın koşuşturmacasında hayal gücünüzü beslemeyi, ona kulak vermeyi ihmal ediyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda evinizin dekorasyonu, kurtarıcınız olabilir.

Bir insan, sanatsız yaşamamalıdır. İster avukat olun, ister mühendis, ister müzisyen olun, ister öğretmen, ruhunuz her zaman sanat tarafından beslenmeye ihtiyaç duyar. Daha iyi hissetmek, farklı bakış açıları kazanmak, motive olmak, hayal kurmak için…

Ev dekorasyonunuzda sadelikten, motivasyondan ve güzel hislerden beslenmek istiyorsanız Minimal Wall Design’ın birbirinden keyifli, estetik ve naif tablolarına Uplifers Wellness Shop’tan ulaşabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!