Dünyayı kurtarmak isteyen çevreci IAMNOTBASIC tişörtler desteklerinizi bekliyor

Polyester ve pamuk kullanımının son derece yüksek olduğu moda sektörü, tam da bu sebepler dolayısıyla dünyayı en çok kirleten sektörlerin ilk sıralarında yer alıyor. Tekstilde en çok kullanılan kumaş türü olan polyester petrolden üretilen bir madde olduğu için doğada çözünmesi yüzlerce yıl alıyor. Doğal bir kumaş olduğu için her ne kadar çevre dostuymuş gibi bir izlenim verse de pamuk üretiminin de çevreye zararı oldukça büyük. Dünya tarım alanlarının sadece %2,4’ünde üretilmesine rağmen, toplam böcek ilacı tüketiminin %24’üne ve toplam tarımsal su tüketiminin %11’ine ihtiyaç duymaktadır.

Dünyayı kurtarmak isteyen çevreci IAMNOTBASIC tişörtler desteklerinizi bekliyor

Sürdürülebilir olmayan bu yöntemler, dünyadaki kaynakların her geçen gün kötüye gitmesine sebep olurken bilinçli markalar bu konuda doğaya duyarlı işler yaparak bu düzeni değiştirmek için adım atmaya çalışıyorlar. Şimdi de bu markaların arasına IAMNOTBASIC katıldı. IAMNOTBASIC’in kadın için derin V ve normal V; erkek için ise bisiklet yaka üreteceği siyah ve beyaz renkteki bu çevreci tişörtler sıfırdan polyester ya da pamuk üretmek yerine üretilmiş olanı yeniden değerlendirme fikrinden yola çıkıyor.

Dünyayı kurtarmak isteyen çevreci IAMNOTBASIC tişörtler desteklerinizi bekliyor

Bu projeleri için bir tesisle anlaşan IAMNOTBASIC, geri dönüştürülmüş polyester ile pamuk üretiminde fire olarak çıkan pamukları birleştirilerek ortaya çıkarılan özel bir kumaşı kullanacak. Dokunduğunda hoş bir his verecek olan kumaşın en önemli özelliği ise çevre dostu olması. Türkiye’de çok fazla örneği bulunmayan bu proje için şimdi IAMNOTBASIC’in sizlerin desteğinize ihtiyacı var.

Projeye vereceğiniz destek karşılığında IAMNOTBASIC’in hem çevreci hem de tarz ürünlerine daha da uygun bir fiyata kavuşmuş olacaksınız. Markaya bütçenize uygun seçeneği bulup 4 şekilde destek olabilirsiniz:

  • DESTEK 1: 34TL destek karşılığında 49TL’den sunulacak çevreci tişörtlerden bir adet hediye ediliyor. Bu da %30 kazanç anlamına geliyor.
  • DESTEK 2: 59TL karşılığında iki adet çevreci tişört hediye ediliyor. Tişörtün fiyatı 29,5TL oluyor, yani %40’lik bir kazanç.
  • DESTEK 3: 270TL karşılığında on adet çevreci tişört hediye ediliyor. Tişörtün tanesi 27 TL’ye geliyor, %45 avantajlı oluyorsunuz.
  • DESTEK 4: 4.900TL’lik kurumsal destek. 200 adet çevreci tişört, %50 indirim ile sunuluyor. İsteğe bağlı olarak sağ göğüs üzerine markanın veya kurumun logosu basılıyor.

Çevreci tişörtlere destek olmak için iamnotbasic.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu projenin hem diğer markalara çevreye daha duyarlı hammaddeler kullanmaları açısından örnek olması hem de tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorsanız IAMNOTBASIC’in moda sektörünü beraber değiştirme çağrısına kulak verin.    

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!