‘Keep calm and travel on’: Dünyayı gezerken HSBC Premier’li olmanın avantajları

Bir iki günlük tatillerin bile hakkını veren, valizleri hazırda bekleyen, bir sonraki seyahat rotasını henüz daha yeni bir yola çıkmışken yapan meraklı bir gezgin misiniz? Ya da adeta dünyayı keşfetmeye çağrıldığını hisseden iflah olmaz bir maceraperest? Cevabınız evetse, seyahat etmenin, farklı ülkeler görmenin ne denli önemli olduğunun ve benzersiz keşiflerle sizi yepyeni yaşamlara, yepyeni var olma biçimlerine soktuğunun çoktan farkındasınızdır. O yüzden de muhtemelen ‘Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?’ sorusuna cevabınız ‘çok gezen’dir. Ama siz ‘çok okuyan’ diyorsanız fikrinizi ‘okuyarak gezen’e çevirecek çok güzel bir haberimiz var: HSBC Premier’in çok avantajlı dünyası.

HSBC Premier’liler bilir; yurt dışı deneyimlerinin keyfi en iyi Global Premier ve Premier Miles Card ile çıkar. Neden mi? Gelin anlatalım ve işte dünyanın her yerinde faydalanabileceğiniz HSBC Premier ayrıcalıkları:

Evdeki hesap çarşıya uymasa da olur: Tüm ATM’lerden ücretsiz para çekme

Yurt dışı seyahatlerinin en can alıcı ve akılları kurcalayan sorusudur ‘Yanımıza ne kadar döviz alalım?’ ve neredeyse hiçbir zaman doğru cevaplanamaz. İster kalem kalem yola çıkmadan önce hesap yapın ister daha önce o ülkeye seyahat etmiş dostlarınıza sorun; içiniz bir türlü rahat etmez. Malumunuz; evdeki hesap çarşıya uymaz… Ama HSBC Premier ile evdeki hesap çarşıya uymasa da olur. Çünkü, tüm nakit ihtiyaçlarınız ve bankacılık işlemleriniz bir sorun olmaktan çıkacak ve siz ‘acaba yeterince döviz aldık mı’ diye endişelenip keyfinizi kaçırmayacaksınız. Ayrıca, yepyeni bir kültürü, bambaşka bir şehri tanımak; insanlarıyla kaynaşmak varken sokak sokak döviz bürosu aramak zorunda da kalmayacak, adımlarınızı yalnızca yeni keşiflere doğru atacaksınız.

HSBC Premier Banka Kartınızı kullanarak, yurt içi ve yurt dışındaki tüm ATM’lerden ücretsiz para çekebilirsiniz. Üstelik, Global Premier hesabınızı yurt dışında da ana hesabınız olarak tanımlayarak, USD, EUR, GBP, CAD ve AUD para birimlerinde, kur farkına uğramadan kullanabilirsiniz. Roma sokaklarında ya da Fifth Avenue’da olmanız fark etmez… İstediğiniz her an istediğiniz her yerden güvenle nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Tüm keşifleriniz daha lezzetli: Hafta sonu restoranlarda %20 indirim

Gerçek seyahat tutkunları iyi bilirler ki yeni bir rota oluşturmanın verdiği haz, paha biçilemez. Nerede ne yenir, nerelere gidilir, nerelerde alışveriş yapılır, en popüler mekanları nerelerdir, gece hayatı nasıldır, civardaki şehirlere nasıl geçiş sağlanır, nerede konaklanır ve daha nice soruya cevap aramak fazlasıyla tatmin edicidir. Bu yüzdendir ki seyahatseverleri o yeni rotalarına yakınlaştıracak her şey çok kıymetlidir; hele bir de kendiliğinden oluyorsa… Ne mi demek istiyoruz?

HSBC Premier’liler bilirler; HSBC Premier Miles ile yaptıkları her harcama onları yeni bir uçuşun check-inine hazırlar. Siz bir yandan yeni seyahat planları yaparken şehirde yaptığınız tüm harcamalar da planlarınızı destekler niteliktedir. Evet, HSBC Premier Miles ile yapacağınız hafta sonu %20 indirimli restoran harcamalarınız da dahil… Çünkü HSBC Premier Miles Kredi Kartıyla yaptığınız tüm harcamalar millere dönüşür; miller ise yeni uçak biletlerine…

Kusursuz bir deneyim için: Yurt dışı otel ve restoranlarda %10 indirim

Milleriniz biriktiyse ve uçak biletiniz artık elinizdeyse, kalkış vakti yakın demektir. Şimdi tek yapmanız gereken varacağınız şehirdeki lezzetli yemeklerin hangi restoranlarda olduğunu öğrenmek ve sizi evinizde hissettirecek konforlu bir konaklama yeri seçmek. Ama merak etmeyin; HSBC Premier bu konuda da yanınızda.

Siz uçakta havalanmaya başlamadan yurt dışı otel ve restoranlarda %10 indiriminiz HSBC Premier ile çoktan cebinizde. Eyfel Kulesi’ni gören bir otel odası ya da Bali’nin eşsiz doğasına nazır bir terasta konaklamak… Napoli’nin en iyi pizzacısı ya da Atina’da bir masa dolusu lezzetli mahsülleri… Bu harika deneyimlerden hangisini seçerseniz seçin; HSBC Premier indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Anne babaların da içi rahat: Tüm aile için Premier avantajları

“Ağaç yaşken eğilir.” söyleminin seyahat tutkusu için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Sizinle ülke ülke gezen, elinizden tutup hiç bilmediği sokaklarda minik adımlarla yürüyen çocuklarınız artık o sokaklarda özgürce kendi adımlarını atmak istiyor olabilirler. Ya da çoktan atmaya başlamışlardır… Belki aynı şehirde günübirlik bir okul gezisine çocuklarınızı gönderirken bile ‘yanında bulunsun’ diyerek kendi kartlarınızı uzattınız, fazladan harçlık verdiniz, çantasının kenarına köşesine yedek kıyafet sıkıştırdınız… Ama şimdi gurbet yolu ufukta gözüktüyse, paniğe kapılmaya başladınız. Paniğe hiç gerek yok; tüm endişelerinizi bir kenara atın ve işi bir bilene bırakın.

Şüphesiz ki yurt dışı eğitimi, özellikle genç yaşlarda eşi benzeri bulunmaz bir fırsat; bu yüzden tüm korkularınıza söz geçirin ve HSBC Premier’e güvenin. Çünkü HSBC Premier’lilerin aileleri de tüm Premier avantajlarından faydalanabiliyor. Masrafsız Eğitim Kredisi, vize başvurusu, okul kayıt işlemlerinde gerekli banka referans mektubu, Eğitim Güvencesi Planı ve çok daha fazlasıyla , sizin ve ailenizin yurt dışındaki eğitim süreci boyunca tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunan HSBC Premier her an yanınızda. Siz elini tutmuyor olsanız da çocuğunuzun HSBC Premier ile dünyanın her yerinde ve her an ihtiyaçlarını güvenle karşılayabilecek olması, gönlünüzü ferahlatmaya yeter. Çünkü, HSBC Premier avantajlarından tüm aile üyeleri faydalanabiliyor.

Keep calm and travel on: Yurt dışı harcamalarında 2 kat mil

Ailenizdeki herkes hayallerini yanına aldıysa; “Keep calm and travel on!” diyoruz ve dünyanın keşfedilmeyi bekleyen binlerce doğa harikasına, enfes lezzetlerin sunulduğu restoranlarına, nefes kesen tarihi eserlerine, benzersiz eğitim fırsatlarına, rengarenk kültürlere ve de en önemlisi ‘kendimize’ doğru bir yolculuğa çıkıyoruz…

Eğer siz de daha seyahatinizin ilk gününden yeni rotalar oluşturmak için hayaller kurmaya, planlar yapmaya başladıysanız HSBC Premier, bu hayallerinizde de yanınızda. Çünkü, HSBC Premier Miles kartınızla yurt dışında yaptığınız harcamalardan 2 kat mil kazanmanız mümkün; millerinizle yeni rotalara doğru daha hızlı kanat çırpmanız da… Siz de HSBC Premier ile hemen tanışmak için tıklayabilirsiniz.

*Bu yazı HSBC katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!