Dünyanın müziği İstanbul’un kalbine dokunacak!

 

one beat istanbul
One Beat İstanbul

 

OneBeat İstanbul, İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde Türkiye’de gerçekleşecek!

Dünyanın dört bir tarafından yetenekli genç müzisyenleri bir araya getiren ve alanında öncü bir müzik diplomasisi programı olan OneBeat, ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Found Sound Nation ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin desteğiyle Türkiye’de OneBeat İstanbul adıyla yeni bir proje gerçekleştirecek. 20 Nisan – 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik, elektronikten caz müziğine, gelenekselden deneysele farklı müzikal gelenekleri ve kültürleri İstanbul’da buluşturacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek OneBeat İstanbul, farklı kültürlerden, kimliklerden ve müzikal türlerden gelen başta İstanbullu müzisyenler olmak üzere Amerikalı ve Suriyeli müzisyenleri müziğin evrensel gücü etrafında birleştirecek. Yıllardır Amerika’da düzenlenen ve dünyanın çok çeşitli ülkelerinden müzisyenlere birlikte müzik yapma imkanı veren OneBeat’in yeni müzikal mekanlarından biri, Santralistanbul Kampüsü başta olmak üzere tüm İstanbul olacak. Atölye çalışmaları, konserler ve sokak performansları ile şehirde festival havası estirecek müzisyenlerin ortaya koyacağı yepyeni eserler ise 29 Nisan tarihinde düzenlenecek konser ile tüm İstanbul’a duyurulacak.

ABD, Suriye ve Türkiye’nin özgün sesleri duyulacak

Bu yıl ilki düzenlenecek OneBeat İstanbul 10 müzisyenin katılımıyla gerçekleştirilecek. Şubat ayında başvuru yapan onlarca müzisyenin değerlendirme sonuçlarına göre OneBeat İstanbul’da, Amerika Birleşik Devletleri’nden iki, üçü Suriyeli olmak üzere İstanbul, Türkiye’den sekiz müzisyen yer alacak. ABD’den Eva Salina, Pat Swoboda, Türkiye’den Ruşen Can Acet, Gülşah Erol, Tarık Aslan, Zeynep Ayşe Hatipoğlu, Fulya Uçanok’un eşlik edeceği etkinliğe, Suriyeli müzisyenler Jinda Kanjo, Osama Badawe ve Hozan Osman özgün ezgileriyle katkı sunacak. Müzisyenler, kendi müziklerinin geleneksel ve yeni tınıları ile yeni eserler ortaya koymak amacıyla 12 gün boyunca birlikte müzik ve atölye çalışmaları yapacak.

Atölye, konser ve renkli sokak performansları

OneBeat İstanbul’a katılan müzisyenler tüm prova çalışmalarını 20 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirecek. Etkinlik boyunca beden perküsyonu ve müzik performansı atölyeleri düzenlenecek. Bu atölyelerde Gökçe Gürçay (KeKeÇa) ve Metehan Dada&Diler Özer (Kardeş Türküler) yer alacak. Atölye çalışmalarına, Kardeş Türküler’den Feryal Öney, Metehan Dada ve Diler Özer’in de katılımıyla ortak performanslar da eşlik edecek. 

“Yepyeni Eserler” final konseri ile dinleyicilerle buluşacak

OneBeat İstanbul’da 12 gün boyunca birlikte müzik yapan, müzik yapmanın yeni yollarını keşfeden müzisyenler, bu buluşmada ortaya koydukları performansları özgün eserlere dönüştürecek. Müzisyenlerin ortak üretimi ile hayata geçirilen besteler, 29 Nisan Cuma günü saat 20.30’da Santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde düzenlenecek konserle tüm İstanbul’a duyurulacak. Eserler, OneBeat’in evrensel amacına uygun olarak mümkün olduğunca fazla sayıda insana ulaştırılacak.

Detaylı bilgi için:

Ece Özden / İstanbul Bilgi Üniversitesi / 0212 311 7341 / [email protected]

Karin Şamo / Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 – 0530 762 63 75 /[email protected]

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!