Dünyanın en ünlü kedileri: Hollywood yıldızlarından farksız 12 kedi

Ün, şöhret denince insanın aklına sadece insanlar gelmiyor. Dünyaca ünlü hayvanlar da Hollywood yıldızlarından farksız. Bu sefer konumuz kediler… İşte dizilerden, filmlerden veya sosyal medyadan tanıdığımız dünyanın en ünlü kedileri…

1. Garfield

Belki de dünyanın en bilinen kedisi, çizgi karakter Garfield olabilir. Yemek yemeyi seven ve pazartesi günlerinden nefret eden Garfield’i İtalyan restoranında doğmuş ve lazanyaya aşık bir kedi olarak tanıdık. Televizyondan, filmlerden ve çizgi romanlardan tanıdığımız Garfield, ufak oyuncaklarıyla da tüm dünyada tanınıyor.

2. Felix

Siyah-beyaz film zamanlarından tanıdığımız Felix, 1919 yılında doğmuş bir çizgi karakter. İyi kalpli Felix, sessiz film yıllarında hayatımıza girmiş olmasına rağmen 1929 yılında ilk kez seslendirildi. Tüm zamanların en ünlü çizgi karakter kedilerinden biri olan Felix’in ünü 2000’li yıllarda da devam ediyor.

3. Tom

Dünyanın en ünlü kedilerinden bahsederken Tom & Jerry’nin Tom’unu unutmak mümkün değil. Hayatını Jerry’yi yakalamaya adamış olan Tom, ünlü çizgi karakter kedilerden biri.

4. Bay Bigglesworth

Dünyaca ünlü kediler sadece çizgi karakterler değil. Bunlar arasında en ünlülerinden biri Dr. Evil’in hayali kedisi rolündeki, sfenks kedisi Bay Bigglesworth.

5. Salem

Sabrina’nın kedisi olarak bildiğimiz Salem de dünyaca ünlü kedilerden biri.

6. Monty

Ünlü olmak artık kediler için de daha kolay. Onlar da sosyal medyadan faydalanabiliyor. Dünyaca ünlü kedilerden biri de burun köprüsü olmayan Monty isimli kedi. Monty’nin sosyal medya hesabını takip edebilirsiniz.

7. Cole ve Marmalade

İnternetin en ünlü kedilerinden olan Cole ve Marmalade’ın yaklaşık 1,4 milyon YouTube takipçisi var. Cole ve Marmalade’in YouTube hesabını takip etmek mümkün.

8. Honey Bee

Bir başka internet ünlüsü kedi de Honey Bee. İki gözü de kör olan Honey Bee, dağcı olan sahibiyle birlikte dünyanın farklı yerlerini keşfediyor, tırmanışlara katılıyor. Honey Bee’nin maceralarını Facebook adresinden takip etmek mümkün.

9. Venüs

Instagram ünlüsü Venüs’ün özelliği ise yarısının siyah, yarısının sarı olması. Venüs’ün ayrıca bir gözü mavi, bir gözü de yeşil. Venüs’ün Instagram’da tam 2 milyon takipçisi var. Takip etmek isterseniz Instagram hesabına bir göz atabilirsiniz.

10. Grumpy Cat

Asık suratıyla dünyanın en huysuz görünümlü kedilerinden biri olan Grumpy Cat’in RealGrumpyCat isimli Instagram hesabında tam 2,6 milyon takipçisi var. Grumpy Cat’in oyunları, oyuncakları, takvim, defter gibi ürünleri de bulunuyor.

11. Sam

Bir başka internet ünlüsü kedi ise Sam. Bembeyaz bir kedi olan Sam, siyah bir kuyruğa ve siyah kaşlara sahip. Benzersiz görüntüsüyle gazetelere, dergilere haber olan Sam’in Instagram’da yaklaşık 250 bin takipçisi var. Sam’i Instagram’dan takip etmek mümkün.

12. Lil Bub

Lil Bub isimli kediyi ünlü yapan ise hastalığı. Cücelik hastalığı taşıyan Lil Bub, her zaman yavru kedi boyutunda olacak. Lil Bub’ın bir başka özelliği ise sevimli dilinin her zaman dışarıda olması. Lil Bub’ın 2,4 milyon takipçili Instagram hesabına göz atabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: Hepimize iyi gelecek: Tüylü dostlarımızın en neşeli ev halleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!