Dünyanın en nadide çay lezzetini Doğadan Beyaz Çay çeşitleriyle keşfedin

Beyaz çay, tıpkı yeşil çay ve siyah çay gibi çay bitkisinin yapraklarından elde ediliyor. Adını, çay bitkisinin tepe tomurcuklarının beyazımsı tüylerinden alan beyaz çayın, yüksek antioksidan içeriği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanıyor.

beyaz çay

Beyaz çay, adını çay bitkisinin tepe tomurcuklarının gümüş beyazımsı tüylerinden ve çok açık renkli yapraklarından alıyor. Beyaz çayın çay türleri içinde en yüksek antioksidan değerine sahip olduğu biliniyor. Doğadan, yeniliklerine bir yenisini daha ekleyerek sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getiren herkesi “beyaz çay”ı keşfetmeye davet ediyor.

Türkiye’de bitki ve meyve çayları kategorisinin kurucusu ve lideri Doğadan, 40 yıllık uzmanlığı ile beyaz çayı 3 farklı lezzet alternatifi ile buluşturuyor. Doğadan Beyaz Çay Sade, Doğadan Beyaz Çay Portakal Çiçeği ve Doğadan Beyaz Çay Cranberry yaşam kalitesini artırmaya destek oluyor.

Beyaz çay, tüm çaylar arasında en nadide olanı

Beyaz çay, yeşil çay ya da siyah çay gibi soldurma, fırınlama, kurutma ve fermentasyon işlemlerinden geçmediği için dem renginde bir dönüşüm gerçekleşmiyor. Yoğun antioksidan içeriği ile kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olan beyaz çay, bu özelliği ile tüm çay çeşitleri arasında nadide ve özel olarak öne çıkıyor.

Beyaz çayın diğer çaylara göre daha yüksek antioksidan etkisiyle birlikte, cildin sıkılaşmasını sağlayan tazeleyici etkisi deneysel olarak da kanıtlanmıştır. Ayrıca beyaz çayın yağ yakıcı ve vücuttaki yağ oranını dengelemeye yardımcı etkiye sahip olduğu ve dolayısıyla obezite ve obezite ile ilişkili sorunların tedavisinde yararlı olabileceği belirtiliyor.

dogadan_beyaz_cay

Doğadan Beyaz çay çeşitleri ile günün her anında antioksidan desteği

Dünyanın en nadide çay çeşidi olan beyaz çayın tüm dünyada süper meyveler grubunda yer alan cranberry meyvesi ile buluştuğu Doğadan Beyaz Çay Cranberry, yüksek antioksidan desteğinin yanı sıra doğal C vitamini içeriği ile zinde kalmaya yardımcı oluyor. Akdeniz’in narenciye bahçelerini hatırlatan buram buram portakal kokusu ile Doğadan Beyaz Çay Portakal Çiçeği, günün her saatinde rahatlamak isteyenlere canlandırıcı bir lezzet sunuyor. Doğadan Beyaz Çay çeşitlerinin en yenisi Beyaz Çay Sade ise, beyaz çayın yumuşak lezzetini tek başına sevenlerin tercihi oluyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!