Dünyadan en ilginç 10 moda akımı

Hitler Karikatürü- Tayland

Hitler Chic - Tayland
Hitler Karikatürü – Tayland

Son zamanlarda Bangkok şehri Hitler tarafından işgal ediliyor. Eğer bu konuda siz neden bir şey duymadığınızı merak ediyorsanız, cevabı şu ki; bu işgal aslında moda dünyasına oluyor. Günümüzde kötü şöhretli Alman Lider Hitler’in karikatürize edilmiş halinin t-shirtlerde, kazaklarda ve posterlerde çok fazla görülmesinden dolayı Bangkok şehrinin tam bir Hitlermanya olduğu söylenebilir. Bangkok’ta bu tişörtlerin Ronald McDonald ve hatta Teletabiler gibi bir çok versiyonu bulabilirsiniz.

Güney Afrika Metal Kafası- Botsvana

Güney Afrika Metal Kafası - Botsvana
Güney Afrika Metal Kafası – Botsvana

Botsvana’nın en iyi yaban hayat rezervlerine sahip olan bir yer olarak bilinmesine rağmen, gelişen karşı kültür bu küçük Afrika ülkesinin güneyinde farklı bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Deri ile kaplanmış, metallerle süslenmiş, sivri kovboy şapkaları Afrika’nın metal kafasını temsil etmektedir. Batıda metal kafası lastik ayakkabılar ve bantlı tişörtler ile ilişkili iken, Botsvana’da bu durum biraz daha farklıdır. Onlar kendilerine 1970’lerin “New Wave British” akımını örnek alarak kendilerine has bir tarz oluşturmuşlardır.

Gotik Lolita- Japonya

Gotik Lolita - Japonya
Gotik Lolita – Japonya

Batıdaki kelime anlamıyla karıştırılmamalıdır. Lolita; Japonca’da yoğun bir şekilde yaygın olan sevimli ve şık Viktorya dönemi moda kültürünü vurgular.  Gotik tarzı ise koyu renklerden oluşan popüler tarzlardan biridir. Gotik estetiği 15 yıl yanlış bilgilendirilmiş, Japon genç kızların elinde sahte vampir modasına dönüşmüştür. Gotik Lolita tarzındaki kızların vazgeçemediği bir obje de şemsiyelerdir. Onlar fotoğraf çekinirken şemsiyelerini mutlaka gösterirler; çünkü onlar için fotoğraflarda şemsiyesiz olmak aptalcadır.

Elf Botları- Meksika

Elf Botları - Meksika
Elf Botları – Meksika

Sivri, uzun ve bir tür saçma görünümlü, bu kelimeler artık sadece eski porno yıldızı Ron Jeremy’nin cinsel organını tanımlamak için değil aynı zamanda Meksika’daki yeni ayakkabı modasının da detaylarını tanımlamak için de kullanılıyor. Bilinmeyen sebeplerden dolayı bu uzatılmış tipteki çizmeler eski bahçe hortumlarına benzetilmektedir ve Meksika’daki genç erkekler için moda deyimi haline gelmiştir. Peki bunu neden yapıyorlar? Belki de onların da kadınlar gibi dikkat çekmek istemelerinin klasik belirtisi olabilir.

Erkek Taytları- Tüm dünya

Erkek Taytları - Bütün Dünya
Erkek Taytları – Bütün Dünya

Kadınların sık sık kullandığı taytların pantolon yerine nasıl başarılı kullanılabileceği bir çok kadın arasında hala tartışma konusudur, fakat ben inanıyorum ki bu sorunun cevabı nihayet bulundu; meggings – erkek stili taytlar. “Tanrı aşkına biraz pantolon giyin”

Erkeklerin dar, vücudu saran kıyafetler, ve ipek külotlu çoraplar giymesinin sadece birkaç sebebi olabilir, ya çok mükemmel bir vücuda sahiptirler, ya profesyonel dansçı ya da striptizcidirler ve bunların sayısı da erkek popülasyonunun yüzde 1’inden daha düşüktür. Peki bizim iyi görünmek için bu tarz kıyafetler giymeye gerçekten ihtiyacımız var mı? Biz zaten hali hazırda geniş bir moda endüstrisine sahibiz.

Göz Mücevheri- Hollanda

Moda dünyasında vücudun hangi bölümünün göz ardı edildiğini biliyor musunuz? Gözler. Tabii ki de gözlerinizin etrafını boyayabilir hatta kontak lenslerle rengini değiştirebilirsiniz, fakat gözlerde hangi sıklıkla gerçek ve ciddi bir moda akımı görebilirsiniz? Hemen hemen hiç belki de, çünkü bu gerçekten de korkunç bir fikir. Ancak Hollandalılar bu konuda tam olarak böyle düşünmüyorlar.

Göz Mücevheri - Hollanda
Göz Mücevheri – Hollanda

8 yıldan fazla bir süre önce Hollanda’nın Rotterdam kentinde gözün içine değerli metalden yapılmış küçük bir parça yerleştirmek için yeni bir teknik geliştirilmişti. Bu akım daha çok genç kızları etkisi altına almış. Siyahi erkeklerle buluşmaktan ailelerini kızdırmaya kadar birçok sebepten dolayı genç kızlar bu akımı tercih ediyorlar. Ancak bu operasyon fazlasıyla can acıtıcı ve tehlikeli. Ama yine de gözlerinizin kanaması ya da görme özelliğini kaybetme olasılığı, gözlerimizde minik sevimli bir kalp ya da yıldızın olmasına engel olabilir mi? Bu soruya sakın cevap vermeyin, çünkü bu gerçekten korkunç bir fikir.

Göz Dövmesi- Kanada

Göz Dövmesi - Kanada
Göz Dövmesi – Kanada

Doğruyu söylemek gerekirse kornea etrafına dövme yapılması bundan binlerce yıl öncesinde de vardı ve bu işlem sağlam medikal operasyonlar gerektirmekteydi. Bu işlem özellikle gözünde yara izi olanlar için yapılıyordu. Peki ya gözün beyaz katmanı? Ne yazık ki göz dövmeleri hala aşırı vücut geliştiricileri arasında oldukça popüler.

Manba- Japonya

Ve yine Japonya, acaba neden böyle tuhaf listelerde hep Japonlar oluyor 🙂

Manba - Japonya
Manba – Japonya

Manba Japon kızlarının arasında oldukça popüler bir akım. Ganguro akımının alt kültürü olarak ortaya çıkmıştır ve temel olarak koyu bir ten ve çok ağır bir makyajdan oluşmaktadır. Bu akım aslında klasik Japon kadını güzelliğine aykırıdır. Manba kızları genellikle yüzlerine koyu kahverengiye, gözlerinin etrafını ise simli beyaza boyarlar, saçları da genellikle gümüş, platin sarısı rengindedir ve plastik bir görünüm elde etmeye çalışırlar. Peki bunu sizce neden yapıyorlar? Çünkü onlar Japon.

Yüz Mayosu- Çin

Asyalı kadınların güzelliği sık sık konuşulan bir konudur; ancak Çin’de birçok kadın bronzlaşmaktan kaçınırlar. Bu durum aslında onların kültürüyle alakalıdır. Çin’de bronzlaşmak kötü, kumsala gitmek ise iyi bir şey olunca karşınıza pratik çözüm yüz mayosu ortaya çıkıyor.

Facekini - Çin
Yüz Mayosu – Çin

Yüz mayoları artık mağazaların mayo reyonlarında kolaylıkla bulunabilen ve çok tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

Donut Alın- Japonya

Evet yine Japonya’dan bir moda akımı

Donut Alın - Japonya
Donut Alın – Japonya

Donut Alın “Bagel Heads” akımıyla, Japonya’da insanlar alınlarına donut şekli veriyorlar. Japonya’da ortaya çıkan bu akım yine vücut geliştiriciler ve dövme severler arasında çok meşhur durumdadır. Kalın bir iğne ile insanların alınlarına önce tuzlu bir çözelti ekleniyor ve daha sonra ortasına parmakla basılıp donut şekli veriliyor. Bu şekil neyseki sadece yaklaşık 16 saat kadar kalıyor ve 1 günde tamamen geçmiş oluyor. Asıl soru şu ki neden böyle bir görünüm için insanlar operasyon geçirmek istesinlerden ziyade neden donut şekli? Piercing takabilirsiniz hatta gözlerinize dövme bile yaptırabilirsiniz ama neden alnınıza donut şekli vermek isteyesiniz ki?

Kaynak:

cnngo.com

edition.cnn.com

en.wikipedia.org

theweek.com

nymag.com

news.bbc.co.uk

dailymail.co.uk

huffingtonpost.com

toptenz.net

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!