Dünyaca ünlü başarılı kadınların gece rutinleri

Başarılı kadınların neler yaptığını, günlük hayat rutinlerini hepimiz yakından takip ediyoruz, onların günlük rutinlerinden ilham alıyoruz, kendi hayatımızda uygulamaya çalışıyoruz. Milyar dolarlık şirketleri yöneten CEO’lardan, Hollywood yıldızlarına kadar işte size dünya çapında başarı kazanmış kadınların gece rutinleri:

1. Arianna Huffington, AOL Huffington Post Medya Grubu’nun Genel Yayın Yönetmeni

Arianna Huffington uykuya çok önem veriyor. Hatta bununla ilgili “The Sleep Revolution” (Uyku Devrimi) isimli bir kitap bile yazdı. Ancak uykunun önemini, zor yoldan öğrenmiş bir isim. 2010 yılında yaptığı bir konuşmasında, bir gün uykusuzluktan bayıldığını ve başını masaya çarptığını, elmacık kemiğinin kırıldığını, gözüne dikiş atıldığını anlatmıştı.

Arianna Huffington sağlıklı bir uyku için yatak odasını mavi ekranlardan uzak tutuyor. Uyumadan önce her türlü elektronik eşyayı yatak odasından çıkarıyor ve uykuya geçmeden önce kitap okuyor.

Kaynak: Janice Turner – The Times
2. Gwyneth Paltrow, aktris ve girişimci

Gwyneth Paltrow; ailesi, oyunculuk kariyeri, başarılı iş hayatı, çıkardığı kitaplar ve sayısız girişimiyle her zaman göz önünde olan ve her zaman sakinliğiyle dikkat çeken bir isim. Paltrow bunu akşamları yatağa girmeden önce yaptığı tuz banyosuna ve vücudunun stres noktalarına uyguladığı organik yağlara borçlu olduğunu söylüyor.

Kaynak: Coliena Rentmeester – Trunk Archive
3. Sheryl Sandberg, Facebook’un COO’su

Sosyal medya devi Facebook’un başındaki isim olan Sheryl Sandberg, ne olursa olsun her akşam ofisten 17.30’da çıkıyor ve günün geri kalanını çocuklarıyla geçirmek için saat 18.00’de evde oluyor. Ofisten bu kadar erken çıkması, çoğu zaman geç saatlere kadar maillerini kontrol etmesine neden olsa da Sandberg de uyku vakti geldiğinde tüm elektronik aletleri kapatan isimlerden.

Kaynak: Matt McClain – The Washington Post
4. Jaime King, aktris ve model

Aktris, model ve anne olan Jaime King ne kadar yoğun bir gün geçirmiş olursa olsun, akşamları çocuklarını yatırdıktan sonra kalan vaktini kişisel bakım ve güzellik rutinlerine ayırdığını söylüyor. King, tüm kadınlara yatağa girmeden önce yüzlerinde makyajı temizlemelerini öneriyor.

Kaynak: Abbey Drucker – Refinery29
5. Vera Wang, moda tasarımcısı

Vera Wang, eve geldiğinde sakinleşmenin sırrının, rahatlamaya imkan tanıyacak bir dekorasyondan geçtiğiniz söylüyor. Yatak odasını çok sakin ve rahatlatıcı bir şekilde dekore ettiğini söyleyen modacı, bunu herkese öneriyor.

Kaynak: Patric Shaw – Trunk Archive
6. Blake Lively, aktris

Aktris ve yakınlarda ikinci kez anne olan Blake Lively, güne çikolatayla başlayıp çikolatayla bitiriyor. Lively, “Sabahları bir fincan sıcak çikolata içiyorum, akşamları da bir parça bitter çikolata yiyorum. Bu benim moralimi yükseltiyor” diyor.

Kaynak: Sebastian Kim – Vogue
7. Ellen DeGeneres, oyuncu ve komedyen

Ellen DeGeneres akşamları yatağa gitmeden önce fırsat bulabildiği kadar meditasyon yapanlardan. Transandantal meditasyon yapan DeGeneres, bu teknik sayesinde anksiyeteden uzaklaşıp, hayatın ahengini yakalamaya, kendini keşfetmeye çalışıyor.

Kaynak: William Abranowicz – Elle Decor
8. Jennifer Aniston, aktris

Jennifer Aniston da sabahları ve akşamları meditasyon yapan isimlerden. Meditasyon yapmaya başladıktan sonra hayatının çok değiştiğini, meditasyon sayesinde güne güçlü başlayıp güçlü bitirdiğini söyleyen Aniston, günde 20 dakika meditasyona ayırıyor.

Kaynak: Scott Frances – Architectural Digest

Kaynak:
MyDomaine

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!