Dünya Diyabet Gününde, Apple Watch harekete çağırıyor: Hareket etmeye odaklanan uygulamalar

14 Kasım Dünya Diyabet Gününde hareketli bir yaşamın önemine vurgu yapmak için sizlere Apple Watch ile hareketli bir yaşamın diyabeti önlemeye katkılarını bir kez daha hatırlatmak istedik.

Kronik bir hastalık olan ve her yaş grubu için tehdit oluşturan diyabet riskini en aza indirmek için sağlıklı bir yaşam tarzı ve davranış biçimleri belirlememizde Apple Watch’ta bulunan Aktivite uygulamasının amacını ve önemine dikkat çekmek istedik.
Günde 30 dakika tempolu aktivite yapmak kardiyovasküler hastalıklar, inme, diyabet ve istenmeyen kilo riskini en aza indiriyor. Aynı zamanda uykuyu ve ruh halini iyileştiriyor, stresi azaltıyor. Uzun süre oturmak ise 2. tip diyabet riskini artırabiliyor. Daha aktif olmak, glikoz seviyelerinin ve diğer risk faktörlerinin kontrol edilmesine yardımcı olabiliyor.

Apple Wacth’un hareket halkaları hem farkındalığınızı artırıp hem de daha sağlıklı bir gün geçirmeniz konusunda sizin en iyi takipçiniz. Aktivite halkalarını tamamlayarak daha sağlıklı bir gün geçirmek o kadar basit ve eğlenceli bir hale geliyor ki, bunu en sevdiğiniz alışkanlıklarınız içine kolaylıkla alıyorsunuz. İşte Apple Watch’taki Aktivite uygulamasının ardında bu fikir yatıyor.

Yakmak istediğiniz aktif kalori hedefine ulaşın, Hareket halkanız tamamlansın.

Apple Watch, merdiven çıkmaktan çocuklarla oynamaya ve evi temizlemeye kadar her türlü hareket sırasında yaktığınız aktif kalori miktarını takip ediyor. Gün boyu aktif olmak, sağlıklı yaşamanın vazgeçilmez bir parçası.

En az 30 dakikalık tempolu yürüyüşe eşdeğer aktivite yapın, Egzersiz halkanız tamamlansın.

İster sadece tempolu bir şekilde hareket edin ister Antrenman uygulamasında belirli bir antrenman yapın, Egzersiz halkası kaç dakikalık hareketli aktivite tamamladığınızı gösteriyor. Tek veya birkaç seferde yapacağınız antrenmanlarla Egzersiz dakikaları kazanabilirsiniz.

Gün içinde 12 farklı saatte en az 1 dakika ayağa kalkıp hareket edin, Duruş halkanız tamamlansın.

Uzun süre oturmak sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu nedenle Apple Watch, Duruş hedefinize ulaşmak için kaydettiğiniz ilerlemeyi takip ediyor ve gün boyunca sizi ayağa kalkmaya teşvik ediyor. Daha az oturmak kan basıncının düşmesine, enerjinin yükselmesine ve kardiyovasküler hastalık riskinin azalmasına yardımcı olabiliyor.

Halkalarınızı tamamlamak için her gün motive olun.

Apple Watch nasıl bir ilerleme kaydettiğinizi göstermekle kalmıyor, halkalarınızı tamamlamanız için size özel önerilerde bulunarak motivasyonunuzu artırıyor.

App Store’da da Diyabetle ile ilgili bir çok özel uygulama bulunuyor.

Ayrıca iPhone, iPad veya Apple Wacth’unuzdan takip edebileceğiniz birbirinden yararlı ve hayatınızı kolaylaştıracak uygulamaları da App Store’dan indirebilirsiniz.

Aşağıda Diyabet takibinde kullanabileceğiniz yararlı uygulamalardan bazılarını bulabilirsiniz.

mySugr: https://itunes.apple.com/tr/app/mysugr-diyabet-takip-kayıtları/id516509211?l=tr&mt=8
Türkçe desteği de bulunan mySugr, iPhone için ücretsiz bir diyabet takipçisi. Veriler diyabet kontrolünde anahtar rol oynar ve mySugr verilerinizin yorumlanmasını kolaylaştırır. Gıda, ilaçlar, kan şekeri, insülin, karbonhidratlar gibi günlük verilerini bir arada tutar. mySugr’ı tüm verilerini tek seferde görebileceğiniz 24 saatlik bir takipçi olarak kullanabilirsiniz. Ortalama kan şekeri değeri, standart sapma, insülin miktarı, aktivite düzeyi vb. içeren grafiklerle tıbbi durumunu gözlemleyebilirsiniz. Beş yıldızlı değerlendirmelere göre mySugr en popüler diyabet uygulamalarından biridir.
Diabetes Tracker by MyNetDiary: https://itunes.apple.com/tr/app/diabetes-tracker-by-mynetdiary/id541478695?l=tr&mt=8
Diabetes: M : https://itunes.apple.com/tr/app/diabetes-m/id1196733537?l=tr&mt=8
One Drop Diabetes Management: https://itunes.apple.com/tr/app/one-drop-diabetes-management/id972238816?l=tr&mt=8

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!