Dolabınız sizi anlatır: Gardırobunuzu nasıl düzenlediğiniz kişilik özelliklerinize dair ipuçları veriyor

Hayatta birçok şey sizin nasıl bir karaktere sahip olduğunuza dair ipuçları taşır. Yürüyüşünüz, davranışlarınız, ses tonunuz, konuşma şekliniz… Aslında hayattaki seçimlerimiz, bize dair pek çok bilgi barındırıyor. Dekorasyon tercihleri kıyafet seçimleri, harcama alışkanlıkları bunlardan sadece birkaçı. Gardırobunuzu nasıl düzenlediğiniz de aslında kişilik özelliklerinize dair pek çok ipucu içeriyor. Bir gardırop bukalemunu musunuz, özgürlük düşkünü müsünüz, düzen aşığı mı? İşte gardırop düzeninizin kişilik özelliklerinizle ilgili verdiği ipuçları:

1. Gardırop dünyasının Martha Stewart’ı

Eğer düzen aşığı olduğunuzu düşünüyorsanız, bu gruptasınız demektir. Çoraplarınızı bile dokularına, renklerine, sezonlarına göre ayırabilirsiniz. Sizin için bir gardıroptaki en önemli şey düzen. Dolayısıyla en güzel gardırop da bu düzeni sağlamanıza izin veren gardıroplar. Ne kadar çok çekmece ve raf varsa, sizin için o kadar iyi.

2. Gardıropta zen modu

“Gardırobun görünüşüyle değil, ruhuyla bütünleşmeli” diye düşünüyorsanız, siz bu gruptasınız demektir. Gardırobunuzu düzenlerken size uyan ve en sevdiğiniz kıyafetlere yer vermeyi önemsiyorsunuz. Bu yüzden gardırobunuzda mümkün olduğunca az eşya bulunduruyorsunuz. Bu da sıkıcı olmayan ancak biraz boş bir gardırop ortaya çıkarıyor.

3. Gizli istifçi

Hiçbir şeyi atmaya kıyamıyorsanız ve eskiyen, modası geçmiş eşyalarınızı başkalarıyla paylaşmak istemiyorsanız, siz bu gruptasınız. Gardırobunuz eski-yeni pek çok eşyayla dolu olduğu için kapağını açtığınzıda boş hiçbir yeri olmayabilir. Eğer kullanmadığınız eşyalarınızdan vazgeçmekte zorlanıyorsanız ve istif yapıyorsanız, daha yüksek, tavana kadar gardıroplar tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha fazla alan elde etmiş olursunuz.

4. Geç gelen ergenlik

Sizin için bir gardırop düzeninden bahsetmek mümkün değil çünkü kıyafetleriniz çoğunlukla gardıropta durmuyor. Koltuk üzeri, sandalye üstü, kapı arkası, yatak odasının zemini kıyafetlerinizi sergilediğiniz alanların başında geliyor. Artık buna bir son vermenin zamanı gelmedi mi?

5. Bukalemun stili

Her gün aynı kıyafeti giyenlerin aksine, her seferinde başka bir stile sahip oluyorsanız, bunu gardırobunuza bakarak da anlayabilirsiniz. Sizin gardırobunuzda farklı renkler, farklı dokular, farklılıklar göze çarpıyor.

6. Serbest yüzücü stili gardırop

Gardırobunuzun düzeni konusunda takıntıları olmayan, akışta olmaktan keyif alan bir karaktere sahipseniz bu gardırop stili sizi anlatıyor. Kıyafetlerin gruplandırılması sizin için önemli değil. Önemli olan gardırobunuzu açtığınızda, sizi mutlu eden bir görüntüyle karşılaşıp karşılaşmamak.

İlginizi çekebilir: Kapsül gardırop oluşturma rehberi: En az kıyafetle en şık kombinleri yaratmanın yolları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!