Dolabımızın vazgeçilmez parçası “T-Shirt”ün 5 hali

Bazı kadınlar elbise kadınıdır. Hayatta iddialı olmayı sever, iddialı giyinir, iddialı davranırlar. Kendilerini en iyi hissettikleri kıyafet, vücut hatlarını sergilemeyi sevdikleri elbiselerdir.

Bu kadınların tam tersi, bir kot bir t-shirt kadınları vardır bir de. Bu kadınların bir kısmı kıyafet meselesini çok kafasına takmayan, hayatlarını 3 kot, 5 t-shirtle geçiren, kış mevsiminde de t-shirtlerinin yerini kazakları alan kadınlardır ki bu tür kadınlar zaten moda yazılarını da takip etmez.

T-shirt seven diğer kadınlar ise zevk sahibi ve detaycı kadınlar. Onlar da bir kot bir t-shirt giyerler belki ama t-shirtlerini ve kotlarını büyük bir titizlikle seçerler. Genelde günlük kıyafet seçimlerinin ilk parçası ayakkabıları olur ve diğerleri ayakkabıya göre seçilir. Çünkü bir kot bir t-shirt giyme nedenleri kolaya kaçmak değil, muhteşem tarzlarının o günkü parçalarından birinin t-shirt olmasıdır.

Hayatta bir tarzınız ya vardır ya da yoktur. Üstelik tarzınızı sadece giydiğiniz kıyafet de belirlemez. Vücut diliniz, duruş biçiminiz, diksiyonunuz, yüz ifadeniz, espri anlayışınız hatta mesleğiniz ve yaşam biçiminiz bile tarzını etkiler.

Pamuklusu, likralısı, v-yakası, bisiklet yakası, düzü, baskılısı, uzunu, kısası ve hatta oversized olanı, birçok t-shirt modeli var. Üstelik de bu aralar t-shirt giymek oldukça popüler. Öyle ki elbise kadınlarının bile bu yaz t-shirt giydiklerini görebiliriz. İşte t-shirtlerin 5 hali:

“Gucci yaparsa olur” hali
Gucci’nin yeşil ve kırmızı logosu beyaz t-shirtün üzerinde harika duruyor.

Sıradan bir insan için düz beyaz logolu bir t-shirtken, bu vintage baskılı Gucci t-shirtün fenomen haline gelmesine şaşırmalı mıyız? Oldukça sıradan görünen logo baskılı beyaz bir t-shirt nasıl bu kadar çok sevilir? Bu kadar popüler olmasının nedeni, moda bloggerları tarafından sıkça yorumlanması olduğu kadar Gucci’nin ikonik yeşil ve kırmızı tonlarının, Gucci logosu ve beyaz alt zeminle harika uyumu da olabilir. Kim bilir belki de bu t-shirt, altın orana sahiptir.

“T-shirt değil, o bir elbise” hali 
T-shirt elbiseleri ister spor ayakkabılarla gündüz giyin, ister topuklu ayakkabılarla gece.

T-shirt elbiseler uzun süredir hayatımızda. Kış mevsiminde üstüne oversized bir kazak giyip dizüstü çizme veya bootielerle tamamlıyoruz ama yazın t-shirt elbise giymenin tadı bir başka. İster spor ayakkabılarla gündüz giyin, ister topuklu ayakkabılarla gece.

“Ne kadar eskiyse o kadar iyidir” hali
Kendi yırtık t-shirtünüzü yapmak için minik bir yerini kesip devamını yırtabilirsiniz.

Pastel tonlarında veya solmuş siyah renklerdeki t-shirtlere yırtılmak çok yakışıyor. Kendi yırtık t-shirtünüzü yapmak için minik bir yerini kesip devamını yırtabilirsiniz. Böylece doğal bir görünüm elde edersiniz. Zıtlıklar iyidir, mesela pudra pembesi eskitilmiş t-shirt ve mini deri etek bu tarzın harika bir yorumu.

“Coco Chanel ne iyi yapmış” hali
Bu sezon da her sezon olduğu gibi çizgili t-shirt giymeye devam ediyoruz.

Coco Chanel lacivert beyaz çizgili t-shirtleri modaseverlerle tanıştırdığında bu deseni Fransız balıkçılar giyiyordu. O günden beri hepimiz çizgilere bayılıyoruz. Bu sezon da her sezon olduğu gibi çizgili t-shirt giymeye devam ediyoruz.

Lacivert veya siyah-beyaz çizgili t-shirtlerle bordo tonlarında rujlarımızı sürüyor, sıcak yaz gecelerinde biraz Fransız, biraz balıkçı oluyoruz.

Mottolu t-shirtlerle hedeflenenin aksine feminen görünebilme ihtimali
Bu sezon maksi etekler ve yüksek belli geniş paçalı pantolonlar sloganlı t-shirtlerin en yakın arkadaşları.

Dior, defilesinde ‘we should all be feminist’ (hepimiz feminist olmalıyız) mottolu t-shirtü maksi boy, işlemeli tül bir etekle kombinlemiş. Siz de sloganlı t-shirtlerinizi feminen parçalarla birleştirebilirsiniz. Bu sezon maksi etekler ve yüksek belli geniş paçalı pantolonlar sloganlı t-shirtlerin en yakın arkadaşları. Zaten ne demiştik; zıtlıklar iyidir.

İlginizi çekebilir: Floral desenlerle tanışın: Bu yaz sokaklar çiçek açıyor 

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam