Doğru insanla karşılaştığınızı nasıl anlarsınız?

Doğru insanla karşılaşmak, her zaman romantik komedilerdeki gibi olmaz. Kabul edelim ki gerçek hayatta birbirini yağmur altında takip eden ya da sevdiğinin penceresi önünde bütün gece bekleyip ona ilan-ı aşk eden insanlar pek yok. Nitekim aşk da her zaman filmlerde yansıtıldığı gibi değildir; aksine kişisel ve özeldir. Ayrıca filmlerdeki gibi değil de size özel bir aşk hikayenizin olması da kuşkusuz daha güzel olacaktır. Dolayısıyla doğru insanla karşılaşmanız büyük bir olay sayesinde ya da komik veya romantik bir şekilde gerçekleşmeyebilir. Ancak bunu o kişiyle tanıştığınızda mutlaka hissedersiniz.

Kitapları sürekli çok satanlar listesinde olan Jordan Gray de, bu konuyla ilgilenmiş olacak ki, evli çiftlerle bununla ilgili bir mülakat yapmış. Evlilik süreleri 20 ila 60 yıl arasında değişen bu çiftlerin hemen hepsinin verdiği ortak bir cevap var: “Onun doğru kişi olduğunu anlamak kolay oldu.”

doğru insanı bulduğunuzu nasıl anlarsınız
Doğru insanla karşılaşmanız büyük bir olay sayesinde ya da komik veya romantik bir şekilde gerçekleşmeyebilir. Ancak bunu o kişiyle tanıştığınızda mutlaka hissedersiniz.

İlginizi çekebilir: Kırılan kalpleri doğru bir şekilde onarma: Özür dilemenin incelikleri

Doğru insanı bulduğunuzu nasıl anlarsınız?

Doğru insanı bulduğunuzda, tıpkı evli çiftlerin Gray’e verdiği ortak cevapta olduğu gibi bunu anlamak kolay olacaktır. Ancak bu her ne kadar derinlerde gerçekleşen bir his de olsa bununla ilgili bazı ipuçları yok değil. İşte doğru insanı bulduğunuzun kanıtı olabilecek durumlar:

  • Onun yanında kendiniz olabilirsiniz. Rol yapmanıza, olmadığınız biri gibi görünmenize asla gerek kalmaz. Çünkü zaten bir ömür de bu şekilde geçemez.
  • İkinizin de hayata dair benzer hedefleri vardır. Birbirinizden farklı ülkeleri görmek ya da farklı cinste köpekler edinmek istiyor olabilirsiniz. Ancak hayatta yürümek istediğiniz yol ve bu yoldaki temel noktalar aynıdır.
  • Kavga etseniz de birlikte bir çözüm yolu bulabilirsiniz. Kaldı ki kavga etmek, bazı konularda anlaşamamak oldukça doğal. Ancak doğru insanla birlikteyseniz bu sorunlar üstünde konuşarak kolaylıkla bir çıkar yola erişirsiniz.
  • Onunla birlikte olduğunuz için kendinizi dünyanın en şanslı insanı hissedersiniz. Çünkü onun olumlu özelliklerini ve özgün yanlarını tam anlamıyla görebiliyorsunuzdur.
  • İkiniz de ilişkinizi ciddiye alıp buna yatırım yapıyorsunuzdur. Çünkü hayat boyu yanınızda kalmasını isteyeceğiniz kişinin sizi ve ilişkinizi en az sizin kadar önemsemesi şart.
  • Birlikte olduğunuz sürece her şey ve her yer heyecan vericidir. Bir diğer deyişle güzel vakit geçirmeniz için şehrin en iyi yerlerinde olmanız gerekmez.
  • Arkadaşlarınız ve aileniz, doğru kişiyle birlikte olduğunuzda sizdeki mutluluğu fark eder. Bu her ne kadar ailenizin destekleyici bir tutumu olup olmadığıyla alakalı olsa da, yine de yakın çevreniz mutluluğunuzu görecektir.
  • Hissettiğiniz şey sadece aşk değildir. Evet birbirinize aşıksınızdır, ancak aynı zamanda onunla birlikteyken kendinizi güvende ve tamamlanmış hissedersiniz. Ayrıca aradaki saygıyı hissetmek de oldukça önemli.
  • Onun için daha iyi olmak istersiniz. Çünkü sizin için doğru olan insan, sizi olduğunuz gibi severken içinizdeki en iyi sizi de ortaya çıkarır.
  • Son olarak; onun doğru kişi olduğunu kalbinizin derinliklerinde hissedersiniz.

İlginizi çekebilir: Doğru insanı aslında kendinizden uzaklaştırıyor musunuz?

Kaynak:

bustle.com

independent.co.uk

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!