Birlikte farklı bir şeyler deneyin: Doğa severler için 6 ucuz buluşma fikri

Güneşin yüzünü iyice gösterdiği birkaç haftanın ardından, kendinizi evinizin yakınlarındaki kafe ya da barda bir şeyler içerken ya da koltuğunuza tünemiş halde film izlerken bulabilirsiniz. Bunun sebebi birlikte olduğunuz bütün değerli geceleri evde geçirmek istediğinizden değil ama dışarıda olan bütün eğlenceli aktiviteler pahalı olduğu için olabilir. Belki dağ bisikleti turunu, balina seyrini veya raftingi karşılayamıyor olabilirsiniz. Belki de o yüzden tüm bunlar yerine siz de Cumartesi gecelerinizi televizyonda National Geographic belgeselleri izleyerek geçiriyorsunuz.

Ama partnerinizle olan randevularınızı bu şekilde geçirmek zorunda değilsiniz. Zamanınızı sürekli olarak gittiğiniz barda ya da televizyonun karşısında geçirmek yerine doğa severler için bir araya getirdiğimiz bu 6 ucuz açık hava buluşma fikirlerini denemeyi düşünün.

1. Yıldızları seyredin

Yıldız seyrinin klasik romantik aktivitelerden sayılmasının iki nedeni var: Harika manzaranın tadını çıkarmak bedava ve partnerinizle sarılıp yatmak için harika bir bahane. Bu deneyim için tek ihtiyacınız olan yere sermek için bir battaniye, açık bir gökyüzü ve dilerseniz bir termos kahve veya sıcak çikolata. Ek olarak da, eğer dürbününüz ya da teleskobunuz varsa bu romantik geceyi biraz daha eğlenceli bir hale çevirebilirsiniz.

2. Doğada bir oyun oynayın

Bu aktivite için doğada gördüğünüz ve alfabenin her harfiyle başlayan bir şey bulmak gibi (arı kovanı, baykuş, ceviz ağacı…) bir kural koyabilirsiniz. Yine buna benzer olarak, gökkuşağının her renginden bir cisim bulmak gibi bir kural da koyabilirsiniz. Söz konusu doğanın içinde kendi oyununuzu kurmak olduğunda seçeneklerinizi ve yaratıcılığınızın sınırı yok! Eğer böyle bir listeyi kendiniz oluşturacak vaktiniz yoksa bile internet yardımıyla işinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

3. Birlikte bir şeyler ekin

Bahçenize bir şeyler ekmek ya da bitki düzenlemesi yapmak hem size hem de doğaya iyi gelecek bir aktivite. Eğer bahçesiz bir evde yaşıyorsanız bile ekime izin veren, topluma açık bir bahçe bularak bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Ektiğiniz şeylerin bir süre sonra büyüdüğünü görmek hem sizin iyi hissetmenizi, hem de zamanda yolculuk yaparak birlikte oluşturduğunuz anılarınızı ziyaret etmenizi sağlayacak. 

4. Gün doğumunu izleyin

Eğer erken kalkmayı seviyorsanız (ya da sevmiyorsanız), sabah erken saate alarmınızı kurun ve birlikte gün doğumunu izleyin. Bunu kendi balkonunuzun ya da bahçenizin konforundan kolaylıkla yapabilir veya daha da özel bir şeye çevirmek isterseniz en yakındaki sahile de gidebilirsiniz. Gökyüzü siyah ve gri tonlarını geride bıraktıkça göreceğiniz birbirinden güzel turuncu ve pembe renkler ve o esnada sarıldığınız partneriniz erken saatte kalktığınıza değecek. Gün doğumu randevunuzu güzel bir kahvaltıyla sonlandırarak yüzünüzden tüm gün silinmeyecek bir gülümsemeyi garantilemiş olursunuz.

5. Kuş seyrine gidin

İkiniz de bütün kuşları birbirine benzetiyor ve aralarındaki farkları bilmiyorsanız bile, kuş seyrine gitmek maceralı ve eğlenceli bir aktivite olabilir. Yakınlarınızda bulunan ve bu etkinlik için en uygun olan yerleri araştırarak işe başlayabilirsiniz. Kendiniz için uygun olan yeri bulduktan sonra da gideceğiniz alanı detaylı gösteren bir harita (kütüphanelerden kolaylıkla bulabilirsiniz) ve bir dürbün edinmelisiniz. Bu kadar az sayıda ekipmanla bile eğlenceli ve aynı zamanda doğayla ilgili bilgi sahibi de olabileceğiniz bir şey planlamanız oldukça mümkün.

6. Piknik yapın

Birlikte enfes bir yemek yemek açık havada yapıldığı zaman daha da eğlenceli bir hale gelebilir, üstelik bunun için çok uzağa da gitmenize gerek yok. Kendinize güzel bir piknik sepeti hazırladıktan sonra tek ihtiyacınız olan bir örtü. Eğer bahçeniz varsa pikniğinizi daha romantik hale getirebilir ve gece etrafınızdaki mumlar ve üzerinizdeki yıldızlar eşliğinde bahçenizde bir piknik yapabilirsiniz. Ya da sepetinizi hazırladıktan sonra evinizin yakınınızdaki sahile ya da parka da gidebilirsiniz.

 

Kaynak:
wisebread.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!