Dj Lezark: Bir Stradivarius Performansı

Konu müzik olunca biraz daha samimi bir anlatıma baş vuracağım. Güne başlamak üzeresiniz, evden çıkmadan önce ne giyeceğinizi bulamadınız, kahvenizi yudumlarken bir müzik seçtiniz. Bu seçim muhtemelen sıkıcı iş gününün temposunu yıkacak, ona zıt bir etki yaratacak, içinde standart iş hayatının aksine ruh ve heyecan dolu bir şarkı seçeceksiniz. Mesela Metronomy – The Bay veya Boys Noize – What You Want. İşte o andan itibaren ne giyeceğinizden, nasıl yürüyeceğinize kadar her şey şekillenmeye başlıyor. Sokağa çıkıyorsunuz, düşünüyorsunuz ki herkesin bakışları üzerinizde.

Bu nedenle her zaman müzik ve moda dünyasının iç içe olduğunu düşünmüşümdür. Müzik seçimi modeller için tahmin ederiz ki çok önemli bir detay. Bunun en büyük kanıtlarından biri ise model ve aynı zamanda podyumdaki şarkılarını da tasarlayan Dj Leigh Lezark.

New Jersey doğumlu Amerikan yetenek Leigh Lezark, bu sefer Stradivarius’un Christmas 2012 koleksiyonu için partiledi. Curtney Love, Bloc Party gibi ünlü müzik devlerinin yanında çalan Dj, aynı zamanda Chanel, Calvin Klein gibi moda ekollerine de defileleri için müzik bestelemiş. Güzelliği sayesinde de, bir şekilde hizmet ettiği moda dünyası tarafından kolayca keşfedilen Lezark, Vogue Türkiye’de dahil olmak üzere Vogue dergilerinde, Nylon Mag gibi önemli başka dergilerde ve New York Fashion Week kapsamında da modellik yapmış bulunmakta.

Bu projenin stylingini Stradivarius’un favori stil danışmanı Lidia Aguilera üstlenmiş. Fotoğrafçı ise hareketli kareleri ve çalıştığı ünlü markalar ile adından oldukça söz ettirmiş olan JM Ferrater. Ünlü markaların içinde Burrbery’nin olduğunu söylemem yeterli olur diye düşünüyorum.

Bu projede JM Ferrater, 2012 yılının son gecesinde şehri yıkacak bir kadın yaratarak, Dj Lezark’ı ele geçirmiş ve hangi şarkı ile çalışılmış bilinmez ama doğru bir seçim yapıldığı şüphesiz. Uzun lafın kısası, sizi müziğin moda üzerindeki kanıtı ile baş başa bırakıyorum.

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam