Diş sağlığı için kullanmanız gereken en etkili bakım cihazları

Teknolojinin günlük hayatımızda yarattığı değişimler ve mutfaktan banyoya, hayatımızın her alanında bize kolaylık sağlayan elektronik cihazlar gün geçtikçe yeni teknolojilerle zenginleştiriliyor.

Şarj edilebilir diş fırçaları

sarj edilebilir dis fircasi

Ağız ve diş sağlığı uzmanları günlük hayatta çoğunlukla tercih ettiğimiz manuel fırçalar yerine yüksek teknolojiyle geliştirilmiş şarj edilebilir diş fırçalarını kullanmanın hijyenik bir ağız bakımı için çok daha etkili olduğunu düşünüyor.

Ekran Resmi 2015-12-30 10.40.392005 yılında yayınlanmış bağımsız bir araştırmanın sonuçlarına göre, üç boyutlu hareketle çalışan ve manuel fırçalara göre çok daha hızlı hareket eden şarj edilebilir diş fırçaları diş yüzeyindeki plak tabakasını temizlemede ve diş eti iltihaplarını önlemede hem uzun hem de kısa vadede manuel fırçalara göre %100’e kadar daha etkili.

  • Daha sağlıklı bir ağıza sahip olmak içintasarlanan şarj edilebilir diş fırçaları, kişiye özel ağız bakımı sağlıyor.
  • Basınç göstergesi sayesinde dişlerinizi çok sert fırçalamanız veya diş minesine zarar vermeniz engellenmiş oluyor.
  • Bazı modellerde diş hekimlerinin önerdiği 2 dakikalık fırçalama süresini ölçümleyebileceğiniz zaman göstergeleri mevcut.

zaman

  • Aynı şekilde, diş fırçanızın başlığını ne zaman yenilemeniz gerektiğiyle ilgili hatırlatıcılar bulunduran elektronik diş fırçaları da var.

Diş arası fırçası

dis arasi

Diş ipi kullanımı da en az diş fırçalamak kadar önemli. Diş fırçasının ulaşamadığı alanlardaki bakteriler, zamanla diş minesine zarar vererek dişlerin çürümesine ve çeşitli diş eti hastalıklarına sebep olabiliyor. Diş fırçasının ulaşamadığı alanlara ulaşan diş arası fırçası, ağız bakımınızın en önemli tamamlayıcılarından biri.

İnce kıllı fırçalar 

Bu görece küçük ve uçları konik şekilde kesilmiş fırça, diş aralarına ve diş fırçasının ulaşamadığı bölgeleri temizlemek konusunda oldukça etkili.

630x400_uplifers

Bu yazı Oral – B’nin katkılarıyla hazırlanmıştır. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!