‘Dirty Talk’ nereye kadar seksi, nereden sonra seksist?

“Ooof, biri anlatsın hemen, nedir bu normal? Ooof, canım sıkıldı artık, yoksa ben miyim anormal?”

Ortaçgil şarkıyı yazarken aklından neler geçiyordu bilinmez.

Ama tam da sorduğu soruların karşılığına ihtiyaç duyulan arkadaş toplantıları gerektiren durumlardan biridir bu: Aşırı doz ‘Dirty Talk’.

dirty talk

Sekste tabularınız var mı? Yatakta her şey sizin için mubah mı? Yoksa ‘geçme kardeşim!’ dediğiniz sınırlarınız çizili mi?

Seks bir oyuncak ve herkes onunla istediği şekilde oynamak istiyor. Kimi içe kapanık, kimi çılgınlar gibi coşkulu, kimi de duygu denizlerinde kaybolarak…

Dirty Talk nedir?

Dirty Talk denen mevzu ise, partnerlerden biri veya ikisinin seks sırasında “Açık saçık” konuşması, zaman zaman küfür etmesi, bazen yerici ifadeler kullanması gibi konuşmaları içeriyor.

Dirty Talk, pek komik Türkçe karşılığıyla kirli/edepsiz konuşmalar, fanteziler dahilinde yapılabileceği gibi, kişilerin doğal seks davranışı olarak da ortaya çıkabiliyor.

Kimi durumlarda sekse baharat katan, partnerleri coşku seline sürükleyebilen Dirty Talk, ne oluyor da libidoyu ortadan yok eden, “Ya ama o kadar da değil” dedirten bir merete dönüşebiliyor?

İşte soru burada geliyor, nereye kadar ve kime göre normal?

Dirty Talk sınırları

Günlük hayatta cinsel rollere atıfta bulunan ve alçaltıcı ifadeler, küfürler olarak karşımıza çıkan “Kirli konuşmalar”, yatakta her zaman “Seksi kirliler”e dönüşemeyebiliyor.

Kadın, adamın iki gün önceki maçta kendi kalesine gol atan oyuncuya sarf ettiği o sevgi sözcüklerini sevişirken kendisine de yönelttiğini duyunca işler bir anda değişebiliyor.

Evet, fantezi.
Evet, gerçek değil.
Evet, eğleniyoruz.
Tamam.

Ama hayata dair tüm hıncını günlük hayatta kadınların üzerinden kullandıkları alçaltıcı ifadelerle kusan erkekler, aynı ifadeleri yataktaki partnerlerine de yöneltince kavram karmaşası, öğretilmiş utançlar, tabular, kalıplar ve daha birçokları su yüzüne çıkabiliyor.

Hele ki, karşılıklı olarak sınırlarını bilmeyen, birbirlerini çok tanımayan insanlar arasında yapılan kirli konuşmalar daha da riskli.

Ya batılır ya da çıkılır.

Peki seks sırasında konuşan, konuşturmayı seven, hatta günlük hayatta küfür olarak kullanılan pek çok ifadeyi kendisini ve partnerini havaya sokmak için kullanan insanlar normal mi anormal mi?

dirt talk2

Bu konuda pek çok ayrı tartışma var ama sonuç olarak yetişkin iki insan arasında gerçekleştirilen bu “faaliyette” iki taraf da razıysa, kimseye laf söylemek düşmüyor elbet.

İki taraftan biri rahatsızsa?

O ilişki çeşidi her ne olursa olsun yürümüyor.
İnsanların sadece sevgiden değil, seksten de beklediklerinin uyuşması çok önemli.
Hatta belki de duyguların bile önüne geçecek kadar çok önemli.

Partnerlerden biri duygusal dokunuşların, yoğun orgazmların peşindeyken diğeri sert ve mekanik bir seksle tatmin oluyorsa paylaşılacak pek fazla şey yok demektir.
Hem birbirlerinin farkını gören ve bu farktan rahatsız olan kişiler, bu ilişkiyi pek de yürütme isteğinde olmayabilir.

Fakat yine de “Acaba nereye kadar normal?” soruları akıl bulandırır.

Unutulmaması gereken, herkesin normalinin kendini rahat ve iyi hissettiği kadar olduğudur.
Sekste de deneme ve yanılma vardır.

Hem bazen bu denemeler, bambaşka dünyaların kapılarını açabilir.
Oralarda rahat edip, etmediğinize karar vermek tamamen sizin seçiminiz olmalı.

Kirli konuşacağım derken, seksin büyüsünü bozma riskiniz olduğu kadar ilişkinize heyecan katma olasılığınız olduğunu da unutmayın.
Seksin ve hayatın tadını çıkarın!

Lüsyen
Gün içinde en çok kadın-erkek ilişkilerine, sekse, deneyimlere kafa yorabileceğim rahatlıkta bir dünyanın hayalini kuruyorum. İstanbul'da yaşayan genç bir kadının ortalama hikayesiyim. Bazı insanlara ... Devam