Dekorasyon tutkunlarının mutlaka okuması gereken kitaplar

Eğer dekorasyon ve tasarımla ilgili şeyler okumayı seviyorsanız, kitaplığınız ne kadar dolu olursa olsun size ilham olacak dekorasyon kitapları için mutlaka yeriniz vardır. Üstelik bu tür kitaplar sadece kitaplığınız için değil, sehpanızın üstünde, yatağınızın başucunda veya evinizin herhangi bir noktasında dekorasyonun bir parçası da olabilir. Dekorasyon kitaplarının birçoğu yurt dışında basılıyor. Bu kitapların bazılarını Türkiye’de de bulmak mümkün. Türkiye’de bulamadıklarınızı yurt dışından gelen arkadaşlarınıza sipariş edebilir veya yeni seyahatler için motive edici bir sebep olarak görebilirsiniz. İşte dekorasyon konusunda ilham veren, içinizi açan, mutlaka okumanız gereken kitaplar…

1. Live Beautiful

Eyeswoon internet stesinin en keratin isimlerinden Athena Calderone imzalı kitapta, ünlü dekoratörler Nate Berkus and Jeremiah Brent’in dekore ettiği evler ve ilham kaynakları anlatılıyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

2. S Is for Style: The Schumacher Book of Decoration

Eğer desen seviyorsanız, bu kitap tam size göre. Kumaş ve duvar kağıtı alanında dünyanın en bilinen markası Schumacher tarafından çıkarılan kitapta, tasarımcıların yıllar içindeki en ironik tasarımlarını ortaya koyarken izledikleri yaratıcılık yolculuğunu anlatıyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

3. Modern Macramé

Sanatçı Emily Katz’ın “ilmik bağlamak” anlamına gelen “macramé” tekniğini anlattığı kitap; duvar sanatı, ışık seçenekleri gibi pek çok örneği barındırıyor. Kitap, ilham verici resimlerle de ilgi çekiyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

4. The Home Edit

Clea Shearer ve Joanna Teplin, dünyanın en ünlü isimlerinin evlerini tasarlayan iki isim. Eğer bu ikilinin Netflix’teki programlarını seviyorsanız, kitaplarından da hoşlanabilirsiniz. Kitap, yaşadığınız mekanı daha düzenli ve daha stil sahibi hale getirmek için pek çok öneri içeriyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

5. Homebody: A Guide To Creating Spaces You Never Want to Leave

Joanna Gaines’ın espirili kitap ismi aslında adım adım ev dekore etme hikayesini anlatıyor. Ev dekore ederken öncelikleri belirlemenin ve sezgilere kulak vermenin önemini vurgulayan kitap, evini dekore etmek isteyenler için tam bir ilham kaynağı.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

6. Kelly Wearstler: Evocative Style

Eğer bir iç mekan tasarımcısının dünyasına girmek istiyorsanız, aradığınız kitap bu. Hikayesi olan, eskiyle modern olanı ahenk içinde bir arada kullandığı mekanlar yaratan Kelly Wearstler’ın kitabı tam bir ilham kaynağı.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

7. Coastal Blues

İç tasarımcı Phoebe Howard’ın kaleme aldığı Coastal Blues, insanı büyüleyen yazlık evler, tatil kulübeleri ve villaları okuyucuya sunuyor. Kitap, özellikle sahil stilini zarif ve modern bir şekilde ortaya koymak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

8. Veranda Decorating

Verande dergisinin editörü Mario Lopez-Cordero imzalı kitapta dekorasyon teknikleri en detaylı şekilde anlatılıyor. Fotoğraflarla dekorasyon önerilerinin birleştirildiği kitaptan yola çıkarak şık bir dekorasyona imza atmak mümkün.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

İlginizi çekebilir: Instagram’ın ilham veren dekorasyon hesapları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!