Dekorasyon trendlerinde ön plana çıkan doğal doku: Eski taş

Dekorasyon trendlerine şöyle bir göz attığımızda; hem iç hem de dış mekanlarda kullanımı gittikçe artan ahşap, beton gibi dokuların yanı sıra son yıllarda doğal taş kullanımları da dikkatimizi çekiyor. Doğanın sıcak yanı ahşaplar ve endüstriyel dekorasyon akımının baş temsilcisi betonun yanı sıra doğal dokuların en özel kullanımlarından biri olan doğal taşlar da; iç ve dış mekanları doğal dokunun eşsiz atmosferiyle buluşturuyor.

Doğal malzemelerden oluşan dekoratif taş koleksiyonları

Her tarz iç mekan dekorasyonuna uyum sağlayan ve dış mekanlarda da uygulanabilen eski taş, siyah, beyaz, krem, mavi, kahverengi, sarı ve kırmızı renk tonlarının yanı sıra istenilen renklerde ve farklı ölçülerde üretilebiliyor. Taşın üretim aşamasında verilen renk tüm dokuya işlenerek kullanım süresince rengin solmaması sağlanıyor. Üretim sonrasında istenildiği takdirde farklı renklere boyanabilen eski taş, iç ve dış mekanlar için sınırsız dekorasyon özgürlüğü sunuyor.

Septagram Showroom & Eski Tas & Uplifers (4)

Erciyes Üniversitesi’nin dayanıklılık ve sürdürülebilirlik testlerinden geçen Eski Taş, çevre dostu bir ürün olup, uygulama kolaylığının yanı sıra yüksek kalite teknik özellikleriyle tüm hava koşulları ve güneş ışınlarına karşı uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.

Özgün koleksiyonları, yenilikçi vizyonu ve imza attığı seçkin mimari ve iç mimari projeleriyle adından sıkça söz ettiren Septagram, temsilciliğini yaptığı eski taş firmasının yüksek kalite teknik özellikler ve doğal malzemelerle ürettiği dekoratif taş koleksiyonları ile tüm mekanlarda doğallığın hakim olduğu dekorasyon çözümleri sunuyor.

Septagram Showroom & Eski Tas & Uplifers (2)

2016 yılında Müzeyyen Gürbaz, Orhan Madenoğlu ve Mehmet Gürbaz ortaklığında İstanbul’da kurulan Septagram, kolektif bir yapıyla iç mimarlık, mimarlık ve peyzaj mimarlığı alanlarında projelendirme ve uygulama hizmeti veriyor. Adını Latince’de ‘yedi köşeli yıldız’ anlamına gelen “Septagram”dan alan oluşum, yıldızın ışınlarını oluşturan irade, sevgi, zeka, güç, dürüstlük ve mucize olgularından yola çıkarak tasarım anlayışının temelini ‘evrensellik’ ve ‘uyum’ üzerine kurguluyor.

Evrendeki 7 gezegenin, gökkuşağındaki 7 rengin, 7 notanın, simyadaki 7 metalin, haftanın 7 gününün yakaladığı uyum, denge ve bütünlüğü mimari ve iç mimari tasarımlarına yansıtmayı amaçlayan Septagram, Teşvikiye’de yer alan showroomunda, temsilcisi olduğu dekoratif taş, duvar kağıdı, duvar kaplaması, yer döşemesi, tavan çözümleri, çatı kaplamaları, ısı-ses yalıtımı ve yapı kimyasalları ürünlerini sektör profesyonelleriyle buluşturuyor.

ROOM7 adı altında sektöre “pop-up showroom” hizmeti de veren Septagram, tasarım, moda ve medya sektöründen seçili grupların özel toplantılarına ve ufak kapsamlı etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Septagram Showroom & Eski Tas & Uplifers (1)

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!