Daha etkin bir temizlik için “temizlik tarzınızı değiştirin”: Pratik ev temizliğinin sırları

Huzurlu, sakin, tertemiz bir ev hepimizin hayali. Ne var ki, günlük yaşamın temposu içerisinde evimizi her an evimizi derli toplu ve temiz tutmaya vakit ayıramayabiliyoruz.

Aslında pratik ve etkili temizlik yöntemleri keşfederek ev temizliğini keyifli hale getirmek ve yük olmaktan çıkarmak oldukça kolay. Üstelik yalnızca süpürerek evinizin havasını çok daha temiz bir hale getirmeniz mümkün. 

Kapalı alanların en büyük problemi: Tozlar, alerjenler ve mikroorganizmalar

Süpürmek, evinizi toz, saç, evcil hayvan tüyleri gibi alışılmış kirlerden arındırmanın yanı sıra, özellikle alerjik bünyeler ve astım hastaları için sorun teşkil edebilecek zararlı bakteri, mantar, toz, mayt ve diğer mikroorganizmaları da ortadan kaldırarak evinizin pratik bir şekilde temizlenmesini sağlar. 

Evinizi düzenli olarak süpürmek önemlidir. Neden mi?

 • İnsan vücudu saatte ortalama 1 milyon deri hücresi döker. Bu hücreler sert yüzeyler ve halılarda birikerek zararlı mikroorganizma oluşumuna neden olur.
 • Yere dökülen yiyecek ve içecekler hemen süpürülmediğinde bakteri oluşumu kaçınılmazdır.
 • Polen, toz, mayt, küf ve evcil hayvan tüyleri, alerjik bir bünyeniz olmasa bile vücudunuzun zamanla yeni alerjiler geliştirmesine neden olabilir.
 • Özellikle sigara içilen kapalı alanlarda, sigara içeriğinde yer alan kanserojenler halılarda birikir.
 • Evinizi her daim düzenli tutmak, sürpriz ziyaretçilerinizi de gönül rahatlığıyla karşılamanızı sağlar.
 • Son olarak, düzenli süpürerek halılarınızın temizlik masrafını minimuma indirebilir ve kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Peki evler nasıl süpürülmeli?

Eviniz ne kadar sade, ferah döşenmiş ya da sık temizleniyor olursa olsun, toz oluşumu kaçınılmaz. Özellikle de kalabalık bir ailede yaşıyorsanız, çocuklarınız ya da bir evcil hayvanınız varsa… Evinizi sık süpürerek toz oluşumunu ve birikimini engelleyebilirsiniz.

Zemin temizliği: Yer temizliği şakaya gelmez, çünkü ortalıkta uçuşan tozlar eviniz ne kadar temiz olursa olsun keyfinizi kaçıracaktır. Dolayısıyla evinizin zemini tozların birikmeye başladığını fark ettiğiniz anda; ve özellikle süpürgelik gibi çok dikkat çekmeyen ancak çok toz birikimi olan alanlar da en az haftada 1 temizlenmeli. Dyson V11™’in hızlı açılan aralık aparatı ile en ulaşılmaz köşelere bile ulaşıp kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Halı temizliği: Halılar da tıpkı sert zeminler gibi düzenli ve sık sık süpürülmesi gereken alanlardan; özellikle de evin içerisinde minik adımlarıyla dolaşan bir çocuğunuz ya da çocuklarınız varsa. Halılarınızı temizlemek için ideal sıklık haftada 1; ancak bir evcil hayvanınız varsa tüy dökme sıklığına göre süpürme sıklığınızı da arttırabilirsiniz. Dyson V11™, nikel tork başlığında yer alan sert naylon fırçalar dipteki kirleri çekmek için halının derinlerine inerken; karbon fiber iplikler sert zeminlerdeki ince tozları temizlemenize yardımcı olur.

Koltuklar: Koltuklar ve oturma alanları, alerjenlerin, maytların ve eğer evcil bir hayvanınız varsa tüylerin en çok biriktiği yerlerden biri. Ayda 1 sıklıkla temizleyebileceğiniz koltuklarınızı nemli bir bezle silebilir; Dyson V11™’in soft roller temizleme başlığı ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Objelerin tozunu alma: Toz almak temizlik rutini içinde en hafife alınan işlerden biri; ancak bir o kadar da önemli. Dekoratif objeler, çerçeveler, kitaplar ve açık raflarda sergilenen farklı objelerin tozunu da haftalık düzende almanızda fayda var. Dyson V11™’in mini yumuşak toz fırçası, tam da böyle zamanlarda işinizi kolaylaştıracak.

Duvar temizliği: Eğer haftalık temizlik alışkanlığınız varsa duvar temizliğini ihmal ediyor olabilirsiniz. Ne var ki, duvarlarınız da görünmez tozların biriktiği ve düzenli olarak temizlenmesi gereken alanlardan. Duvarlarınızı en az 3 ayda 1 silip süpürebilir, daha pratik bir çözüm için Dyson V11™’in hızlı açılan aralık aparatını kullanabilirsiniz. 

Temizlik tarzını değiştiren teknoloji: Dyson’ın en güçlü, akıllı elektrikli süpürgesi Dyson V11™

V11, akıllı teknolojisi ile motor gücünü ve çalışma süresini optimize eder. Her yeri derinlemesine temizler. Farklı aparatları sayesinde dip bucak temizlik yapmak için oldukça elverişlidir.

Özellikle hijyen konusunda oldukça titiz küçük çocuklu aileler için evin en kolay şekilde dip bucak temizlenmesi için oldukça kullanışlıdır. Evcil hayvanların da olduğu yaşam alanlarında derinlemesine temizlik sağlar; hayvan kepeklerini ve tüylerini derinlemesine temizler. Kablosuz kullanımı, hijyenik boşaltma sistemi, dijital motoru, pil gücü ve her zemine ayak uyduran akıllı sensör sistemi ile işinizi kolaylaştırır.

Dyson V11 Absolute: Dyson'ın en güçlü, akıllı elektrikli süpürgesi

Neden Dyson V11™?

Güç ve performans: 

Kablosuz elektrikli süpürgelerde pil ömrü en büyük endişelerden biridir. Ne var ki Dyson V11™ auto mood, boost mode ve eco mood olarak ayrılan üç farklı modu ile güç – zaman dengesini en verimli şekilde kurmanızı sağlar.

 • Dyson’un bütünleşik güç yönetim sistemi, pil teknolojisi ve pil tasarrufu yapan tetiği, gücü sadece ihtiyaç duyduğunuzda kullanarak, en uzun çalışma süresine kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Dyson’un şu ana kadarki en güçlü kablosuz temizleme başlığı olan Yüksek Torklu temizleme başlığı ve sert naylon fırçaları, dipteki kirleri çekmek için halının derinlerine inerler. Yumuşak, anti-statik, karbon fiber lifler sert zeminlerdeki ve çatlaklardaki tozları yakalarlar.
 • Dyson V11™ zeminlerde ve halılarda güçlü temizlik sağlar. Bütünleşik dijital motor, fırça çubuğunu saniyede 60 kez döndürebilir. Yedi hücreli nikel-kobalt-alüminyum pil, evinizin her köşesinin dip temel temizlenmesi için etkisi azalmayan güce sahiptir.
 • 14 siklon, polen ve bakteri gibi mikroskobik partiküllerin hazneye hapsedilmesi için 79.000 g’den daha fazla güç üretir.

Pratik kullanım:

Dyson V11™ ile süpürmek artık vakit kaybı olmaktan çıkıyor.

 • Dyson V11™’in tasarımı, farklı başlıklara pratik şekilde ulaşabilmenizi kolaylaştıran bir aparat depolama alanına sahiptir. Evinizin ulaşılması güç bölgelerinde kullanabileceğiniz farklı aparatlara anında ulaşabilirsiniz.
 • Dynamic Load Sensor (DLS) sistemi, süpürge başlığındaki direnci saniyede 360 kez kontrol eder; halılarla sert yüzeyler arasındaki motor hızını otomatik olarak değiştirir. Kablosuz teknolojisi ile evinizin her yerini temizler ve her zemin türünde derinlemesine temizlik sunar.
 • Dyson V11™ sistemi performansını saniyede 8.000 kez denetlerken LCD ekranında gerçek zamanlı bilgi verir.
 • Farklı görevler için en iyi hale getirilen Dyson V11™ temizlik modları ile güç ve çalışma süresinin doğru dengesi, ihtiyaç duyduğunuz her yerde.

Tasarım:

 • Dyson V11™’in tasarımı, motor, hazne ve siklonu aynı hizada tutacak şekilde sıralı yapılandırma ile tasarlanmıştır. Bu yapılandırma havanın siklona düz bir hat boyunca girmesini sağlarken, güçlü Dyson emişini de kolaylaştırır.
 • Diğer yandan titreşimleri emmek ve gürültüyü kısmak için kullanılan akustik mühendislik ile Dyson V11™, düşük ses seviyesinde çalışır.
 • Dyson V11™, %40 daha büyük haznesi ile durmadan ve daha uzun süreli kullanım sağlar. 
 • Dokunmadan hazne boşaltma özelliği, tek bir hareketle tozu ve kiri çöp kutunuzun derinliklerine gönderir, kire dokunmadan haznenin kolayca ve hijyenik olarak boşaltılabilmesine olanak tanır.
 • Tamamen kapalı filtre sistemi 0,3 mikron kadar küçük partikülleri %99,97 oranında hapseder ve temiz hava yayar.
 • Dyson V11™ süpürgesi, şarj etmek ve aparatları düzenli bir şekilde saklamak için duvara monte edilmiş şarj yuvasına takılır. Yani, kolayca alınıp kullanılmaya hazırdır.

Dyson V11™ ile süpürme işlemini pratik ve etkili bir şekilde tamamladıktan sonra camlarınızı açarak evinize temiz havanın dolmasına izin verebilir; tütsü, mum ya da palo santo gibi farklı seçeneklerle evinizin havasını ve enerjisini değiştirebilirsiniz.

 

Bu içerik Dyson V11™’in katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!