Cinsellikten aldığınız hazzı doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak öneriler

Yoğun bedensel uyarılmaların, aynı anda yaşanan onlarca muhteşem duyguyla bir araya gelmesiyle birlikte tarifi mümkün olmayan bir mutluluk yaşatan; partnerinizle kurduğunuz bağı derinleştiren, hazzın ve tutkunun doruklarda olduğu o eşsiz deneyim size de tanıdık geldi mi? Evet, cinsel hazdan bahsediyoruz. Peki, cinsellikten haz almak sizin için ne anlam ifade ediyor?

Cinsellik de tıpkı parmak izimiz gibi sadece bize özgü deneyimlerin, duyguların ve bedensel duyumsamaların bir kombinasyonu olan, oldukça kişiye özel bir deneyim. Cinselliğin tabu olarak görüldüğü bir toplumda, özellikle de kadınsanız toplum tarafından size atfedilmiş roller gereği, cinsel yaşamınızla ilgili konuları özgürce konuşabilmeniz, deneyimlerinizi paylaşabilmeniz, isteklerinizi ‘fısıldamadan’ başkalarına aktarabilmeniz her zaman mümkün değil. Toplumda erkeklerin cinsel deneyimleri kadar çok konuşulmasa da, ilginç şekilde internet aramalarında, bilimsel araştırmalarda, blog yazılarında erkek cinselliğinden çok kadın cinsel hazzı, kadınlarda çoklu orgazm, kadın cinselliği, orgazm taklidi gibi konular tartışılıyor. Kadın orgazmı, genelde erkeklerin cinsel mutluluğu üzerinden incelendiği için internet üzerinden ulaşılan bilgiler, hatta bazı bilimsel araştırmalar bile ne yazık ki yüzeysel ve taraflı kalabiliyor.

Kadınların orgazm olması gerçekten daha mı zor?

Orgazmı yaşamak, tüm duygusal deneyimlerin ve bedensel uyarılmaların bir kombinasyonu olan, iyi bir cinsel deneyimi sonuçlandırmanın en iyi yolu. Ancak cinselliğiniz konusunda deneyimlerinizi paylaşmakta, isteklerinizi dilediğiniz şekilde dile getirmekte, bedeninizde size haz veren noktaları keşfetmekte ya da cinsel birleşme sırasında zihinsel olarak yeterince ‘anda’ olamamakta zorlanıyorsanız orgazmı yeterince iyi deneyimleyemiyor, hatta cinsel birleşmelerinizin bir kısmında orgazm olmakta zorlanıyor olabilirsiniz.

Kadınların orgazma erkekler kadar çabuk ulaşamadığı aslında bilimsel bir gerçek. Cinsellikle ilgili araştırmalar konusunda tüm dünya tarafından en çok bilinen araştırma merkezlerinden biri olan; seks, cinsellik ve üreme üstüne araştırmalar yapan Alfred Kinsey tarafından 1947 yılında kurulan, kurulduğu günden bugüne kadın cinselliğine dair çığır açan araştırmalar yayınlanan Kinsey Institute’un verilerine göre erkekler ortalama iki ya da üç dakika içinde orgazma ulaşabilirken, kadınların orgazma ulaşma süresi 15-20 dakikayı bulabiliyor. Ancak orgazma ulaşma süresindeki bu farklılık nedeniyle, kadınların cinsel deneyim sırasında orgazm yaşayamadıkları gibi bir çıkarım yapmamız söz konusu değil. Sadece, kadınların cinsel deneyimlerinde hazzın doruklarına ulaşmaları için cinsel deneyim sırasında erkeklere göre biraz daha farklı stratejiler izlenmesi gerekiyor.

Orgazma ulaşmakta sorun yaşıyor ve bunun sebebini ‘kadın olduğum için orgazm olamıyorum’ diye yorumluyorsanız, tam şu anda not defterinizi açın ve söylediklerimizi not almaya başlayın. Cinsellikten aldığınız hazzı doruklarda yaşamanızı sağlayacak önerilerimiz, çok daha yoğun ve kaliteli bir cinsel deneyim yaşamanıza yardımcı olacak.

Tantrik cinselliği deneyimleyin

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi orgazm olabilmek ve cinsel hazzı deneyimleyebilmek için en az bedensel uyarılma kadar önemli olan bir başka şey de bedeniniz kadar zihninizin de o atmosferin içinde, o anda, partnerinizle birlikte olabilmesi. Köklerini doğunun kadim bilgeliğinden alan Tantra öğretisi de, cinsel birlikteliği orgazm olmaktan çok ‘ruhsal ve bedensel bir bütünleşme’ olarak açıklıyor. Sanskritçe’de ‘enerji ağı oluşturmak’ anlamına gelen tantra kelimesi, tantrik cinsellik pratiklerinde meditatif, derin ve samimi bir cinsel deneyime ve hazza erişmek olarak açıklanıyor.

Beden farkındalığını odağına alan Tantrik cinsellik pratiklerinde bedeninizin haz aldığı noktaları keşfetmeniz, hangi noktaların ne şekilde uyarıldığını bilmeniz, bedeninizin istek ve ihtiyaçlarını çok daha kolay anlayabilmeniz ve bu isteklerin ne kadar karşılandığını fark etmeniz çok daha kolay hale geliyor. Benliğinizin ve bedeninizin uyumlanma haline gelmesi, yani bedeninizi çok daha iyi tanımanız ve onunla iletişim kurabilmeniz cinsel hazzı çok daha yoğun şekilde yaşamanıza olanak sağlıyor.

Tantrik cinselliğin özünde derinleşme ve odaklanma olduğu için, oldukça yavaş ve yoğun geçecek bu cinsel deneyim bedensel olduğu kadar zihinsel olarak da hazır olmayı gerektiriyor. Dolayısıyla başlangıç aşamasında 10-15 dakikalık bir meditasyon yaparak zihninizi rahatlatabilirsiniz. Daha önce hiç meditasyon yapmadıysanız, sakin bir ortamda odağınızı nefesinize getirerek, nefes alışverişlerinizi 5-10 dakika boyunca takip ederek de hem bedensel hem de zihinsel olarak kendinizi bu yoğun deneyime hazırlayabilirsiniz.

Tantrik cinsellikte nihai amacınız orgazm olmak değil, orgazma ulaşma endişesi taşımaksızın yolculuğun tadını çıkarmak. Dolayısıyla fiziksel ortamınızı da mumlarla, tütsülerle, aromatik yağlarla, peluş ya da saten gibi yumuşak dokudaki yastık ve örtülerle, rahatlatıcı müziklerle canlandırabilirsiniz.

Tantrik cinsellikte mümkün olabildiğince yavaş ancak bir o kadar da derin ve yoğun duyumsamalarla, duygularla ve düşüncelerle ilerlemek oldukça önemli. Cinsel birleşme sırasında yeni pozisyonlar deneyebilir, farklı şekillerde birbirinize dokunabilir ve dokunuşlarınızın yarattığı hazlara odaklanarak zihninizin ve bedeninizin bağlantısını güçlendirebilirsiniz.

Cinsel uyarılmalardan aldığınız hazzı ve bedensel duyumsamalarınızı artırmanın bir başka pratik ve etkili yolu da Okey Nirvana. Kadınların cinsellikten aldığı hazzı artırmaya ve orgazmı doruklarda yaşamalarına yönelik tasarımı ve içeriğiyle dikkat çeken Okey Nirvana, içeriğindeki afrodizyak etkili jel ve ultra kabartmalı yapısı sayesinde cinsel birleşme sırasında kadın cinsel organındaki hissiyatın ve duyumsamaların artmasını sağlıyor. Bu yoğun bedensel uyarılmalar, yarattığınız muhteşem atmosfer ve odağınızı tamamen cinsel deneyiminize getirmeniz sayesinde daha önce hiç deneyimlemediğiniz kadar yoğun bir orgazm deneyimi yaşayabilirsiniz.

Orgazm yaşamak için farklı yollar keşfedin

Kadın orgazmına dair şimdiye kadar yapılmış olan pek çok araştırma, orgazmın vajinal uyarılma yoluyla mı yoksa klitoral uyarılma yoluyla mı meydana geldiği sorusuna cevap arıyordu. Bu konuyla ilgili tartışmalar hala devam etse de, son yıllarda orgazmla ilgili yapılmış olan çalışmalar orgazmın sadece cinsel birleşmeye özgü bir deneyim olmadığını; bedende sinir uçlarının yoğun olarak bulunduğu başta klitoris olmak üzere meme ucu, anüs, karın kasları gibi pek çok farklı noktanın uyarılmasının orgazm hissinin deneyimlenmesinde aracı rol oynadığını gösteriyor.

Klitoris kısa bir süre öncesine kadar sadece vulvanın üst kısmında, iç dudakların birleştiği noktada bulunan küçük bir nokta olarak bilinirken; yapılan araştırmalar klitorisin dışarıda görünen kısmının ötesinde, içe doğru uzanan, vajinal açıklığın iç kısmını saracak şekilde ilerleyen, çok daha büyük bir yapısının olduğunu gösterdi. Dolayısıyla vajinal orgazm olarak adlandırılan olgunun vajina çevresindeki kasların kasılıp gevşemesi nedeniyle mi yoksa bu bölgeye uzanan klitorisin uyarılması nedeniyle mi gerçekleştiği hala bilinmezliğini koruyor. Bedende sinir uçlarının yoğun olarak bulunduğu meme ucu gibi bölgelerin uyarılmasının da pek çok insana cinsel olarak haz vermesi, orgazmı şimdiye kadar bilinen klitoral ya da vajinal orgazm gibi sınıflandırmalarla kısıtlı tutmamamız gerektiğini, orgazmın sadece orgazm olduğunu ve farklı bedenlerde, çok farklı şekillerde deneyimlenebileceğini gösteriyor. Dolayısıyla ‘orgazm olmak sadece cinsel birleşmeyle mümkündür’ gibi bir algınız varsa, bu algıyı hemen bir kenara bırakıp orgazm olmanın farklı yollarını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bedeninizin sesine kulak vermeniz, bedeninizi sınırsızca keşfetmeniz ve isteklerinizi özgürce ifade edebilmeniz yeterli.

Cinsel hazzı daha yoğun deneyimlemenin farklı yollarını keşfederken, Okey Nirvana’ya da mutlaka bir şans vermenizi öneriyoruz. Ultra kabartmalı yapısı ve afrodizyak içeriğiyle Okey Nirvana, cinsel hazzı deneyimlemenizi sağlayan bölgelerin çok daha yoğun şekilde uyarılmasını sağlayarak daha önce hiç yaşamadığınız kadar yoğun bir orgazm deneyimlemenize yardımcı olabilir.

Kegel egzersizleriyle kaslarınızı kontrol etmeyi öğrenin

Cinsellikten aldığınız hazzı artırmanın ve orgazm olmakla ilgili yaşadığınız problemleri önlemenin en etkili yollarından bir diğeri de Kegel egzersizleriyle pelvik kaslarını güçlendirmek olacaktır. Pubokoksijeal kaslar olarak adlandırılan pelvik bölgesi kasları, kasık kemiklerinden başlayarak kuyruk sokumuna kadar uzanan bölgede bulunuyor. İdrar kontrolünü de sağlayan bu kasların egzersizler yoluyla çalıştırılarak güçlendirilmesi orgazm sırasındaki boşalmanın ve kasılmaların da kontrol edilmesine yardımcı olarak cinsellikten aldığınız hazzı doruklarda yaşamanıza yardımcı olabilir. Pelvik kaslarının çalışması otomatikleşmiş hale gelen, istemsiz kasılmalarla meydana geldiği için ilk etapta bu kasları istemli olarak kasıp gevşetmekte zorlanabilirsiniz. İdrarınızı yaparken bir anda akışı durdurmaya çalışarak, parmağınızı cinsel organınızın üzerine koyup bu bölgeyi sıkıp gevşetmeye çalışarak, biraz deneyim kazandıktan sonraysa her gün düzenli olarak bu kasılmaları gerçekleştirerek pelvik kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Ancak önemli bir hatırlatma: İlk etapta idrarınızı kontrol etmeye çalışarak pelvik kaslarınızı tanımaya çalışsanız da, kegel egzersizleri yaparken, mesanenizin boş olduğundan emin olun. Mesaneniz doluyken yapılan egzersizler, pelvik tabanınızı zayıflatabilir ve idrar yolu enfeksiyonu gibi problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Kegel egzersizleri dışarıdan fark edilemediği için otururken ya da yatarken, araba kullanırken ya da kitap okurken, kısacası dilediğiniz her an an yapabileceğiniz bir egzersiz türü. Başlangıç aşamasında aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Karın ve kalça kaslarınızın rahat olduğu bir pozisyonda oturun ya da uzanın.
  • Nefesinize odaklanarak bedeninizin diğer bölümlerini de rahatlatmaya çalışın.
  • Kendinizi hazır hissettiğinizde pelvik kaslarınızı 10-15 saniye içinde 10 kez sıkıp bırakmaya çalışın. Bir sonraki adımdaysa pelvik kaslarınızı sıkarak 5 saniye bu şekilde bekleyin ve sonrasında serbest bırakın.
  • Bu kasılma ve bırakmaları gün içinde en az 150-200 kez tekrarlamaya çalışın.

Orgazmın ilişkisel olduğu kadar bireysel bir boyutunun da olduğunun farkında olun

Genelde erkek cinselliği üzerinden konuşulsa da, cinsel haz ve mutluluk ancak karşılıklı deneyimlendiğinde ilişkinin sağlıklı sürdürülebilmesini sağlayan bir olgu. Dolayısıyla kendinizi kadın olarak partnerinizi mutlu etmek, ilişkinizin devamlılığını sağlamak, karşınızdaki kişinin isteklerine her an cevap vermek gibi gerçekçi olmayan toplumsal kalıpların içine sokmak, cinsellikten aldığınız hazzın önündeki en büyük engel. Orgazm taklidi yaparak ya da istemediğiniz halde istekli gibi davranarak, yani aslında küçük de olsa yalan söyleyerek mutlu olabilmeniz, karşınızdaki kişiyi mutlu edebilmeniz ve uzun vadede mutlu ve sağlıklı bir ilişki sürdürebilmeniz mümkün değil. Gerçekten kendiniz gibi hissetmediğiniz bir deneyimin içinde olmak, size de ilişkinize de bir fayda sağlamayacak. Taklidini değil gerçeğini yaşamanız bu kadar mümkünken, sınırlarınızı zorlamanın, potansiyelinizi keşfetmenizin ve cinsel hazzı doruklarda yaşamanızın önünde hiçbir engel yok!

OKEY Nirvana ile Taklidini Değil Gerçeğini Yaşa

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!