Cinsellikte uyum ve haz için: Tantrik cinsellik

Cinsellikte uyum ve haz için : Tantrik
Cinsellikte uyum ve haz için : Tantrik

Tantra, en eski öğretilerden biri olmasına rağmen, Batı’da yeni yeni uygulanan; cinsellikten alınan zevki heyecan ve huzurla birleştirerek, hayat boyu sürecek bir mutluluğa dönüştüren bir öğreti. Modern hayatın stresi, korkuları ve telaşesi birçok ilişkiyi tehdit ederken; Tantra öğretilerinin amacı, kalbi ve duyguları serbest bırakarak, cinselliği özgürce ve olabildiğince uyumlu yaşamak.

Uplifers olarak daha önce Tantra’yı daha doğru uygulayabilmeniz için sunduğumuz önerilerden sonra, bugün; tantrik cinsellik uygulamalarıyla kadın ve erkeğin doruk noktasına ve çoklu orgazmlara nasıl ulaşabildiğini anlatacağız.

Tantrik cinsellik nedir?

Hindistan’da 6000 yıl kadar önce doğan Tantra, aydınlanmaya ulaşabilmek için cinselliğin reddedilmesini savunan dinlere karşı bir ayaklanma olarak ortaya çıkmış.

“Tantra”nın kelime anlamı ortaya koymak, genişletmek ve göstermek olarak açıklanıyor. Bu bağlamda, Tantrik cinsellik, öğretilerini, farkındalığı geliştirerek Shiva tarafından temsil edilen erkeğin ve Shakti tarafından temsil edilen kadının kutuplarını, uyumlu tek bir bütün haline getirmek için sunuyor.

Cinsellik, Batı toplumlarında çoğunlukla keyif aracı olarak görülürken, Tantra’da asıl hedeflenen şey, birlikte dönüşmek. Bunu yapmanın yolu ise, bireysel olarak orgazma ulaşmaya çalışmak yerine, partnerinizle tamamen bütünleşerek ona zevk vermekten geçiyor.

Küçük adımlarla başlayarak, kendinizi zamanla geliştirebileceğiniz Tantra uygulamaları, hem kendiniz hem de partneriniz için sonsuz ve yoğun bir haz sunuyor.

Erkekte çoklu orgazm

Tantra uzmanlarına göre hazzı arttırmak ve huzuru yakalayabilmek için önemli olan; ortak ve uyumlu bir enerji dalgasını yakalayarak, hazzın doruk noktasında gezinmek.

Tantra, boşalmayı ve orgazm olmayı birbirinden tamamen ayırırken; erkek vücudunun sahip olduğu “çoklu orgazm” yetisini ortaya çıkarıyor. Boşalmayı kontrol edebilmek, Tantrik cinsellik uygulayan çiftlerin, orgazmın enerjisini yakalayıp birlikte  geliştirebilmelerini sağlarken, bu uygulamayla erkekler çoklu “mini-orgazm”lar da deneyimleyebiliyor.

Erkekler için önerilen başlangıç uygulamaları şu şekilde;

Kegel egzersizleri: Kasık kemiklerinizden başlayarak kuyruk sokumuna kadar uzanan pubokoksijeal kaslar (PC), asıl cinsellik kaslarınız. Aynı zamanda idrarınızı tutmanıza yardımcı olan bu kasları yeterince geliştirerek boşalmayı durdurabilir ve sevişmeye devam edebilirsiniz. Kegel egzersizleri Pubokoksijeal kaslarınızı sıkıp gevşeterek, kaslar üzerindeki kontrolünüzü arttırmanıza olanak sağlıyor.

Nefesinizi düzenleyin: Cinsel birleşme esnasında rahat olmak, birçok erkek için oldukça zordur. Nefesinizi doğru kullanmak, sizi rahatlatacağı gibi, heyecanınızı da kontrol altında tutmanızı sağlayacaktır. Eğer boşalma anının geldiğini hissediyorsanız, yavaş ve derin bir nefes alarak, penisinizdeki enerjiyi vücudunuzun üst kısımlarına yönlendirmeye çalışın. Bu esnada partnerinizle beraber alacağınız derin nefesler, bir sonraki zevk dalgasını yakalamanıza yardımcı olacak ve birlikte yoğun haz ve mutluluğa ulaşmanızı sağlayacaktır.

Sakin olun: Cinsel enerjinizi doğru kullanabilmek için yapmanız gereken bir diğer şey, birleşme esnasında sakin hareket etmek ve uyarılmanın aşama aşama artmasına izin vermek. Pubokoksijeal kaslarınızı kontrol altında tutmak ve  küçük molalar vererek nefes egzersizlerinizi tekrarlamak,  heyecanınızı uzun süre korumanıza yardımcı olacaktır.

Cinsellikte uyum ve haz için : Tantrik
Cinsellikte uyum ve haz için : Tantrik

Kadın orgazmı

Yaygın bir deyişe göre, kadınların en güçlü cinsel organı beynidir. İstek, yerini kolaylıkla korku, suçluluk ve strese bırakabileceğinden; kadınların ihtiyacı olan asıl şey de, cinsel birleşme esnasında düşüncelere değil “hislere” yoğunlaşmaktır.

Klitoral uyarılma: Birçok kadın orgazma ulaşabilmek için klitoris ve labyanın (klitorisin etrafındaki dudaklar) uyarılmasına ihtiyaç duyar. Yumuşak ve sakin şekilde dokunuşlarla klitorisi uyarmak, cinsel hazzı büyük ölçüde arttırır. Bu noktada yapmanız gereken, doğru noktayı bulabilmesi için partnerinizi olumlu sözcüklerle yönlendirmek.

Kutsal nokta: Efsanevi Grafenberg Noktası (G-noktası), Tantra’da kutsal nokta olarak geçer. Vajina kanalının 5-8 santimetre kadar içinde bulunan bezelye büyüklüğündeki bu nokta, dalgalı bir yüzeye sahiptir. Bazı kadınlarda, G-noktasının uyarılması, güçlü orgazmlara ulaşılmasını sağlarken, boşalmalarına da yardımcı olur.

Tantrik felsefeye göre, bu eski teknikleri uygulayan çiftler, vücudun çakralarını ve enerji merkezlerini kullanarak, cinsel enerjilerini açığa çıkarabilir. Orgazmın enerjisini bu kanallarla yayarak, hislerinizi olumlamanız, uyumu ve mutluluğu tüm vücudunuzda hissetmeniz mümkün.

Tanra felsefesinde öğrenilecek çok şey olmasına rağmen, cinsel hayatını renklendirmek için küçük uygulamalarla başlayan çiftler; aralarındaki uyumu, aldıkları zevki ve samimiyetlerini arttıracak bir enerji yakalayabilir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!