Cilt lekelerine karşı Clinique Even Better koyu leke karşıtı çözüm serisi

 

Hiperpigmentasyon; UV ışınları, hormonal değişiklikler ve nem kaybı gibi nedenlerle ortaya çıkan ve kendini cilt renginde eşitsizlik, koyu lekeler ve güneş lekeleri olarak gösteren bir cilt problemidir. Çevresel faktörler, güneşin zararlı ışınları ve ilerleyen yaş gibi farklı nedenlerle hepimizin zaman zaman karşılaştığı bu problem, güneş ışınlarının kendini daha çok göstermesiyle beraber, artabilir.

Cildin kendini zararlı güneş ışınlarından korumak için ürettiği melanin de fazla salgılandığında, ciltte lekeler oluşturabiliyor. Yüzde, göz çevresinde, vücutta ve ellerde ortaya çıkan koyu lekeler, bilim insanları tarafından “ilk yaşlanma belirtisi” olarak kabul ediliyor.

Aslında, doğru yapılan cilt bakımı, bu sorunlardan korunmak mümkün. Clinique Even Better Koyu Leke Karşıtı Çözüm Serisi‘nin lekeler için geliştirdiği çözümler, eşit bir cilt tonuna, daha aydınlık ve daha cilde sahip olmamız için birçok seçenek sunuyor.

Cilt lekelerine karşı Clinique  çözüm serisi
Cilt lekelerine karşı Clinique çözüm serisi

Koyu lekelerin mucizevi şekilde kaybolduğunu hayal edin? Yapılan araştırmalar yalnız olmadığınızı gösteriyor.– Bugün Amerika’daki kadınların %25’i hiperpigmentasyon -yani eşit olmayan cilt tonu sorunu- yaşıyor.

Hiperpigmentasyonun pek çok nedeni olabilir: Akne lekeleri, yaşlanma lekeleri, hormonal değişiklikler ve nem kaybı gibi. Buna rağmen UV ışınlarının neden olduğu zarar bunlardan en önemlisi.

Yapılan detaylı araştırmalar gösteriyor ki korunmasız maruz kalınan UVB ve UVB ışınları koyu ve eşit olmayan bir ten rengine neden olan en önemli dış etken.

2008 yılında, Clinique Even Better Leke Karşıtı Çözüm Serisi, hiperpigmentasyon endişesi yaşayan kadınlara, cilt tonları ne olursa olsun sonuç odaklı çözümler sunmak için ortaya çıktı. Even Better Koyu Leke Karşıtı Çözüm Serisi, Clinique uzmanlarının çevresel etkenler ve güneş etkileri dolayısıyla hiperpigmentasyon endişesinin artacağını öngörmesi sonucunda yaratılmış ve etkileri klinik araştırmalarla kanıtlanmış bir seridir.

Cilt lekelerine karşı Clinique  çözüm serisi
Cilt lekelerine karşı Clinique çözüm serisi

Even Better Clinical Koyu Leke Serumu

Bu yeni bakım serumu koyu lekeleri, yaşlılık lekelerini ve yaşlılık sonucu oluşan renk farklılıklarını, güneşin cildimize yıllar boyu verdiği zararları, çevresel zararları ve akne lekelerinin izlerini gözle görülür şekilde azaltırken daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünümü de açığa çıkarır. Klinik testler, Even Better Clinical Koyu Leke Serumu’nun sektörde altın standartı temsil ettiği; reçeteli içerikle karşılaştırıldığında 4, 8 ve 12 haftada cilt rengini eşitlemede etkili olduğunu ispatlamıştır.

Even Better Clinical Koyu Leke Serumu’nun 12 hafta sonunda cilt renginde %58 düzelme sağladığı ispatlanmıştır.

Ürünün bir diğer farkı da diğer leke giderici ürünleri kullanamayacak kadar narin ciltler için hassas ve tahrişe neden olmayan bir bakım alternatifi sunmasıdır. Ayrıca ürün yazın, üzerine güneş koruması sürüldüğü takdirde rahatça kullanılabilir.

Even Better Cilt Tonu Düzenleyici Losyon SPF 20

Cilt lekelerine karşı Clinique  çözüm serisi
Cilt lekelerine karşı Clinique çözüm serisi

Even Better Cilt Tonu Düzenleyici Losyon SPF 20, Clinique’in kişiye özel cilt bakım felsefesine dayanarak, en çok satan serisine dahil olmuştur. Hafif ve yağsız içeriği sayesinde, özellikle karma ve yağlı cilt tipleri için üretilen bu ürün cilt tonunu düzenler ve eşit bir cilt tonu sağlar.

Koyu lekeler ve cilt tonu eşitsizliği ile savaşırken aynı zamanda hiperpigmentasyonun bir numaralı etmeni olan UVA/UVB ışınlarına karşı koruma sağlar.

Even Better Cilt Tonu Düzenleyici Losyon SPF 20 cildi anında aydınlatarak ve zamanla cilt tonu eşitsizliğini ortadan kaldırarak cilt tonunu düzenler. Koyu lekeleri hedef alan Even Better Cilt Tonu Düzenleyici Losyon SPF 20:

  • Ciltte fazla pigment oluşumunu engellerken, var olanları azaltır.
  • Yeni lekelerin oluşumunu önler.
  • Cilt yüzeyinde var olan koyu lekelerin görünümünü azaltarak daha eşit bir cilt tonu görünümü yaratır.
  • Melanin kalıntılarını arındırma sistemiyle süpürür ve temizler.

Even Better Cilt Tonu Düzenleyici Losyon SPF 20 aynı zamanda cilt bariyerini güçlendirir ve güneşin zararlı UVA/UVB ışınlarına karşı korur. Cilt bariyeri zayıfladığı zaman, çevresel etkenler cildi daha fazla irite eder ve fazla melanin üretimini tetikler. Cilt bariyerini iritanlara karşı güçlendirerek ileride oluşabilecek cilt tonu eşitsizliklerine karşı korunma sağlanır.

Even Better Cilt Tonu Eşitleyici Nemlendirici SPF 20

Cilt lekelerine karşı Clinique  çözüm serisi
Cilt lekelerine karşı Clinique çözüm serisi

Even Better Cilt Tonu Eşitleyici Nemlendirici SPF 20 özel formülüyle mevcut lekelerle savaşırken yenilerinin oluşumunu önlemeye de yardımcı olur.

Even Better Koyu Leke Serumu ve Even Better Fondöten SPF 15’in ardından seriye eklenen bu yeni ürün, cildi 3:1 koruma oranıyla zararlı UV ışınlarına karşı korurken aynı zamanda lekelerin görünümünü azaltır, yenilerinin oluşumunu önler ve cildi nemlendirir.

Ürünün C Vitamini, Maya, elma özü, Linoleik asit gibi özel içeriklerden oluşan çok amaçlı formülü, ciltteki lekelerin görünümünü azaltır, yeni lekelerin oluşumunu önler ve cilde daha eşit bir ten rengi sağlar.

ŸCilt bariyerini güçlendirerek cildi UV ışınlarına ve diğer çevresel etkenlere karşı korur.Bu şekilde yeni lekelerin oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Anında, gün boyu kalıcı nem sağlar.

Tüm Clinique ürünleri alerji testinden geçmiştir. 100% parfümsüzdür. Yağsızdır. Dermatologlar tarafından test edilmiştir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!