Caz Portreleri: Portre sanatçısı Muhsin Akgün 24. İstanbul Caz Festivali’ne katılan sanatçıları fotoğrafladı

4-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen 24. İstanbul Caz Festivaline katılan birbirinden renkli sanatçıların portrelerini fotoğraf sanatçısı Muhsin Akgün “Caz Portreleri” başlığı ile iPhone 7 Plus ile çekti.

Muhsin Akgün yaptığı çekimi şu sözlerle dile getirdi: “Tüm çekimlerin öncesi ve sonrası için söyleyebileceğim ortak durum, çektiğim tüm sanatçıların sonuçları görmesiyle birlikte yüzlerinde beliren memnuniyet ifadesiydi. Özellikle derinlik efektinin oluşturduğu atmosfer onları çok etkiledi.” 

iPhone’un portre modunu kullanarak mükemmel aile fotoğrafları çekmek için 6 ipucu:

  1. Yeni Portre modunu kullanmak için Kamera’yı başlatın ve “Portre”yi seçin.
  2. Portre modu, kamerayla subje arasındaki ideal uzaklığın belirlenmesi ve aydınlatmanın doğru olup olmadığı dahil olmak üzere derinlik efektinin canlı önizlemesiyle birlikte gerçek zamanlı yönlendirmeler sağlar.
  3. Subjeniz arka plandan ne kadar uzaktaysa, alan derinliği o kadar vurgulu olur. Kalabalık arka planların önünde çekim yapmak da hoş bir efekt yaratır.
  4. Birden fazla kişinin fotoğrafını çekiyorsanız, subjenin net kalmasını sağlamak için aynı düzlemde durmaya ve subjeleri 3 kişiden az tutmaya dikkat edin.
  5. Eğer çocuk fotoğrafı çekiyorsanız, onların hareketsiz durmalarını sağlamaya çalışın.
  6. Fotoğrafçının da fotoğrafa dahil olabilmesi için 3 veya 10 saniyelik zamanlayıcılar ayarlayın.