Çayırdan balçığa, mağaradan asfalta: Kapadokya’da unutulmaz bir bisiklet turu

Tatiller vardır bir de unutulmaz tatiller vardır. UserRides ile katıldığım Kapadokya turu unutulmaz tatillerden biri oldu benim için. Bu bölgeyi daha önce birkaç kere ziyaret etmiş olmama rağmen bisikletlerle yaptığımız tur Kapadokya’nın bambaşka güzelliklerini görmemizi sağladı.

Sportif olarak gayet doyurucu, nabzımızın hiç düşmediği, eforlu, heyecan dolu parkurlarda muhteşem manzaralar gördük. Bir tekerin görebileceği tüm arazi şartlarını tek bir organizasyonda görmek bambaşka bir keyifti benim için. Çayır, orman, dere yatağı, akarsu, balçık, kum kaya, mağara içi, üzüm bağı, asfalt ve dikenler!!!

Tur tamamen sportif odaklı olduğu için ekip oldukça hazırlıklı ve donanımlıydı. Tekerlerimiz defalarca patlamasına rağmen hızlıca müdahale edildi ve ufak bir aranın ardından sorunsuz bir şekilde yolumuza devam edebildik.

Teknik olarak zorlayıcı parkurlara girmeden evvel 5 dakikalık kısa bir bilgilendirme yapıldı; o arazi şartlarında nasıl bir sürüş yapmamız gerektiği ve arazinin gerektirdiği diğer detaylar hakkında bilgilendirildik. Bu sayede çok değerli bilgiler de öğrenmiş olduk. Tur esnasında herhangi bir kaza yaşamadık ama herhangi bir kazaya karşı ilk yardım ekipmanı da hazırdı.

Rehberimiz sadece bisiklet konusunda uzman değil, bölgenin tarihi ve jeolojik yapısına da hakim bir rehberdi. Rota üzerinde yer alan ilginç noktalarda bölgenin ya da eserin özellikleri ve tarihi hakkında bilgiler paylaştı. Nabız düşürürken bir yandan da bölge hakkında yeni şeyler öğrendik.

Konakladığımız otel ve personeli 5 yıldız. Odalar hem çok konforlu, hem de personel oldukça güler yüzlüydü.

Ali User gördüğüm en misafirperver organizatörlerden biri. Çok kısa süre içerisinde turistik bir organizasyondan ziyade uzun süredir arkadaş olduğunuz bir grup ile gezdiğiniz hissine kapılıyorsunuz. Bu pek sık rastlanan bir şey değil.

MTB meraklılarına kesinlikle tavsiye edeceğim bir organizasyon, yaşadığımız heyecan ve keyif dolu Kapadokya turu için Ali bey ve ekibine tekrar teşekkür ederim.

   

Yazan: Ömer Meral

İlginizi çekebilir: Yeşil ve mavi bir macera: Datça’yı bisikletle keşif

Ali User UserRides Keyifli Turlar Organizatörü
Bundan birkaç sene önce Norveç’te bir arkadaşımı ziyaretteydim. O akşam, gel seni güzel bir restorana götüreyim dedi. Sokağa çıktık, sokağın köşesindeki kiralık bisikletlerden, cebinden ... Devam