Çayını, gününü, hayatını, dünyayı #Yeşillendir: Hayatına daha çok yeşil eklemek için 8 neden ve yaşamını yeşillendirecek öneriler

Yeşil denildiğinde aklınıza neler geliyor? Doğanın rengi olan yeşil, aynı zamanda doğallığı, canlılığı ve yeni başlangıçları temsil eden yenileyici ve uyumlu bir renk. Yeşil aynı zamanda sakinleştirici, dinginlik ve huzur verici etkileriyle de dekorasyondan modaya pek çok alanda sık sık kullanılıyor. Çünkü yeşil bulunduğu her yeri güzelleştiriyor, iyi hissettiriyor, huzur ve pozitif enerji  veriyor. Kısacası yeşil, insana her zaman iyi geliyor.

Yeşilin enerjisini hayatınıza dahil etmek ve bu özel rengin canlandırıcı, yenileyici, destekleyici ve enerji verici tüm etkilerinden yararlanmak için pek çok farklı yöntem mevcut. İşte hayatınızı yeşillendirmek için pratik ve etkili öneriler:

Öğünlerini yeşillendir

Yeşil sebze-meyveler ve ve özellikle koyu yeşil yapraklı bitkiler antioksidan, vitamin ve mineral içerikleriyle sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazlarından. Beslenmenizi yeşillendirmek için, özellikle C vitamini ve antioksidan bakımından oldukça zengin bu sebzeleri beslenme planınıza eklemeyi ihmal etmeyin. Sebzeleri yemek olarak tüketmenin yanı sıra, salatalarınıza ya da smoothielerinize ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Her gün 1 kupa yeşil çay ile diyetini #yeşillendir, hafif hisset! Yeşil çayın yağ yakımını hızlandıran etkisi ve güçlü antioksidan içeriği arınmanıza, yenilenmenize ve hafiflemenize yardımcı olur.

Dünyayı yeşillendir

Ağaç dikmek, su tüketimini azaltmak ve sınırlı kaynakların kullanımında tasarruf etmek, dünyayı korumanın etkili yöntemleri arasında. Yaşadığımız dünyayı yeşillendirmenin yollarından bir diğeri de sürdürülebilir yaşam pratiklerini hayatımıza dahil etmek. Evinizde çöp ve atıkları ayırmak, geri dönüşüm yapmak, plastik kullanımını azaltmak, sıfır atık yaşamı denemek ve ihtiyacınız olan kadarını tüketmek gibi basit yöntemlerle büyük etkiler yaratmanız mümkün. 

Dünyanı yeşillendir

Huzuru doğada bulanlar burada mı? Yapılan araştırmalar, doğada zaman geçirmenin huzur verici ve sakinleştirici etkisini destekliyor. Oksijen deposu olan ormanlar ciğerlerimizi temizlemekle kalmıyor, enerjimizi de yeniliyor. Hayatınızı yeşillendirmek için ara sıra da olsa şehirden uzaklaşıp kendinizi doğanın kollarına bırakabilir ya da evinizin yakınlarındaki bir parkta uzun yürüyüşler yaparak sağlık ve enerji depolayabilirsiniz.

Zihnini yeşillendir

Düzenli meditasyon yapmanın zihin ve ruh sağlığımız üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmez… Meditasyon yapmak stresi azaltır, farkındalığınızı artırır, hem kendinizle hem de çevrenizdekilerle daha güçlü bir bağ kurmanızı sağlar, kendinizi gözlemleyerek duygularınızı anlamanıza ve düzenlemenize yardımcı olur, zihninizi daha etkili kullanmanızı sağlayarak üretkenliği artırır.

Her gün 1 kupa yeşil çay ile zihnini #yeşillendir, sakin kal! Yeşil çayın L-teanin içeriği, kan basıncını düşürürken beyindeki dopamin seviyesini de artırarak daha mutlu hissetmenize yardımcı olur.

Evini yeşillendir

Bitkiler, doğanın enerjisini evimize taşımanın en keyifli yollarından biri. Düzenli olarak suladığınız, toprağını değiştirdiğiniz ve ilgi gösterdiğiniz bitkilerin büyüyüp serpildiğini görmek, oldukça büyük bir mutluluk kaynağı! 

Hayatını yeşillendir

Yeşilin enerjisinden faydalanmanın yollarından biri de, dekorasyon tercihlerimizde yeşile yer açmak. Yeşilin yatıştırıcı ve dingin enerjisinden faydalanmak için ev dekorasyonunuzda yeşilin farklı tonlarını tercih edebilir, dengeleyici bir etki için odanızın bir duvarını sevdiğiniz bir yeşil tonuna boyayabilir, bolluk ve bereket için yeşil aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Cilt bakımını yeşillendir

Günlük rutinimizin olmazsa olmazlarından kişisel bakımımızı da yeşillendirmek mümkün. Paraben, SLS, silikon gibi bileşenleri içermeyen, mümkünse plastik ambalajsız bakım ürünlerine yönelerek hem cildinize hem de doğaya dost tercihler yapabilirsiniz.

Her gün 1 kupa yeşil çay ile cilt bakımını #yeşillendir, güzel hisset! Yeşil çay, antioksidan içeriğinin yanı sıra UV ışınlarına karşı koruyucu etkisiyle de cildinizin sağlığını ve güzelliğini destekler.

Doğadan Yeşil Çay ile #gününüyeşillendir

Doğadan, yeşil çayı sevdiren yeşil çay lezzetleri ile günün her anını yeşillendiriyor. Her gün 1 kupa yeşil çay ile toplantıyı, çay keyfini, spor sonrasını, ara öğünleri, ders çalışmayı hatta cilt bakımını yeşillendirerek kendine iyi bakmanın ve iyi hissetmenin mümkün olduğunu söyleyen Doğadan, yeşil çayı sevdiren lezzetlerini de ön plana çıkarıyor.

Hayatınızı yeşillendirmeye bugünden başlamak için Doğadan Yeşil Çay serisi ile tanışın.

 

Bu içerik Doğadan katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement