Carrie Bradshaw 52 yaşında!

Sarah Jessica Parker 2 gün önce 52 yaşına girdi. Tüm dünyadan SJP fanları, sosyal medya hesaplarından doğum gününü kutladı. Tabii ki ben de. Daha önce de yazmıştım. Sarah Jessica Parker şu dünyada tanışmak istediğim tek ünlü insan. Onunla oturup şöyle iki sohbet etmek, ilişki tavsiyeleri almak bir de aksesuarlarını karıştırmak isterim. Çünkü o benim kötü gün dostum, en mutlu anlarımı yıllardır paylaştığım Carrie Bradshaw.

Bu yazıda Carrie Bradshaw’un en beğendiğim kostümleri var. İşte tüm zamanların en stil sahibi dizi karakteri Carrie Bradshaw ve en etkileyici kostümleri…

Basic ve nude

Carrie Bradshaw karakteri genel hatlarıyla maksimalist bir karakter. Genelde onu düz siyah bir elbise ve altında topuklu ayakkabılarla görmeyiz. Fakat bu Carrie Bradshaw’’un kendime en yakın hissettiğim görüntüsü. Uzun kıvırcık saçlar, birden fazla kez kullandığı aviator gözlükleri, füme rengi, mini dar bir elbise, nude ayakkabılar ve nude çanta.

Abu Dabi’de bir Carrie

Sex and the city the movie 2’de Carrie Abu Dabi’de souk adı verilen çarşılardan birinde bu kıyafetiyle alışveriş yapııyor. Bu kıyafet o kadar Carrie Bradshaw ki. Bir kere hiçbir zaman gözümüze sokulmayan ama hep içten içten hissettirilen lüks tasarım zevkini.Sloganlı Dior t-shirtüyle vurgulanmış. Altında Carrie Bradshaw’un bir nevi imzası gibi olan kabarık eteklerinden var. Çarşı da gezse, pazar da gezse altında mutlaka bantlı topuklularını görüyoruz ki bunlar da çoğu zaman kolaya kaçılan simple topuklu ayakkabılardan olmaz. Elinde muhtemelen Abu Dabi’den alınmış oryantalist bir çanta. Herhangi bir kıyafet Ortadoğu’daki Carrie Bradshaw’a daha uygun olabilir miydi?

Manolo Blahnik aşkına

Bu sahne dizinin final bölümünün son sahnelerinden biri. Carrie Mr.Big’e kavuşmuş, Newyork’a kavuşmuş, sevdiklerine kavuşmuş. Daha ne ister ki?

Bir çift yeni Manolo Blahnik belki. Onu da elindeki poşette görüyoruz. Yine biz normal insanlar için karmaşa, Carrie Bradshaw için normalliği ifade eden bir kıyafet renkler, desenler, hacimler ve dokular var. Ama Carrie Bradshaw stili de tam olarak bunların mükemmel uyumu demek. Ayağındaki ayakkabı modeli en sevdiğim topuklu ayakkabı. Bir Marilyn Monroe’ya bir de Sarah Jessica Parker’a çok yakışır.

Veda partisi

Sex and the City 4.Sezon Final bölümü. Mr.Big şehri terkeder ve Carrie’yle vedalaşır. Carrie onu bu kusursuz görüntüsüyle uğurlar. Kısa saçları, smokey makyajı, dantelli babydoll elbisesi ve pembe muhteşem ayakkabıları.

Spor şortun altına bir çift topuklu alır mıydınız?

Carrie’nin Mr.Big’le gizli buluşması esnasında Aidan’ın köpeğini kaybettiği sahne. New York sokaklarında beyaz t-shirt, mini spor şortu ve topuklu ayakkabılarıyla Pete’in peşinden koşuyor, görenleri de kusursuz fiziği ve cesur stylingine hayran bırakıyor.

Kat kat en yükseğe

SATC the movie 1,Carrie Bradshaw stilinin doruk noktasına ulaştığı anlardan biri. Bu sefer renkler karıştırılmamış, onun yerine karışık bir geometrinin mükemmel sonucu var. Barok desenli mini elbisenin üstüne,çizgi t-shirt, altında dizüstü çorap ve bilekte biten bootieler. Üstüne ince pamuklu bir hırka ve elinde oversized Prada portföy çantası.

Paris’te bir Amerikalı

Carrie Bradshaw’un bu kıyafetinden sonra kendime hemen bir kırmızı şemsiye aldığımı hatırlıyorum. Fakat maalesef iş şemsiyede bitmiyor. Carrie bu sahnelerde Petrovsky’nin peşinden gittiği Paris’te. Yalnız, mutsuz fakat kusursuz bir parizyen.

Minik Dior çantası, şık broşu, paltosunun beyaz manşetleri ve 50’ler esintili elbisesiyle kusursuz stilin ipuçlarını  veriyor. Neyse ki bölüm sonunda Big onu Paris’te bulup evine götürdü de o zaman için hepimiz onlarla mutlu olduk.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam