Büyülü bir lezzet yolculuğu yaşa: Evde gurme çay deneyimi

Keyif denildiğinde pek çoğumuzun aklına gelen ilk şeylerden biri, çay. Çünkü çay içmek, mola vermek, rahatlamak, sohbet etmek gibi günün tatlı anlarıyla özdeşleştirdiğimiz, keyifli ve bir o kadar da lezzetli bir aktivite. Hele bir de kokusu ve tadıyla bizi bambaşka bir yolculuğa çıkaran bir deneyim yaşıyorsak…

Çayın “büyülü” hikayesi

Bundan 4.500- 5.000 yıl önce Çin imparatorunun kaynatılan suyuna çay yaprağı düştüğünde kimse böylesine değerli bir içecek ortaya çıkacağını tahmin edemezdi. İmparatorun, tadına baktıktan sonra hissettiği tazelenme ve enerji, bu bitkinin dünya üzerindeki yaşam döngüsünü değiştirdi. Önceleri Çin’de imparatora, yüksek rütbe ve mevki sahiplerine verilen değerin bir parçası olmaya başlayan çay, zamanla Budist rahipler ve keşişlerin kendilerini canlı tutmak için kullandıkları, meditasyonlarının önemli bir parçası haline geldi. İmparatorlar, halkın bu şifa kaynağı içecekten yararlanmaları için çaya büyük önem verdiler. Böylelikle çay kimi zaman insanların günlük yaşamında sıklıkla ve severek tükettiği bir içecek, kimi zaman da özenle toplanmış, işlenmiş ve belirli bir ritüelle servis edilmiş değerli bir iksir oldu.

Çay, bildiğimiz demleme formatının oluşmasından önce farklı üretim ve demleme şekilleriyle evrildi. Song Hanedanı zamanında çay şimdiki formunu bulmaya başladı. Yaprak formunda demleme ile çayın taze ve aromatik tatlarının daha fazla hissedilmesi; kullanılan farklı yöntemler sayesinde 100’lerce farklı tipte çayın üretilmesi sağlandı.

Çin’de çay tek başına ritüeli tamamlamaz. Kullanılan suyun niteliği, ekipmanların ısısı, temizliği, hangi malzemeden yapıldığı, çok değerli ve belirli bir dengededir. Keşişler ve gezginler sayesinde Japonya’ya da taşınan çay, bu kültürde sadece bir içecek olarak düşünülemez; günlük yaşamın değerli bir parçasıdır ve çay seremonileri ile yüceltilir.

Büyülü bir lezzet yolculuğu için: Doğadan Büyülü Bohça Serisi

Yenilenen Büyülü serisinde dünyanın farklı bölgelerinden çay çeşitlerini, lezzetli meyve ve baharatlarla harmanlayan Doğadan, evinizdeki çay deneyimini eşsiz bir yolculuğa dönüştürüyor. Doğadan Büyülü Bohça serisinde yer alan ve çay keyfinizi büyülü bir deneyime dönüştürecek lezzetler neler mi?

Yeşil Çay Sakura

Antioksidan kaynağı yeşil çayın, sakura’nın çiçeksi notlarıyla harmanlandığı, yepyeni bir deneyim.

Beyaz Çay Kavunlu

Nadide beyaz çay yapraklarının, kavun notlarıyla buluştuğu, yumuşak içimli lezzet.

Oolong Mango Hindistan Cevizi

Oolong çayının tropikal tatlarla harmanlanan fındıksı aromasıyla büyülü bir lezzet yolculuğu.

Büyülü Bohça serisi, yeni lezzetlerin yanı sıra, yıllardır sevilerek tüketilen Masala Chai, Rooibos Vanilya ve Earl Grey lezzetlerini bizlerle buluşturmaya devam ediyor.

Masala Chai

Üst siyah çay yapraklarının, Hint baharatlarıyla sihirli kombinasyonu.

Rooibos Vanilya

Güney Afrika’nın kızıl büyüsü Rooibos’un, vanilya ile nefis buluşması. Çayda yumuşak içimli ve tatlı lezzetleri sevenlerin favorisi.

Earl Grey

Üst siyah çay yapraklarının, nefis bergamot aromasıyla eşsiz uyumu.

Yenilenen Büyülü Bohça Serisini şimdi keşfedin

Siz de büyülü bir lezzet yolculuğuna çıkmak, evdeki çay deneyimini gurme hale getirmek ve hatta çay meditasyonu ile uzak diyarlara yolculuğa çıkmak için Doğadan’ın yenilenen Büyülü Bohça serisi ile tanışın.

Büyülü Bohça serisi bohçayı pratik bir şekilde sıkmaya yardımcı etiketi ve çayı gösteren özel şeffaf bohçasının yanı sıra iri kesim bitki ve meyve parçalarıyla lezzet deneyimini de artırıyor. Doğada çözünebilir, bitkisel içerikli şeffaf bohçası ve dış jelatinsiz yeni ambalajı ile ise daha yeşil bir dünya için doğadan doğaya %100 dönüşüm sağlıyor.

Doğadan Büyülü Bohça serisine ulaşmak için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement