Büyüleyici güzelliğe sahip dünyaca ünlü bahçeler

Bahar artık dünyanın birçok bölgesinde kendini göstermeye başladı ya da bazı yerlere bahar yağmurları sayesinde geleceğini müjdeliyor.

Hazır hepimiz bahar moduna girmişken, Mansion Global, alıcısını bekleyen birbirinden muhteşem 5 bahçeyi sizler için derledi. Bu bahçeler, İngiliz bahçesinden 5000’den fazla açelyanın bulunduğu bahçelere kadar geniş bir yelpazede olup türlü türlü çiçeklerle bizlere görsel şölen yaşatıyor. İşte size hemen orada olma isteği uyandıracak 5 bahçe tasarımı:

San Casciano In Val Di Pesa, Toskana, İtalya

italya
San Casciano In Val Di Pesa – İtalya

13.yy’dan günümüze ulaşmış olan Chianti Classico Rennaissance villası, tarihle günümüz arasında adeta bir köprü görevi görüyor. Önceleri rahibeler manastırı, yakın geçmişte ise ünlü Hollandalı ressam Karel Appel’in evi olan bu yer, 4.047 hektar üzerinde kurulmuş sakin ve deniz kenarı bir ortamda bulunuyor. Arazide birbiriyle bağlantısı bulunan birçok bahçe bulunuyor ve bu bahçeler ağaçlardan çitlerle birbirinden ayrılıyor. Bu göz alıcı bahçenin fiyatı ise 19.5 milyon dolar.

Great Neck, New York

newyork
Great Neck – New York

3.2376 hektarlık araziye kurulan 3 rezidansın bahçesinin çok büyük olmayacağını düşünebilirsiniz. Ancak bu durum, New York’ta yer alan Great Neck için geçerli değil. Şehre oldukça yakın olan Great Neck, 3 tane harika su çeşmesi sayesinde ilgi odağı olmaya devam ediyor. Burayı satın almak isterseniz 100 milyon doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Escarpment Estates, Kanada

kanada
Escarpment Estates – Kanada

Her bahçenin adından söz edilmesi için 3 tane su çeşmesine sahip olması gerekmiyor. Arthur P. Fishman tarafından dizayn edilen Fransız Köşkü, Canadian Rockies sıradağının doğusunda bulunuyor. Ziyaretçileri karşılayan antika su çeşmesi New Orleans’taki Katrina kasırgası sonrası açık arttırmayla satın alınıp buraya getirilmiş. Yüzlerce gül çalılığı bulunan bahçeyi ve inanılmaz bir manzaraya sahip balkonu ziyaret ettiğinizde, gerçekten de dünya üzerinde daha etkileyici bir yer olamayacağını düşünüyorsunuz.

İlgili yazı: Büyülü fotoğraflarıyla Japonya’nın ünlü kiraz çiçekleri

Emerald Lake Estate,Teksas

bahçe teksas
Emerald Lake Estate – Teksas

Teksas’ta bulun 74 hektarlık arazinin Akdeniz tarzı dizayn edilmiş evi çok gösterişli olmasa da, Japon bahçesi ve 5000’den fazla açelyanın bulunduğu botanik bahçesiyle gerçekten göz kamaştırıyor ve 18.7 milyon dolarlık fiyatıyla da dikkat çekiyor. Arazinin şu anki sahipleri bahçeleriyle o kadar övünüyorlar ki, yerel bahçe kulüplerine ‘Açelya Yürüyüşü’ adlı etkinlik için bahçelerini açıp her yıl sergiliyorlar.

The Abbotswood Estate, Gloucestershire, İngiltere

ingiltere
The Abbotswood Estate – İngiltere

Yukarıda fotoğrafını gördüğünüz İngiliz Bahçesi kadar sessiz ve sakin bir yer bulmanız oldukça zordur. Bu geleneksel mülk o kadar popüler ki, 2015 yılında David-Victoria Beckham çiftinin bu araziyi 38 milyon dolara satın alacaklarına dair dedikodular bile çıkmış, ancak bu gerçekleşmemiş. İçerisinde 13 çiftlik evi ve 1 kulübenin bulunduğu arazi, eşsiz bahçesiyle tanınıyor.

Kaynak:

mansionglobal.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!