Burçlara göre cilt bakımı: Hangi burç nasıl bir cilt bakım rutinine sahip olmalı?

Kişiliğinizi yansıtan, iç dünyanızla ilgili önemli ipuçları barındıran ve beklentilerinizi şekillendiren burç özelliklerinizin kişisel bakımla ilgili alışkanlıklarınızı da belirlediğini biliyor muydunuz? Yaşam tarzınızla, zevklerinizle ya da tercihlerinizle uyumlu cilt bakım uygulamaları, cildinizin ihtiyaçlarını daha iyi anlayıp karakterinize ve alışkanlıklarınıza uygun bir cilt bakım rutini oluşturmanıza yardımcı olabilir. Karakterinizin ve kişiliğinizin bir yansıması olan dış görünüşünüzü burcunuzun yansıttığı karakter özelliklerini temsil edecek şekilde iyileştirmek, kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlamanın yanı sıra; her gün hiç zorlanmadan, sıkılmadan, yorulmadan, bunalmadan cildinizin ihtiyaçlarına destek olmanızı sağlayacak.

Burcunuzun karakter özelliklerini yansıtan, alışkanlıklarınıza, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize en uygun olabilecek cilt bakım önerilerini ve pratik ipuçlarını sizler için bir araya getirdik.

Koç Burcu 

Her konuda sabırsız olan ve hızlı sonuç almak isteyen Koç burçları, söz konusu cilt bakımı olduğunda da pratik ve aynı anda birden fazla ihtiyacı karşılamaya yönelik uygulamalardan hoşlanırlar. Nemlendirme, gözenek küçültme, lekelerle savaşma, temizleme, cildi ölü derilerden arındırma gibi farklı hedefler için ayrı ayrı ürün kullanmaktansa tek başına 2-3 ürünün işini yapabilen cilt bakım ürünleri ve uygulamaları, her konuda maksimum verim almayı hedefleyen Koç burçlarının cilt bakım rutinlerinin olmazsa olmazıdır.

Öneri: Ön yüzeyinde bulunan silikon kıllar sayesinde cildi ölü derilerden ve kirlerden arındıran, arka yüzeyindeki T-Sonic titreşimlerle birlikte çalışan dalga şeklindeki özel tasarımıyla sıkılaştırıcı masaj özelliği sunan FOREO LUNA 3 ihtiyaç duyduğu tüm uygulamaları tek seferde gerçekleştirmek isteyen Koç burcunun cilt bakım rutininin vazgeçilmezi olacak. 

Boğa Burcu

Boğa burçları son derece kararlı kişilikleriyle bilinirler. Bu nedenle çok meşgul olsalar bile düzenli bir cilt bakım rutinine sahip olmak ve bu rutini sürdürmek Boğa burcunun karakteriyle en iyi uyum sağlayacak cilt bakım pratiklerinden biri olacaktır. Boğa burcunun cildi derinlemesine temizleyerek başlayan cilt bakım rutini, cildinin ihtiyaçlarına o an için en uygun olacak farklı maskeler ve bakımlar uygulayarak devam eder. 

Öneri: Her konuda olduğu gibi cilt bakımında da düzenden ve tutarlılıktan ödün vermeyen Boğa burçları düzenli kullanımla yüz hatlarında gözle görülür bir toparlanma sağlayan FOREO BEAR’ı cilt bakım rutinlerine ekleyebilirler. Haftada en az 4-5 kez düzenli kullanımla 6 haftada kontür çizgilerini belirginleştiren, ciltteki sarkmaları iyileştiren, cildi toparlayan ve yüz kaslarını sıkılaştıran mikro akım teknolojisine sahip BEAR, T-Sonic titreşimler yardımıyla ise kan dolaşımının hızlanmasına, bu yolla yeni hücre üretiminin desteklenmesine ve cilt bakımında kullanılan ürünlerin emilimini kolaylaştırarak maksimum fayda sağlanmasına yardımcı oluyor.

İkizler Burcu

Uyumlu ve esnek bir karaktere sahip olan İkizler burcu, yaşamında gerçekleşen değişimlere hızlıca adapte olabilir, yeni ortamlara anında uyum sağlayabilir ve bu nedenle yaşamın her alanında sürekli bir değişim ve yenilik arayışındadır. Esneklikten hoşlanan İkizler burçları, cilt bakımında da katı kuralları ve rutinleri pek sevmezken, en az kendisi kadar esnek olabilen cilt bakım uygulamalarının arayışına girebilir. Minimum adımla maksimum faydayı almak, bazı günler cilt bakımını es geçmek, ancak canı istediğinde de tepeden tırnağa kapsamlı bakımlarla kendisini şımartmak İkizler burcunu en mutlu edecek cilt bakım önerisi olacaktır.

Öneri: Farklı şeyler denemeyi seven İkizler burcu; arındırma, nemlendirme, aydınlatma, leke görünümünü azaltma, gözenek sıkılaştırma ve yaşlanma belirtilerini azaltma özellikleri sunan farklı maske türleriyle kullanılabilen FOREO UFO 2 ile günlük bakımını değişken ruh haline göre çeşitlendirebilir. Yüz bakım terapisi cihazı UFO 2 aktif bileşenlerin ciltteki etkisini artırmak için anında ısıtma (termoterapi), şişkinliği azaltmak ve gözenekleri küçültmek için hızlı soğutma (kriyoterapi), ciltte farklı faydaları ve etkileri bulunan tam spektrumlu LED ışıklar ve nazikçe masaj yaparak ürünlerin ciltteki emilimini arttıran T- Sonic titreşimler ile ev konforunda profesyonel bir cilt bakım deneyimi sunuyor. UFO 2’de bulunan tam spektrumlu LED ışıklardan kırmızı led ışık kolajen üretimininin desteklenmesine, mavi led ışık kan akışını tetikleyerek, daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü elde etmenize, yeşil led ışıksa cilt tonu eşitsizliklerinin düzenlenmesine yardımcı oluyor. 

Yengeç Burcu 

Aşırı duygusal, hassas ve bir o kadar da seçici bir karaktere sahip olan Yengeç burçları, stresten arınmak için boş vakitlerini mümkün olabildiğince rahatlayabilecekleri aktivitelerle doldurmaya çalışırlar. Bu nedenle yoğun ve stresli bir günün ardından rahatlatıcı bir cilt bakımı rutiniyle stresten uzaklaşmak her zaman öncelikleri olacaktır. Stresten arınmalarına ve ciltleriyle birlikte tüm bedenlerini rahatlatmalarına yardımcı olacak bir cilt bakımı, Yengeç burçlarını mutlu edebilir.

Öneri: Doğanın en güçlü antioksidan kaynaklarından biri olan yeşil çay ile gerilmiş cildi yatıştıran ve düzenleyen, mat görüntüyü canlandıran, ciltteki ton eşitsizliklerini düzenleyen,  şişkinliği ve gözenek görünümünü azaltan UFO 2 Green-Tea bakımı hassas ve strese yatkın Yengeç burçlarına oldukça iyi gelecektir. Green Tea – Arındırıcı maske bakımını uygularken aktive olan UFO2’nin yeşil LED ışığı, mat görüntüyü canlandırmaya ve ciltteki ton eşitsizliklerini düzenlemeye yardımcı olurken, mavi LED ışık kan akışını tetikleyerek, daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Cilde uygulanan bakım ürünlerinin emilimini artıran ısıtma terapisi ve ciltteki şişkinliği ve gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı soğutma terapisinin yanı sıra, T-Sonic titreşimlerle cilde masaj yapan Green-Tea bakımı hassas ve strese yatkın Yengeç burçlarının sadece 2 dakika içinde rahatlamasını sağlayabilir.

Aslan Burcu

Gösterişli ve ilgi çekmeyi seven Aslan burçları için özgüvenli bir görünüş ve sağlıkla ışıldayan bir cilt her şeyden önemlidir. Cilt bakımına neredeyse tüm burçlardan daha fazla zaman ve emek harcayan Aslan burçları kapsamlı ve çok adımlı cilt bakım uygulamalarına bayılırlar. Çift fazlı temizlik, cildi canlandıran esanslar, tonikler, serumlar, maskeler ve destekleyici cilt bakım cihazlarıyla hiç üşenmeden, saatlerce kendilerine bakım yapabilirler.

Öneri: Kapsamlı bir cilt bakımından hoşlanan Aslan burçları FOREO LUNA 3 ile ciltlerini temizledikten sonra Make My Day gündüz bakımı ve Call It A Night gece bakımlarını UFO 2 cihazlarıyla birlikte uygulayarak günün her saatinde canlı ve taze bir cilt görünümle dikkatleri üstlerine çekebilirler.

Başak Burcu

Son derece mükemmeliyetçi, titiz, özenli ve ayrıntıcı olan Başak burçları; en az kendileri kadar titiz ve beklentilerini karşılayacak bir cilt bakım rutinine sahip olmalıdır. Düzenli ve titiz Başak burçları için düzenli olarak kullanılması gereken tüm ürünler, karakterleriyle mükemmel uyum sağlayacak ve cilt bakımından en etkili sonuçları almalarını sağlayacaktır.

Öneri: Tıpkı düzenli uygulanan bir yüz egzersizi gibi, yüzdeki sarkmaları toparlamaya ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı FOREO BEAR mikro akım cihazı; titiz ve özenli karakterleriyle dikkat çeken ve cilt bakım rutininde de düzenli olmayı seven Başak burçlarının ciltleriyle ilgili muhteşem sonuçlar elde etmesini sağlayabilir. 

Terazi Burcu

Flörtöz, romantik, hatta biraz da çapkın karakterleri sayesinde bulundukları her ortamda tüm dikkatleri bir anda kendi üstlerine çekmeleriyle öne çıkan Terazi burçları, cilt bakım rutinlerinde de kusursuz, sağlıklı, ışıltılı ve aydınlık görünen bir cilde sahip olmayı hedeflerler. Dışarı verdikleri enerjinin cildinden de yansımasını isteyen Terazi burçları için ciltteki renk eşitsizliklerini gideren, aydınlatan, dolgun ve genç gösteren içerikler olmazsa olmazdır.

Öneri: Işıldamayı seven Terazi burçları, cansız ve matlaşmış cildi gözle görülür şekilde aydınlatan ve canlandıran, cilt tonunu eşitleyen, cilde daha sağlıklı bir parlaklık kazandırmak için cilt ışıltısını artıran FOREO UFO 2 ile kullanılan Glow Addict maske bakımı ile çekiciliklerini beklentilerinin de üstüne taşıyabilirler.

Akrep Burcu

Son derece kararlı olmalarının yanı sıra rutinlerine ve kendi kurallarına da sıkı sıkıya bağlı olan Akrep burçları, bu kararlı yapılarını cilt bakımında da sürdürdüklerinde harika sonuçlar elde edebilirler. Ancak düzenli kullanıldığında etkilerini gösteren asit içerikli serumlar veya yüz hatlarını belirginleştiren ve toparlayan cilt bakım cihazları Akrep burçlarının severek kullanacağı ve etkilerini maksimum düzeyde görebilecekleri cilt bakım ürünlerinin başında geliyor.

Öneri: Cilt bakım rutinlerinde kararlı ve tutarlı uygulamaları kolaylıkla sürdürebilen Akrep burçları, bu karakter özelliklerini etkisini uzun süre kullanıldığında gösteren FOREO BEAR mikro akım cihazı ile birleştirdiklerinde uzun vadede hatları keskin, toparlanmış, genç ve dolgun görünen bir cilde sahip olabilirler. 

Yay Burcu

Özgürlüğüne son derece düşkün olan, basit ve sade şeylerden hoşlanan Yay burçları söz konusu cilt bakımı olduğunda da mümkün olabildiğince az ürün kullanmaktan ve doğal seçimler yapmaktan yana. Sadece en temel adımları içeren, minimalist bir cilt bakım rutini Yay burçlarını oldukça mutlu edecektir.

Öneri: Cilt bakımında doğallıktan yana olan Yay burçları, evdeki doğal malzemelerle hazırlayabilecekleri maskelerle ciltlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktan mutluluk duyacaktır. Kimyasal içermeyen ve Yay burcunun özgür ruhuna uyum sağlayacak farklı tarifleri dünyanın ilk ev yapımı maske bazı FOREO Imagination ile zenginleştirebilirler. Cildi yenileyen antioksidan bakımından zengin Squalen yağı, nemlendirici Hiyalüronik Asit, dolgunlaştırıcı Sodyum PCA, E Vitamini, B5 Vitamini ve Fosfolipitler ile zenginleştirilmiş formülüyle cildinizin pek çok ihtiyacını tek ürünle karşılamanın yanı sıra, ev yapımı maskenizin içinde bulunan faydalı bileşenlerin daha iyi emilmesini de sağlayabilirsiniz.

Oğlak Burcu

Pratik, gerçekçi ve ayakları yere basan bir burç olarak bilinen Oğlak burçları cilt bakım ürünlerine servet harcamaktan ya da cilt bakımına uzun süreler ayırmaktan pek hoşlanmazlar. Kısa sürede sonuç almalarını sağlayacak ürünler ve uygulamalar, Oğlak burcunun cilt bakım alışkanlıklarında en çok önceliklendirdiği konuların başında geliyor. Farklı ürünler denemeyi sevmeyen ancak kendisi için uygun ürünü bulduğunda da asla vazgeçemeyen Oğlak burçları, doğru ürünleri bulduklarına karar verdiklerinde cilt bakım rutinlerini zorlanmadan sürdürebiliyor.

Öneri: Farklı hedeflere yönelik LED ışık terapileri, sıcak ve soğuk terapi gibi özellikleriyle öne çıkan FOREO UFO 2, cilt bakımına servet harcamadan cildinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak isteyen Oğlan burçlarına ev konforunda cilt bakım merkezlerindeki gibi profesyonel bir bakım deneyimi sunabilir.

Kova Burcu

Bilge, araştırmacı ve meraklı oldukları kadar son derece başarılı ve özgürlüğüne düşkün olan Kova burçları söz konusu cilt bakımı olduğunda da sınırlı seçeneklerinin olmasından pek hoşlanmazlar. Yaratıcılıklarını ön plana çıkarabilecekleri ve kendilerine özel farklı formülasyonlar oluşturabilecekleri ev yapımı doğal maskeler, özgür ruhlu ve hayalperest Kova burçlarının cilt bakım rutinlerini çok daha eğlenceli hale getirmelerine yardımcı olabilir. 

Öneri: Ev yapımı doğal maskeleri hem içerik hem de formülasyon anlamında bambaşka bir boyuta taşıyan, dünyanın ilk ev yapımı maske bazı FOREO Imagination cildi yenileyen antioksidan bakımından zengin Squalen yağı, nemlendirici Hiyalüronik Asit, dolgunlaştırıcı Sodyum PCA, E Vitamini, B5 Vitamini ve Fosfolipitler ile zenginleştirilmiş formülüyle Kova burçlarının hayal güçlerini kullanarak hem eğlenceli hem de faydalı bir cilt bakım rutini oluşturmalarına destek olabilir.

Balık Burcu 

Oldukça idealist ve sezgisel olan Balık burçları cilt bakım rutinleri konusunda da son derece özenli ve seçici davranır. Mümkün olabildiğince az ürün kullanarak en etkili sonuca ulaşmayı hedefleyen Balık burçları kısa sürede etkisini görebildikleri tüm ürünleri ömrü boyunca kullanmaya devam edebilir.

Öneri: Rutinlerine bağlı ve idealist Balık burçlarının tüm ihtiyaçlarına tek başına cevap verebilen UFO H2Overdose – Ultra Nemlendirme maskesi, dolgun ve nemli bir cilt için anında ve uzun süreli nem sağlamanın yanı sıra, cildin doğal nem bariyerini tazeleyip su kaybını önlemeye yardımcı olarak farklı cilt problemlerinin en büyük kaynağı olan nemsizliği giderebilir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!