Bolluk ve bereket dolu bir hayat için: Deepak Chopra’nın 21 günlük bereket planı

Herkes bolluk ve bereketle ilgili bir şeyler yazdı. Çizdi. Seminerler verdi. Öneriler sıraladı.

Bir de bakalım Deepak Chopra 21 günlük bereket planında bize ne anlatmaya çalışıyor, ne mesajlar vermek istiyor?

1. Gün: Bugün beni çevreleyen bolluğu gözlemliyorum. Yaşam amacım ve arzu ettiğim şey nedir? Hayatınıza bir bakın neyin eksikliğini hissediyorsunuz? En çok nelerden şikayet ediyorsunuz? Şükredebileceğiniz 10 şeyi defterinize yazın. Sevdiğiniz en az 3 özelliğinizi yazın. Deepak Chopra der ki gerçek bolluk tüm ihtiyaçların kolaylıkla karşılandığı, arzuların kendiliğinden gerçekleştiği bir deneyimdir. Çaba yoktur ve içten dışarıya yansır. O zaman hangi düşüncelerin hayatını zorlaştırıyor? Paraya yüklediğin anlam ne? Yoksa para kazanmak zor mu senin için?

2. Gün: Hayatımda daha çok ne olsun istiyorum? Kişisel bereketimi sonsuz kaynaktan yaratıyorum. Bugün en çok neye ihtiyacın varsa onu ver. Sevgi mi? Daha çok sev. Onaylanmak mı? Daha çok onayla. Neşe mi? Daha çok gülümse. Para mı? Birine yardım et…

3. Gün: Bugün hayatıma ne çekmek istiyorum? Tüm ayrıntılarıyla niyetlerinizi yazın. Nasıl bir yaşam istiyorum? Hangi yönlerimi güçlendirmek istiyorum? Ne olsun istiyorum?

4. Gün: Şu andan itibaren sınırsız bolluğu ve bereketi içime çekiyorum. Hangi inançlarınız bolluğunuzu, huzurunuzu, sevginizi, anlayışınızı engelliyor? Hatırlayın; evren sınırsız ve bol.

5. Gün: Bugün dileğim her şey olma, yapma ve sahip olma potansiyelimi kucaklıyorum. Sınırsız potansiyele sahibim.

6. Gün: Arzuladığım her şey kendi içimdedir. O zaman neden açığa çıkmasına izin vermiyorsun? Arzularını gerçekleştirmek için seni engelleyen düşüncelerin neler?

Arzuladığın şey içindedir. Yapman gereken tek şey KARAR VERMEK. Arzuladığın şey için de sevgi, huzur, anlayış… Yapman gereken bunu fark etmektir. Dışarıdan bekledikçe azalıyor, aktardıkça çoğalıyorsun.

Bugün arzu ettiğin şeyleri düşün ve tüm bunların içinde olduğunu fark et. Karar verdikçe fırsatlar açılacak emin ol.

7. Gün: Hayallerimi yaratmak için bilinçli niyetimi kullanıyorum. Kendini o hayalin içinde gör. Gözlemle ve karar ver.

8. Gün: Bolluk ve bereket hissini içinize çekin. Saf potansiyel yasasıyla herhangi bir şeyi, herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde yaratabilirim.

9. Gün: Bugün ve her gün olmak istediğimi veririm. Bu dünyaya nefesi vererek geliyoruz. Nefesi vermeden alamayız. Toprağa bir şey ekmeden, vermeden bir ürün alamayız. O zaman almak istediğin şeyi önce verebilmelisin. Ve bil ki vererek azalmıyor, aksine çoğalıyorsun.

10. Gün: Bilinçli seçimler yapın. Bugün harika seçimler yapıyorum. Çünkü onlar tam farkındalıkla yapıldılar. Bugün ne yaptığını, ne söylediğini ve nasıl düşündüğünü gözlemle. Farkında ol. Çok önemlidir. Hayat karmadan ibarettir.

11. Gün: Bolluğun bana kolaylıkla akmasına izin veriyorum ve onu kabul ediyorum. Bolluğun bana kolaylıkla akması için neler mümkün?

12. Gün: Niyetimi tüm olasılıkların engin okyanusuna bırakıyorum ve evrenin benim üzerimden çalışmasına izin veriyorum.

13. Gün: Hayatımı düzenleme ihtiyacımı bıraktığımda evren bana sonsuz iyilik getirir. Zihin limitler. Arzu ettiğin şeyi limitli zihinle çözmeye çalışma. Bırak evrenin sonsuz kaynağına. Ve izin ver karşına çıkacak olan fırsatlara, sonsuz olasılıklara…

14. Gün: Gerçek hayat amacımı yerine getirebilmemin bir yolu var.

15. Gün: Şu anın farkındalığı içinde yaşadığımda eş zamanlı kaderin sihrini yaşarım.

16. Gün: Bugün şükür dolu olmayı hatırlıyorum.

17. Gün: Hayatımı her şeyin yolunda olduğunu bilerek hafif ve neşe dolu geçiriyorum. Ne kadar kontrol, o kadar limitli nefes. Hayatla uyum içinde gittiğinde güvende olursun ancak.

18. Gün: Hepimiz biriz. Hepimizin bir olduğunu bilerek tüm yaşamla olan birliğimi kutluyorum.

19. Gün: Bugün lüksle dolu anlar yaratarak kendimi ödüllendiriyorum. Bugün kendin için bir şey yap. Masaja git, spor yap, sevdiğin bir şey al kendine ya da güzel bir yerde, güzel bir yemek ye.

20. Gün: Bugün karşıma çıkan herkesi ve her şeyi sevmeyi hatırlıyorum. Ne demiş Lao Tzu “Tanrı, size istediğiniz insanları değil, ihtiyacınız olan insanları verir. Öyle ki bu insanlar size yardım edecek, sizi incitecek, size acı verecek, sizi terk edecek, sizi sevecek ve olmanız gereken insan olabilmenizi sağlayacaktır.” Var olanı sev. Hiçbir şey boşuna değildir.

21. Gün: Her günün her anında hayatımı bolluk ve bereket içerisinde yaşıyorum.

Bütüne ve birliğe katkı olsun. Çok teşekkürler Deepak Chopra.

İlginizi çekebilir: 2020’yi daha kaliteli yaşamak için 10 altın kural

Tuba Kaytaş Nefes Koçu
Türkiye’nin ilk nefes koçlarından olan Tuba Kaytaş, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. İlk nefes eğitimini 2005 yılında Judith Kravitz’ten aldı. Nefesin hayatına ... Devam