Bisikletçiler İtalyanlar’ın meşhur L’Eroica yarışına özel eğitim programlarıyla hazırlanıyorlar

İnişli çıkışlı tepeleriyle Val d’Orcia’da, bisikletinizle Pienza yolunu tırmanırken mora çalan üzüm bağlarını ve sürülmüş tarlalarıyla kaplı yemyeşil vadiyi görmeniz mümkün. Rosewood Castiglion del Bosco için bisiklet rehberliği yapan Massimilano Mondet ‘Onlar burasının ideal şehir olduğunu söylüyorlar’ diyor. Tepenin doruğunda yer alan şehir, taş meydanlarıyla ve tüm vadiyi görebileceğiniz manzarasıyla gerçekten de pastoral bir cennet gibi. Şehir aynı zamanda Unesco Dünya Mirası listesinde yer alıyor.

bisiklet yarışı
Rosewood Castiglion del Bosco, L’Eroica’ya hazırlanan bisikletçilere özel eğitim programları sunuyor.

Profesyonel bisikletçiler içinse bu bölge bambaşka anlam taşıyor: L’Eroica yarışlarına hazırlık. L’Eroica, aslında rekabetsiz bir yarış olup her yıl Ekim ayın bağlarıyla ünlü Chianti tepelerinde yapılıyor.

İlgili yazı: Dünyanın en güzel bisiklet yolları

L’Eroica (İtalyanca destansı anlamında) 129 mil (yaklaşık 206 km) uzunluğunda olup, katılımcıların yalnızca eski bisikletleriyle katılmalarına izin veriliyor. 1987 yılı ve öncesi üretilen bisikletlerin katılabildiği yarışta asfaltsız beyaz bir yol üzerinde amansız bir yolculuk sizleri bekliyor. Yarış resimlerdeki kadar güzel olan Gaiole köyünde başlayıp aynı yerde son buluyor.

L’Eroica’ya hazırlık için bisikletçiler Rosewood Castiglion del Bosco’ya gidiyorlar

otel
Rosewood, konfor ve rahatlığı birleştirerek yarışçılara bambaşka bir deneyim vadediyor

L’Eroica gibi, yeni bisiklet programıyla bisikletçilerin gözdesi haline gelen Rosewood Castiglion del Bosco’da katılım için bazı şartlar belirledi. Geçen yaz değişen uygulamaya göre artık her seviyedeki bisikletçiler için üzüm bağlarıyla ünlü Montalcino ve Ortaçağ’dan kalma Val d’Orica köyünü yarış haritasına dahil ettiler. Talebi artırmak için aynı zamanda antrenman programı da sunuyor Rosewood Castiglion del Bosco. Yarışçılar, Rosewood’da ayrıca yeraltı atmosferi ve sonsuzluk havuzu gibi yarış sonrası konfora da sahip olmak istiyorlar. Rosewood bunu fark etmiş olacak ki, geçen yıl itibariyle yarışçılara bu konforu sunmaya başladı.

Vintage bisikletlerin yarışması: L’Eroica

L’Eroica günü yarışçılar vintage bisikletleriyle renkli görüntülere sahne oluyorlar. Yarış başladığında ise adrenalinin de etkisiyle bisikletlerini ileri doğru sürmeye başlıyorlar. Birkaç saat sonra yarışçılar Panzano köyüne ulaştığında ünlü kasap Dario Cecchini aç bisikletçilere köy ekmeğine sürülmüş domuz yağı ikram ediyor. Tepeye tırmanmaya başladığınızda vitesi en düşüğe getirmeniz gerekiyor. Tepeye tırmandıktan etrafınızı saran insanların arasından geçerken sizi takdir eden insanların alkışları, bağrışları adeta finish çizgisine gitmenize yardımcı oluyor.

Kaynak:

robbreport.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!