Bir tabu olarak seks oyuncakları ve cinselliğe etkileri

Sevgililer gününden hemen sonra arkadaşım biraz tedirgin bir sesle beni aradı. Kadınlar ve oyuncakları hakkında ne düşündüğümü sordu. Bilerek anlamamazlıktan gelip, pelüş oyuncak ayıları mı kast ettiğini sordum. Kızdığını hissedince neden böyle bir soru sorduğunu anlatmasını istedim.

Kız arkadaşının tarifi üzerine yağı almak üzere açtığı çekmecede kız arkadaşının seks oyuncağını görmüş.

Sevgiler gününde kız arkadaşının evinde romantik bir akşam yemeği sonrası yatak odasına geçmişler. Mumlar ve müzik eşliğinde dokunuşlar sevişmeye dönerken ortamdan ve belki de tavsiyelerimden etkilenen arkadaşım kız arkadaşına masaj yapmayı teklif etmiş. Kız arkadaşının tarifi üzerine yağı almak üzere açtığı çekmecede kız arkadaşının seks oyuncağını görmüş.

Meraklansa da görmemiş gibi yağı alıp masaj yapmış. Sevişmeye başlamışlar ama aklı oyuncakta kalan arkadaşım merakına yenilip kız arkadaşına seks oyuncağını sormuş. Sevişmenin ateşiyle, arkadaşımın  yeni bir şeyler denemek istediğini düşünen kız arkadaşı ise isterse kullanabileceklerini söylemiş. Arkadaşım “boş ver” deyip geçiştirmiş ama devamı gelecek diye bir hayli gerilmiş. Sonra da “düzenli ilişkisi olan bir kadın neden seks oyuncağına ihtiyaç duyar?” diye sordu.              

Arkadaşımdan gördüğü oyuncağı biraz tarif etmesini istedim. Kısa ve ince eliptik bir şekle sahip olmasından bullet denilen daha çok klitoral uyarım için tasarlanmış bir seks oyuncağı olduğunu tahmin ettim. Arkadaşım oyuncağı kendine rakip veya bir tehdit olarak görüyordu.

Gelişen teknoloji, seks oyuncaklarını da dönüştürüyor.

“Büyük bir fırsatı kaçırmışsın, aslında beraber olurken klitorise dokundursaydın hem o çok zevk alırdı hem de aldığı zevkle sana daha da ateşli anlar yaşatabilirdi” dedim. Tedirgin değil mutlu olman lazım dedim zira kendi arzuları ile barışık bir kız arkadaşın var diye de ekledim. Arkadaşım şaşırmıştı.

Her ne kadar Grinin Elli Tonu kitap ve filmi sayesinde seks oyuncakları ilgi ve kabul görüp yaygınlaşsa da hala birçok kadın ve erkek için tabu olmaya devam ediyor. Yıllar önce gizli gizli gidilen seks shoplardaki aşırı büyük, kalın plastik dildolar, garip şekilli vibratörler ve plaj topundan hallice şişme kadınlar seks oyuncağı olarak bazılarımızın aklında kalmış olabilir ama artık seks oyuncakları da teknolojik gelişmelerden payını alıyor.

En başından beri bu tarz ürünlere oyuncak denmesine şaşırıyorum aslında ama teknoloji sayesinde daha ergonomik , vücutla uyumlu ve tene yakın bir dokunuş hissi kazanmalarının yanı sıra artık seks oyuncakları da dijital çağa uyumlu hale çoktan geldi. Favorim olan, yıllar önce dizaynı ile inovasyon ödülü alan çiftlerin ilişki sırasında beraber kullanabileceği şekilde tasarlanmış we vibe marka vibratör. Bu vibratörün yeni çıkan modeli ise artık cep telefonu ile senkronize oluyor. Aynı markanın birkaç yıl önce cep telefonunuza Bluetooth ile eşleştirip  uzaktan kumanda gibi kullanabileceğiniz modeli çıkmıştı ve sevişirken titreşim modlarını değiştirmek ve çift olarak değişken hisler almak mümkün hale gelmişti. Ama bu model ile artık erkek arkadaşınızdan uzakta olsanız da beraber kullanma şansınız var. Onun telefonu sizin telefonunuzdaki uygulamaya bağlanıp oyuncağı kontrol edebiliyor. Yani bir taraftan Skype, Facetime aracılığıyla birbirinizi görüp diğer titreşim modlarını değiştirmek ve etkilerini canlı görmek mümkün. Üstelik söz konusu bu teknolojiyi kullanan tek marka değil. Birçok marka benzer özelliklere sahip oyuncaklar çıkartırken, bazı markalar da şık birer aksesuar gibi duran ürünler üretiyor.

We Vibe

İtiraf etmek gerekir ki bu gelişmelerden en çok kadınlar faydalanıyor. Erkeler için hala “vay bee” dedirtecek bir ürün çıkmış değil ya da ben bilmiyorum. Duyguların karmaşıklığı için söylenen erkekler manuel, kadınlar elektronik/dijital esprisi gerçek oluyor gibi. Kadınlar seçici olduğundan belki de, seks oyuncağı pazarı gitgide renkleniyor ve büyüyor.

Ben yatak odama veya aramıza oyuncak, hele hele elektronik bir şey sokmam diyenler olabilir. Saygı duyuyorum ama o zaman fiziksel ve mental (seks aslında bir zihin işi) aktiviteleriniz ile renklendirmenizi önerim. “Belki olabilir, bir deneyim bakalım” diyenler için ise penis halkası iyi bir başlangıç olabilir. Penis halkası, penisin üstüne gelen titreşen bölümü ile hem erkeğin penis kökünü hem de kadının klitorisini uyarıp karşılıklı zevk verecek bir oyuncak. Üstelik erkeklerin boşalmasını geciktiren ve sertliğini korumasını sağlayan bir etkisi de var. Kadınlar içinse kegel topları fena bir opsiyon olmayabilir.

O bullet vibratör daha önceki zamanlardan kalmış olabilir ama arkadaşımın sorusuna gelirsek, neden sürekli bir ilişkisi olan bir kadının seks oyuncağı olur? Aslında soru neden sürekli bir ilişkisi olan erkek mastürbasyon yapar?  sorusuna çok benzer bir soru. Güzel bir sevişmeyi hiçbir şeye değişmem ama insan bazen tek başına zevk almak isteyebilir hele de partneri o an yakınlarda veya uygun değilse.

Kadınlar seçici olduğundan belki de, seks oyuncağı pazarı gitgide renkleniyor ve büyüyor.

Burada yazdıklarıma benzer şeyleri arkadaşıma anlatım ve ona bir e-ticaret sitesinden (evet en bilinen e-ticaret sitelerinde var) bir prezervatif markasının penis halkasından sipariş verdik. Arkadaşım ilk olarak halkayı deneyip memnun kalırsa bir sonraki sefere vibratörü kullanmayı önermeye karar verdim. Deneyimlerini izin alırsam bir başka yazımda paylaşırım artık.

Teknolojinin her yere girdiği bir dönemde haz ve mutluluğumuzu artırmak için cinselliğe biraz teknolojiyi sokmak fena olmayabilir yeter ki duygularımız ve hazlarımız gerçek kalsın…

İçinde seks oyuncağı olan ve tam da Mart ayında denk gelen Balık burcu kadını hikayeme buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda da geleneği bozmayayım. Adele’nin Million Years Ago şarkısı ile tekrar hatırlanan Acılara Tutunmak şarkısının Hasan Hüseyin Korkmazgil’e ait sözlerinden alıntı yapayım: 

Aramakmış oysa sevmek 
Özlemekmiş oysa sevmek 
Bulup bulup yitirmekmiş 
Düşsel bir oyuncağı. 

Yine senden bir şiirimsi olsun diyenler içinse;

Oyuncak trenlerim vardı benim,
Ondandır tren yolculuğunu sevişim.
Yataklının sallantıları ile seviştiğimiz
Yolculuklar ile doludur hayallerim. 

 

Film olarak ise Aşk’ın yapay zeka ile ne noktaya gelebileceğini gösteren “Her” filmi bu yazımın önerisi olsun. Yazmamı istediğiniz konuları ve görüşlerini lütfen paylaşın. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

Yazdığım hikayelerden oluşan Kadınların Fısıldadığı Hikayeler kitap olarak yayınlandı. Satın almak için tıklayın: Kadınların Fısıldadığı Hikayeler

İlginizi çekebilir: Kadınların fısıldadıkları, erkeklerin sordukları

Hectorist
Adını İlyada destanındaki Truvalı Hector’dan alan Hectorist, psikolog olacakken finans sektöründe kariyer ve master yapan bir beyaz yakalı. İstanbul’da yaşasa da, daha önceleri hayatının ... Devam