Bir dil bir insan, iki dil iki insan: Öğrenmesi kolay yabancı diller

Sıkça yurt dışı seyahatine çıkıyor, daha fazla insanla daha derin sohbetler etmek, kitapları orjinal dillerinde okumak, film ya da belgeselleri orjinal dilleriyle izlemek ve CV’nize yeni yabancı diller eklemek istiyorsanız ancak öğrenmeye ayıracak yeterince zamanınız yoksa kolay öğrenilebilir dil alternatiflerine yönelebilirsiniz. 

Dil öğrenmek bunların yanında, sizi rakiplerinizden de ayıracak, ve kolayca ön plana çıkmanızı sağlayacak. 

Öğrenmesi oldukça kolay yabancı diller
  • İspanyolca

Dünyada İngilizce’den sonra en çok konuşulan yabancı dil İspanyolca. Diğer dilleri öğrenmekten biraz daha zaman alsa da, kavramakta hiç zorlanmayacaksınız. Ve İspanyolca öğrenmek size tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kapı açacak.

  • Fransızca

Hem gramer hem konuşma açısından öğrenmesi kolay olan Fransızca’da öğrenmesi kolay dillerden. Fransa’ya daha önce gitmiş olanlar varsa bilirler; Fransız’lar pek fazla kendi dilleri dışında dilleri kullanmayı sevmez. Dolayısıyla yolunuz Fransa’ya düşerse, bu dili biliyor olmak bir hayli işinize yarayacak.

  • Portekizce

Fransızca’ya göre öğrenmesi orta kolaylıkta olan Portekizce öğrenirken zorlanmayacağınız, aynı zamanda çok eğleneceğiniz vurgulara ve düzene sahip bir dil. 

  • Almanca:

Çoğu insana göre kaba bir dil olarak kabul edilse de, öğrenmesi kolay olduğundan oldukça fazla tercih edilen bir dil. Öğrenmenin kolay olmasının nedeni ise İngilizce’ye bir hayli benzemesi. 

  • İtalyanca

Dünyadaki en romantik dillerden biri olan İtalyanca, İngilizce’ye sanıldığından daha fazla benziyor. İtalyanca kelimelerin çoğu İngilizce kelimeleri andırıyor. Dolayısıyla bu durum İngilizce bilenler için akılda kalıcılığı artırıyor.

İlginizi çekebilir: Yabancı dil öğrendiğimizde beynimizde neler oluyor?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!