BigChefs, NFT koleksiyonuyla OpenSea’de: “Toprağın Kadınlarından Sofralara”

BigChefs, bir ilke imza atarak Web 3.0 dünyasına NFT koleksiyonu ile giriş yaptı ve “Toprağın Kadınlarından Sofralara” NFT’sini, dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea’de yayınladı. BigChefs, NFT ile başlayan Web 3.0 yolculuğundaki projelerinde, NFT sahiplerine belirli ayrıcalıklar, özel avantajlar ve deneyimler sunmayı planlıyor.

BigChefs, 520’yi aşan kadın çalışanıyla, restoran sektöründe kadın istihdamını en çok destekleyen markalardan. Aynı zamanda kadınları daha geniş bir ekosistemde desteklemek adına çalışmalar da yürütüyor. BigChefs, bu bakış açısı ile tarımdaki 2,5 milyon kadın istihdamına dikkat çekmek ve kadınların ekonomik kazanımlarına destek olmak için “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesini hayata geçirdi.

14 kadın ile başlayan proje, BigChefs’in iş birliği yaptığı 49 üretici firma ve kooperatif ile 120 kadın üreticiye ulaştı. “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesi sayesinde üretici kadınlarımız hem üretimlerine devam etme motivasyonu buluyor ve BigChefs menülerinde bu lezzetleri sunuyor hem de toplumdaki yerlerini güçlendiriyorlar.

BigChefs, çok yakın zamanda ayrıntılarını duyuracağı NFT koleksiyonunun ilk eserinde, üretici kadınları Web 3.0 dünyasında ölümsüzleştiriyor. Her biri ayrı bir sanat eseri olan koleksiyonun ilk NFT’si, Balıkesir Kaz Dağları’nda keçi peyniri üretimi yapan girişimci kadınlardan ilham alıyor. Eser, dünyada trend olan ve Türkiye’de henüz örneğine rastlanmayan “Infinite Zoom Art” tekniği ile “Studio Sigun” dijital sanat stüdyosunda tasarlandı.

2022 sonuna kadar Türkiye’de büyümeye devam ederek 5 şehirde, toplam 10 şube daha açmayı planlayan BigChefs, yurtdışında da bulunduğu ülkelerde yeni şubelerle büyümeye devam ediyor. Ayrıca BigChefs; Hollanda, Belçika, Amerika, Kuzey Kıbrıs, Libya, Kırgızistan ve Özbekistan da dahil olmak üzere 7 ülkede daha lezzet ve hizmet anlayışımızı temsil etmeye hazırlanıyor.
BigChefs’in şubeleri, menüsü ve yeniliklerine dair bilgi almak için www.bigchefs.com.tr’yi ziyaret edebilir ve Instagram’da da @bigchefscafe hesabını takip edebilirsiniz.

BigChefs hakkında

2007 yılında Ankara’da kurulan BigChefs, ilk günden itibaren misafir memnuniyetine öncelik vererek kısa sürede Türkiye’nin önde gelen restoran zinciri markası haline gelmiştir. Yerel ürün, yerel lezzet, kadın üretici ve sürdürülebilirlik kavramlarını menüsünde ve hizmet anlayışında yaratıcı şekilde işleyen BigChefs, 2014 yılında ilk yurt dışı şubesini Dubai’de açarak küresel bir marka olma yolculuğunu başlatmış olup günümüzde de Türkiye’de 16 şehirde 69 şubesi ve yurt dışında 6 ülkede 8 şubesi ile hizmet vermektedir. Taxim Capital’den sağladığı fon desteğiyle hızla büyüyen BigChefs, başarılı yatırımlarıyla Türkiye’de ve dünyada marka bilinirliğini artırmaya devam etmektedir. Taxim Capital yatırımcıları arasında EBRD (Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası), IFC (Uluslararası Finans Kurumu, Dünya Bankası Üyesi), EIF (Avrupa Yatırım Fonu), DEG (Alman Yatırım ve Kalkınma Bankası) gibi uluslararası saygın kurumları barındırmaktadır. BigChefs’in şubeleri, menüsü ve yeniliklerine dair bilgi edinmek için www.bigchefs.com.tr’yi ziyaret edebilir ve Instagram’da da @bigchefscafe hesabını takip edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!